Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 16:15:49

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СЕМЕЙСТВОТО ИЛИ КАРИЕРАТА?  (Прочетена 204844 пъти)
 
casky
Баш Майстор
**
Публикации: 1557



« Отговор #330 -: февруари 07, 2013, 15:26:02 »

Твърдо и двете! Детето си много го обичам, ама като стане на 18 аз все още ще продължа да живея... Аз съм много динамичен човек, просто не мога да си представя да стоя по цял ден в нас и това да ми е занапред.

Иначе ако трябва да избира между двете, много ясно семейството, но дано не ми се налага да правя избора...

П.П. Аз вече съм завършила отдавна, преди да имам дете и т.н, но пък правя евала на тези момичето, които се справят и с двете!
« Последна редакция: февруари 07, 2013, 15:27:53 от casky » Активен
hulcy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 569


H & S


« Отговор #331 -: март 09, 2013, 10:53:14 »

И двете са важни разбира се, но ако трябва да избирам само едно от двете - аз съм за семейството. Да правиш кариера без да имаш семейството е безсмислено според мен, къде и за кое ще изхарчиш спечеленото? Ще има ли смисъл всичко?...
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: август 08, 2013, 17:51:12 »

Аз съм за това-семейството заедно да си върви с кариерата! Ама ако го няма семейството - няма кой знае какво ценно..  Yes
Активен
Po3u
Ентусиаст
**
Публикации: 82


Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: септември 11, 2013, 18:41:43 »

Според мен кариера и семейство могат да вървят ръка за ръка.
Зависи вече за каква кариера става дума.
Моята се развива в рамките на нормалното - 8 часов работен ден, но давам всичко от себе си и се старая да развивам. В момента съм на работа, но от вкъщи. Днес успях да сготвя и да оправя къщата, сега се трудя. Като ми свърши смяната, ще изпия едно вино с любимия на дивана и така... =)
Е, като се появят деца живот и здраве нещата със сигурност ще се променят и нямам намерение да прекалявам с работата =)
Активен
erusinova
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #334 -: октомври 20, 2014, 21:55:08 »

Според мен, човек може да бъде истински пълноценен, само ако се реализира и на двете места, т.е. и в личен и в служебен план. Когато майката е ангажирана, освен в семейството, и в работата е много по-полезна и за себе си и за семейството. Излизаш от омагьосания кръг на битовизмите, имаш по-реален поглед върху нещата, не задушаваш децата и партньора си. Но това е лично мнение. Аз имам две деца, и двете ги кърмих почти до годинка и не съм спирала да работя, макар и дистанционно от къщи. Не съм и лишавала децата си от внимание, напротив, всяка минутка съм със семейството си, но не съм се вманячавала. Дали заради това, мога да кажа, че децата са чудесни, много самостоятелни. Това е може би и причината и аз да балансирам и да не се побърквам. Успявам да се справя доста добре и със семейството, и с работата си.
Като цяло, не мисля, че изобщо е удачно да се избира между двете. Ясно е, че ако трябва да се избере само едно - това ще е семейството, но мисля, че никой интелигентен човек не би поставил някого пред подобен избор.
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: октомври 23, 2014, 07:51:04 »

erusinova smile
хареса ми това, което си написала. Чудесно е, че успяваш да балансираш между двете. Не загърбваш едното за сметка на другото. Според мен не са много тези, които смятат така.
Все повече хора в стремежа си да се развиват и доказват изключват семейството за сметка на кариерата си.
Все още не съм омъжена, но имам приятел от 8 години. В началото на кариерния си път съм. Това, че с приятеля ми сме от толкова време заедно, за мен е равносилно на едно семейство. Аз така го възприемам и знам, че и той мисли по същия начин.
Винаги съм смятала, че за мен семейството винаги е и ще бъде на първо място. Ще е хубаво ако успявам да балансирам между двете, но ако се наложи да избирам, винаги бих избрала Семейството.
Не виждам нещо друго да има по-голям смисъл от него.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: октомври 23, 2014, 08:22:33 »

Ако трябва да избирам - семейството.
Кариера не съм сигурна, че правя. Да речем, че работя пълноценно и изкарвам достатъчно пари, за да се чувствам напълно независима финансово. Човек има нужда да работи - не само заради парите, а и заради удовлетворението, контактите. Нормално е.
Но принципа ми е - никога не пренебрегвам семейството си заради служебни задачи. Ако е нещо, което сама трябва да организирам кога да свърша, ще е по късни доби, когато всички спят. За да не губя от времето, прекарано с тях, което не е толкова много, за да го разхищавам.
Активен
erusinova
Любопитен
*
Публикации: 40


« Отговор #337 -: октомври 24, 2014, 16:17:13 »

erusinova smile
хареса ми това, което си написала. Чудесно е, че успяваш да балансираш между двете. Не загърбваш едното за сметка на другото. Според мен не са много тези, които смятат така.


Важно е да вървите заедно и да гледате в една посока. За мен за един интелигентен човек, свикнал да изразява себе си, този въпрос не може да се постави по този начин. Всеки е личност, и следва, освен да е посветен на семейството, и да върви напред. Макар, че, ако трябва да избирам, и наистина това е въпрос на или/или, разбира се, че бих избрала семейството.  smile Но моето искрено мнение е, че човек наистина е по-полезен на семейството си, когато има и друго занимание. Понякога ме възмущават майките, които умряли от скука в градинките, крещят по децата си. Те дори не се и занимават с желание и пълноценно с тях. И какво като не работят, а си мислят, че са отдали живота си на семейството?! Не вярвам в тези неща. И винаги ще твърдя, че една жена е истински полезна и дава прекрасен пример и на децата си, когато има и друго поле за изява.  girl_wink
Активен
always_and_forever
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2489



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: октомври 27, 2014, 08:38:31 »


Важно е да вървите заедно и да гледате в една посока.

Напълно съм съгласна с това.
С това, което написах по-горе имах предвид тези, които избират да градят кариера, пред това да създадат семейство, изобщо. Иначе напълно нормално е един човек да иска да се развива професионално, като разбира се не загърбва семейството си.
Надявам се никога да не ми се налага да правя подобен избор, но все пак е ясно какво ще избера.
Има много хора, които в името на караиерата си, все чакат и чакат да дойде подходящия момент да създадат семейство, но това се оказва все по-трудно.
За това смятам, че има хора и хора. Всеки е с правото си да прави своите избори в живота и най-вече да нарежда приоритетите си според своите собствени усещания. blum
Активен
gorgonita
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #339 -: октомври 27, 2014, 15:07:03 »

За мен тряабва да има примерена равонопоставеност!
Активен
boryanatranova
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 1

Обичам семейството си, приятелите и природата.


« Отговор #340 -: март 12, 2015, 14:32:26 »

Стремежът към любящо семейство и успешна кариера е неразривна част от човешката нагласа. Двете неща са напълно допустими и съвместими, като всичко се свежда до правилна организация на време.
Активен
silva88
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 8



« Отговор #341 -: март 17, 2015, 22:46:44 »

И аз съм за това и двете неща да вървят заедно. Но не винаги така се получава. Няма значение, каква е последователността, важното и двете неща да ги има в живота на всеки човек.
Активен
lseven
Регистриран

Публикации: 6


« Отговор #342 -: юни 10, 2015, 13:25:53 »

Според мен и двете са важни, за да се чувствам пълноценна трябва да имам  и семейство, и кариера
Активен
lady_luck
Регистриран

Публикации: 5



« Отговор #343 -: октомври 30, 2015, 14:35:54 »

За мен не само, че може ами е необходимо да се съвместяват двете едновременно. Моето мнение, че всеки трябва да има собствен живот, да не забравя мечтите си и нещата, които е искал да постигне, за да може да е напълно щастлив.
Активен
mima88
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #344 -: декември 24, 2015, 14:38:08 »

Иска ли питаме? Разбира се, че семейството е най-важното и на празниците като днешния е времето да докажем това и да бъдем до тях.
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines