Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 17:21:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СЕМЕЙСТВОТО ИЛИ КАРИЕРАТА?  (Прочетена 204850 пъти)
 
alex_smart
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #315 -: ноември 18, 2011, 17:30:14 »

 tease Здравеите всички за мен каквато и кариера да имаш,кокото и да обичаш работата си никога ниама да запълниш празнината в себеси ,нуждата от семеиство с което да се радваш на облагите си от работата си......tease
Активен
petia___88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 82



Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: февруари 28, 2012, 11:42:43 »

За мен е много важно да се реализирам професионално . Уча право , малко ми остава до завършването и нямам търпение да започна да практикувам . Не мога да направя избор между семейство и кариера , ще ги съчетавам нещата , няма как smile
Активен
Mystique
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: февруари 28, 2012, 17:17:35 »

Двете неща трудно се комбинират. И двете са много важни. Поради тази причина исках първо да завърша висшето си образование и чак тогава да се омъжа и евентуално да имам деца. Сега ще завърша магистратура и след това обмислям доктурантура, така че дори след сватбата бебчо може да почака още мъничко, за да мога да си стъпя стабилно на краката и да мога да му предложа дори повече.  Wink
« Последна редакция: февруари 28, 2012, 17:35:59 от Mystique » Активен
sunset
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 821



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: февруари 29, 2012, 16:10:32 »

За мен е много важно да се реализирам професионално . Уча право , малко ми остава до завършването и нямам търпение да започна да практикувам . Не мога да направя избор между семейство и кариера , ще ги съчетавам нещата , няма как smile

Аз завърших специалност Право миналата година. Колежки сме, успех на държавните изпити. give_rose
За мен кариерата е много важна, но в моята сфера, докато направиш кариера минават доста години (специално в това, към което аз съм се насочила). Надявам се да не ми се налага да правя такъв избор, но ако се наложи, бих загърбила за малко кариерата в името на семейството. Хората казват, че двете могат да вървят успоредно, но много зависи каква кариера прави човек. Има разлика между това да правиш кариера и да работиш. Аз съм видяла примери, при които кариерата е първа, а семейството е на доста заден план. Това ощетява децата, а в много случаи и половинката.
« Последна редакция: февруари 29, 2012, 17:19:00 от sunset » Активен
petia___88
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 82



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: февруари 29, 2012, 17:13:02 »

Мерси  smile Ще съчетаваме нещата , няма как
Активен
bradpit1
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #320 -: март 25, 2012, 17:19:31 »

семейството за мен
Активен
johnyy
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #321 -: април 09, 2012, 14:38:50 »

трябва да ги съчетаеш по някакъв начин
Активен
jasminbg
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2


« Отговор #322 -: април 10, 2012, 18:55:04 »

Какво да кажа...
Според мен е по важно семейството, но когато не вървят добре нещата с кариерата се появяват конфликти в семейството.

Мисля че са важни и двете. smile
Активен
SweetDream
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #323 -: април 23, 2012, 16:24:05 »

 И при мен е семейството естествено  pardon Предстои ми едно заминаване отвъд океана за да бъдем заедно с моя съпруг, естествено зарязвам работата си тук, която много харесвам и обичам, но за жалост вече е много трудно да се реализираш в иначе прекрасната ни България  cray Но предпочитам да съм щастлива с него пък ако е рекъл Бог и там ще продължа да работя същото  good
Активен
RunawayBride
Любопитен
*
Публикации: 28



« Отговор #324 -: юли 20, 2012, 10:54:42 »

За мен беше важно първо да постигна успех в кариерата и след това да мисля за семейство. Взех си висшето образование, работя по специалността си и чак сега оставих местенце за сватбата, а после евентуално и за бебе. И смятам че така ми се получи перфектно. не мога да бъда по - доволна smile
Активен
Josephine
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1053



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: юли 20, 2012, 11:51:37 »

и аз съм така като теб smile Вече с кариера, а скоро и със семейство, дай боже и с дете...
Активен
snowy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #326 -: юли 24, 2012, 14:10:53 »

И двете, като се опитвам да ги съчетавам. Пък и с милото правим компромиси, когато и на двамата ни се налага да работим извънредно след работа или в почивните дни  Wink
Активен
wanting
Професор
****
Публикации: 314



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: януари 22, 2013, 15:05:12 »

Здравейте,

Нека и аз споделя моя опит  Wink
Омъжих се и родих трети курс студента smile Единствения компромис, който направих беше да се прехвърля задочно smile
Завърших бакалавъра и то успешно (без поправки дори), кърмейки и учейки smile
Докато другите майки обикаляха градинките на групички, аз се усамотявах на някоя пейка с учбник или лекции  blum
Сега завършвам и магистратура дистанционнон good
Мога да кажа, че съм имала доста перипети, но все пак успях и с училището, съпруга и бебето  girl_wink
Компромис правя и сега, тъй като се съгласих на по-ниско платена работа с удобно за мен работно време, за да мога да водя и взимам малката от градина smile
Но за нищо не бих заменила часовете, прекарани с прекрасната ми дъщеричка  heart
Активен
Mucka<3
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: януари 22, 2013, 18:28:53 »

Аз да споделя какво мисля по въпроса smile Още сме сгодени и нямаме деца с моето злато, но мога да кажа, че и за двама ни семейството е най-важно! Хубавото е, че не сме кариеристи и работата за нас е начин да изкараме парички да живеем, а не най-важното нещо в живота ни. Много пъти сме си говорили на тази тема и знаем, че няма да се правят компромиси и винаги семейството ще е на първо място  yahoo
Активен
gospojicakapriz
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 59



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: февруари 07, 2013, 14:27:55 »

Браво на момичета, който се справят с всички тези отговорни задачи като майчинство,учене,работа,съпружество... Аз уча,работя и мисля да успея да съчетая и семейство един ден, живот и здраве! За мен най-важно е семейството, но в трудните времена, в които живеем нямаме кой знае колко много избор...  huhhuh.gif
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines