Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 16:35:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СЕМЕЙСТВОТО ИЛИ КАРИЕРАТА?  (Прочетена 204899 пъти)
 
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: май 03, 2007, 19:42:25 »

аз мисля, че всеки предпочита семейството пред кариерата, но няма как да си щастлив със семейството ако не си му полезен, т.е. за мен е добре да просперирам в кариерата за да съм полезна за семейството girl_wink
Имам познати,за които кариерата е по-важна за тях.И само привидно говорят че правят всичко за семейството си ,но не е така!Здравото сенейство е такова дори когато нямаш пари,кариера и т.н.За мен кариерата в много голяма доза е задоволяване на собствения егоцентризъм.
За мен кариерата е много важна също.Работата е като наркотик.Направо не мога без нея,но ако остане без работа човек поне за малко и се размисли ще стигне до тази тема
Щатливци са тези , които намират баланса!
Активен
shtastliva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 770


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: май 03, 2007, 23:55:52 »

До скоро мислих повече за кариера, за да можем да си обзаведем жилището, както искаме, и да живеем добре, но сега все по-често се хващам, че мисля за едно "истинско" семейство, и страшно много искам да си имаме бебе. Смятаме да го направим веднага след сватбата, живот и здраве ако всичко е наред.
Кариерата много помага за самочувствието ни, но много често ни ощетява от много по-важни неща, като например важните моменти прекарани с близките. Един ден когато имам дете, съм решила да си го гледам вкъщи самичка докато тръгне градина, защото за нищо на света не бих пропуснала как расте детето ми.Имам позната, която остави детето си когато беше на 2 месеца на бабата да го гледа, и която изобщо не се интересуваше от него и мислеше само за кариера, и по скоро за пари, и така сега тя не познава детето си, което вече е на 6 години и не иска да стои при нея и да ходи някъде с нея, защото тя постоянно му викала, защото тя просто не знае как да се държи с него /това разбира се е до човека,има хиляди майки, които ходят на работа за да изхранват децата си и пак се грижат за тях/ Мислех, че никога няма да бъда готова за такава стъпка, но явно човек "узрява" и за всяко нещо си има време, сега толкова много го искаме и двамата, че постоянно си мисля, че няма какво повече да ми се случва на този етап в кариерата, а и като няма разбиране и признание...
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: май 04, 2007, 10:05:26 »

До скоро мислих повече за кариера, за да можем да си обзаведем жилището, както искаме, и да живеем добре, но сега все по-често се хващам, че мисля за едно "истинско" семейство, и страшно много искам да си имаме бебе. Смятаме да го направим веднага след сватбата, живот и здраве ако всичко е наред.
Кариерата много помага за самочувствието ни, но много често ни ощетява от много по-важни неща, като например важните моменти прекарани с близките. Един ден когато имам дете, съм решила да си го гледам вкъщи самичка докато тръгне градина, защото за нищо на света не бих пропуснала как расте детето ми.Имам позната, която остави детето си когато беше на 2 месеца на бабата да го гледа, и която изобщо не се интересуваше от него и мислеше само за кариера, и по скоро за пари, и така сега тя не познава детето си, което вече е на 6 години и не иска да стои при нея и да ходи някъде с нея, защото тя постоянно му викала, защото тя просто не знае как да се държи с него /това разбира се е до човека,има хиляди майки, които ходят на работа за да изхранват децата си и пак се грижат за тях/ Мислех, че никога няма да бъда готова за такава стъпка, но явно човек "узрява" и за всяко нещо си има време, сега толкова много го искаме и двамата, че постоянно си мисля, че няма какво повече да ми се случва на този етап в кариерата, а и като няма разбиране и признание...

Да мила така е аз също оставих моята дъщеричка когато беше на 6 мес. и започнах да работя до пролетта и преди да се усетя от работа до яслата и вкъщи-тя вече е на 2г.и11мес.-времето лети,но нях избор сама си я гледах трябваше да работя за да имаме какво да ядем и да не бъде лишавана.От осмия месец докато не навърши  1 и 3 месеца и преди шестия месец аз бях плътно до нея.Възпитавам си я и тя много си ме слуша,на разбира се ако имах възможност и сега щях да си стоя вкъщи да сия гледам.Има и друго децата като стигнат опр. възраст -около 2години,вече започват да си създават контакти и съм много доволна че я пуснах на ясла защото тя там стана по-самостоятелна и доби едно детско самочувствие,вече не дава на другите деца да я бият/примерно/а тя им обяснява по детски да не я бият и че така правят само лошите деца
Активен
Mai4eto
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 42



« Отговор #48 -: май 04, 2007, 10:12:01 »

Семейството на първо място Dance
Активен
shtastliva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 770


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: май 04, 2007, 10:36:01 »

Да мила BEBO_SN, аз затова казах, че си зависи от човека, а не от това кой кога тръгва на работа, и се надявам да не ми се налага да ходя първите 2 години, за да мога да се радвам на всяка реакция на малкото човече.Евала на майките като теб, които успяват да съчетаят двете неща.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: май 13, 2007, 17:58:37 »

И аз мисля, че е хубаво да се намери баланса между двете неща, макар че е МНОГО, МНОГО трудно!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: май 13, 2007, 17:59:26 »

И аз мисля, че е хубаво да се намери баланса между двете неща, макар че е МНОГО, МНОГО трудно!

Съгласна!!! good
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: май 15, 2007, 10:04:03 »

българките са способни, и това го можем , щом с 300лв заплата(примерно) можем да сме и сити и елегантни, същото важи и за семейството и кариерата> tease Когато приятелят ми работеше по-малко но и получаваше скромно, бяхме заедно постоянно, но не можехме да ходим дори на гости, сега като работим и двамата, е аз не толкова колкото него, имаме средства, но не и толкова мн свободно време, нооооооо определено сега живеем по-весело и динамично! Dance
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: май 16, 2007, 22:26:04 »

Ами да ви кажа и ние като работехме по-малко, бяхме заедно много повече време, докато сега се виждаме доста по-малко. Когато нямахме достатъчно пари много се радвахме на всичко, което си купувахме, дори и да беше дребно. Вече има чувството, че каквото и да си купим не се радваме толкова, ето например така беше с колата, все едно си купихме нещо съвсем обикновено, така беше и с къщата. Само ще кажа, че парите не правят щастие, но без тях не може.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: май 17, 2007, 07:58:00 »

ами, не знам как е при другите, но аз все още продължавам да се радвам като дете на всяка дрънкулка за 2 лв с която ме изненада! Знам колко ни е било трудно докато го постигнем това и не че се скрънзя, но всяка малка придобивка ме радва както преди!
Активен
Selvet
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: май 29, 2007, 16:38:55 »

За всеки този въпрос е строго индивидуален , поне според мен.
Има хора който поставят семейството на 1-во място, а други кариерата ..Смятам че е добре да се намери баланс между двете .За да не се получи рака , че след  време да се съжалява за това че семйството или пък кариерата са били на първо място smile
Аз имам съвсем пресни наблюдения   и от двата случая smile
« Последна редакция: май 30, 2007, 08:16:41 от Selvet » Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #56 -: май 30, 2007, 14:28:11 »

А не е ли най-добре да създадеш семейство,след кото вече си изградила прилична кариера pardon?Хем си спокойна,че не си само домакиня и имаш самочувствие на успяла жена,хем знаеш,че ако(НЕ ДАЙ СИ БОЖЕ!!!!!!!!!!)на мъжа се окаже,че не може да се разчита beating,имаш финансовите възможности да си гледаш сама детенцето(или дечицата).Аз лично бих се постарала максимално да направя точно това.Въпреки че никога нищо не се знае,де,но пък не е лошо да имаш планове  blush.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: май 30, 2007, 14:31:50 »

За мен СЕМЙСТВОТО  е на първо място!!! girl_in_love Поне за сега!!! Dance
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: май 30, 2007, 14:45:08 »

За мен СЕМЙСТВОТО  е на първо място!!! girl_in_love Поне за сега!!! Dance
За сега? ohmyТова е принципен въпрос.Искаш да кажеш че някой ден кариерата ти ще бъде на първо място?
Активен
Diavolinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725


В очакване на празниците :)


« Отговор #59 -: май 30, 2007, 14:55:10 »

За мен СЕМЙСТВОТО  е на първо място!!! girl_in_love Поне за сега!!! Dance
За сега? ohmyТова е принципен въпрос.Искаш да кажеш че някой ден кариерата ти ще бъде на първо място?

По-скоро се опитва да каже,че сега е доволна и нищо друго не й трябва,аз така разбрах.Което си е хубаво усещане от където и да го погледнеш  Wink!!!
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines