Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 22:07:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 24   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: СЕМЕЙСТВОТО ИЛИ КАРИЕРАТА?  (Прочетена 204858 пъти)
 
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: февруари 28, 2007, 14:50:22 »

Споделям мнението ви момичета. На мен с всеки изминал ден ми се ще все повече и повече да изпитам това щастие. Аз да си гледам децата, а той да ходи на работа и като се върне да съм му сготвила и да си изкъпем бебчето ииииииии май се отплеснах  blush
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: февруари 28, 2007, 15:21:13 »

Споделям мнението ви момичета. На мен с всеки изминал ден ми се ще все повече и повече да изпитам това щастие. Аз да си гледам децата, а той да ходи на работа и като се върне да съм му сготвила и да си изкъпем бебчето ииииииии май се отплеснах  blush

И аз за това си мечтая girl_in_love и то толкова реално си мечтая, че чак го виждам този момент като на цветно филмче girl_in_love
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: март 30, 2007, 11:02:32 »

А как се чувстват сега бъдещите мами -кариеристки girl_wink?Казвайте че аз с тая кариера,направо незнам мъжлето като си дойде как ще ги съчетавам неща.А трябва да помислим и за едно малко зверченце вкъщи  blush blush blush
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #33 -: март 30, 2007, 12:45:23 »

Мисля, че това за успешното съчетаване на двете и за идеалната съпруга и делова жена, е така само по филмите!!  girl_impossible Винаги едното е за сметка на другото. Аз искам да поставя на първо място семейството, а за осигуряването на децата - най-голямата им действителна нужда е нашата любов и присъствие. Повярвайте ми, израснала съм без родители, материално не ми е липсвало нищо, но нямате представа какво е да няма кой да те насърчи или успокои, а дори и да ти се скара!! Така че, Фииби е права: по-малко парички, но повече време за семейството  любов заедно
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #34 -: март 30, 2007, 22:27:14 »

Ние точно заради това отлагаме децата засега-пътувам до работа един час на отиване и един на връщане-просто не мога да си помисля как да се грижа в такъв случай за едно дете. Докато се прибера от работа--и е време за сън и приказка Oh my ... а така деца не се гледат.
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: март 31, 2007, 16:09:49 »

Дидииии, но това значи, че ще трябва да напуснеш работа. Кога иначе ще си позвилите да имате дете? А и не може вечно да отлагате. Все пак годините минават. Ти си на моите по принцип имаш още малко време, но не отлагай дълго. После е по-трудно да се гледат.
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #36 -: март 31, 2007, 17:14:38 »

А как се чувстват сега бъдещите мами -кариеристки girl_wink?Казвайте че аз с тая кариера,направо незнам мъжлето като си дойде как ще ги съчетавам неща.А трябва да помислим и за едно малко зверченце вкъщи  blush blush blush

Ами, Фийби, при мене определено още отсега се отразява на кариерата, в смисъл че вече не съм така мотивирана (god forbid, вече не ми се работи до късно и от рано, и уикендите) и не работя като машина. Сега работя с един тийм от хора, дето са работохолици, и днес пак отидоха на работа, но аз казах, че няма да я бъде и си останах в къщи. Разбира се, никой няма да ми се кара, но малко или много ще се отрази на ревютата ми и съответно на кариерата. Това е съзнателен избор, който правя за да съм по-спокойна и да ми е по-спокойно бебчето и не съжалявам. Когато му дойде времето, пак ще намеря начин съм сигурна.
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: март 31, 2007, 17:18:14 »

Това е съзнателен избор, който правя за да съм по-спокойна и да ми е по-спокойно бебчето и не съжалявам. Когато му дойде времето, пак ще намеря начин съм сигурна.
това е най-важното
то4но така
« Последна редакция: април 02, 2007, 12:11:14 от maria_lakova » Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: април 03, 2007, 16:02:02 »

Аз личномисля , че винаги може и да се съчетят и двете, но за съжаление не винаги времето стига за всичко. Предполагам един , когато имам деца ще се опитам да отделя време възможно повече за тях, но от друга страна кариерата ми е много важна, защото както каза silverarrow работата ти дава да осъществиш някои мечти,  а помага в отглеждането на децата и ги подсигурява, за да не се мъчат те така, както ние сме се мъчили да осъществим нашите мечти. И все пак смятам, че едно майчинство не би трябвало да се отрази пагубно за една жена, тъй като тя има достатъчно време , което да инвестира, примерно с допълнителни курсове по нещо или някаква магистратура и т.н. Аз лично мисля след 1-2 години, когато плануваме с милото да създадем поколение да започна да правя PHD , защотот тогава ще имам най-много време да се занимавам с това , което винаги съм мечтала от гледна точка на кариера. Но в крайна сметка всеки преценява за себе си, но все пак смятам, че една жена трябва да е независима , та дори и мъжът да е водещия в семейството. Поне да го направии за собствено удовлетворение, за годините , които е прекарала в учене.
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #39 -: април 03, 2007, 21:51:02 »

Ох момичета, аз от около месец съм си у дома в майчински и срам -не срам да си призная -работата изобщо не ми липсва. А в продължение на четири години така и се бях отдала, болна-здрава не помръдвах от бюрото и бремеността почти цялата там я изкарах, обаче ето сега-хич и не се сещам за нея. Мислех си, че вкъщи ще скучая, обаче няма такова нещо-то времето не ми стига, какво ти остава да скучая. Питат ме-ами ти сега какво си правиш цял ден-и аз отговарям -ами какво ли не! Като знам, че съм свободна всеки ден имам нещо (няколко неща) планирани за правене и даже времето не ми достига за всичко, пък какво остава да скучая. Явно просто човек като е по-динамична личност и не се спира на едно място все ще си намери занимание. Това го казвам в смисъл, че дори и да спрем работа за известно време и да сме си вкъщи, който си е тип "луд умора няма" винаги ще намери на какви занимания да са отдаде, пък ако са свързани с това да възпитава и прави щастливо детенцето си-какво по-хубаво от това!
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #40 -: април 04, 2007, 07:35:14 »

Ох момичета, аз от около месец съм си у дома в майчински и срам -не срам да си призная -работата изобщо не ми липсва...дори и да спрем работа за известно време и да сме си вкъщи, който си е тип "луд умора няма" винаги ще намери на какви занимания да са отдаде, пък ако са свързани с това да възпитава и прави щастливо детенцето си-какво по-хубаво от това!

Браво, мила!!  Bravo Напълно съм съгласна с теб. Лошото на нашето време е, че жените все повече се опитват да бъдат мъже, а после се сърдят на мъжете, че не струват като мъже. Ами какво да правят, миличките, ние им изземваме функциите и за тях е лесно. Аз лично смятам, че най-успешната кариера за една жена е да отгледа и възпита здрави, щастливи и добри деца.
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: май 02, 2007, 22:21:31 »

Момичета аз имам дете вече почти на 3години грях ми е но малката беше на 6месеца когато аз започнах отново да ходя на работа .Повярвайте не е толкова трудно да съчетаеш и двете-просто трябва да обръщате огромно часто то времето си на детето-да го възпитавате и храните докато не порасне,домакинските задължения никога няма да свършат.То сега е прибирам се от работа,добре че свършвам на време към 18ч. вземам я от ясла,газ към вкъщи -готви ,пери,глади,слагай салати с ракийки.Моята половинка като се прибере убит от път иска само да хапне ,да се окъпе и да заспи-за друго няма време,а тойй иска да имаме наше дете,защото дъщеря ми си е само моя,е и негова но нали трябва да е и от неговата кръв така че незная а аз съм само на22 почти на 23
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: май 02, 2007, 22:25:32 »

BEBO_SN трудно ти е мила,но няма как.А и ще трябва да имате още едни детенце.Но наистина въпрос на желание е да успееш да съчетаеш всичко.А и на теб сигурно някой много ти помага в отглеждането на детето..........
Активен
Женя Иванова
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 810


най-щастливата жена


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: май 03, 2007, 09:25:38 »

BEBO_SN трудно ти е мила,но няма как.А и ще трябва да имате още едни детенце.Но наистина въпрос на желание е да успееш да съчетаеш всичко.А и на теб сигурно някой много ти помага в отглеждането на детето..........
Е вече ми помага бъдещата свекърва като я взема от яслата докато свърша работа тя я гледа,но иначе преди мога да кажа че сама се справях с всичко,нали знаете човек като има желание намира начин.Не е болка за умиране сигурна съм че всяка една от вас може да се справи с всичко.Мен ме притеснява това че тук на работа вече съм се доказала като човек който може и знае а ако се отделя за 1 година - трябва много да се наваксва но аз предпочитам СЕМЕЙСТВОТО отколкото кариерата,ако шефът те цени после пак ще те вземе на работа
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: май 03, 2007, 14:46:11 »

аз мисля, че всеки предпочита семейството пред кариерата, но няма как да си щастлив със семейството ако не си му полезен, т.е. за мен е добре да просперирам в кариерата за да съм полезна за семейството girl_wink
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 24   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines