Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 15:04:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тенденциите при обзавеждането на дома – 2007 година  (Прочетена 229200 пъти)
 
cherry
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #45 -: март 01, 2007, 15:27:53 »

Да, чакаме снимки!!! good Може да ги направиш "преди" и "след" !!!!
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: март 02, 2007, 09:52:36 »

Здравейте и от мен! и аз съм на вълна обзавеждане, апартаментът ни е абсолютно празен, още на мазилка и вече започнахме да се борим с майсторите. Искаме жилището да е готово за сватбата (м.май), много се вълнувам, даже май повече отколкото за сватбата  pleasantry От няколко дни ходя по разни фирми за кухни, давам размерите, те правят проект и чакам да ми кажат ценичките. Според вас колко върви средно една вградена кухня (знам, че зависи от размери, материал и т.н.) ?

Привет, Cherry и добре дошла girl_in_love!

Сигурна съм, че емоциите около обзавеждането на апартамента ви са в повечко...  yahoo и при мен е така... По отношение на кухнята и аз поизхабих доста нерви докато стигнем до някакъв краен вариант. Обикалях може би повече от два месеца и така в началото на януари си поръчахме вгаредна кухня от MDF, като вратичките са облицовани с естестено дърво-череша и имат орнаменти по тях. До средата на март трябва да е готова и като ми я монтират ще кача снимки. Стискайте палци, за да няма  Oh my ... ! Само се надявам да бъде качествена изработката! Не знам за твоите размери, но при мен кухнята е Г-образна 1.80 х 3.40 с барплот с дължина 1.80, т.е. получават се някъде над 12 линейни метра шкафове. Вградени са ми само печката и съдомиалната. Хладилникът е свободностоящ. Без дръжките на вратичките ни излезе някъде около 3 200 лв. с включен монтаж. По принцип много ни оскъпява барплота, защото аз исках да е облицован с орнаментите на вратичките и от страната към трапезарията, а пък и той не е никак малък. За същия проект на няколко места ми искаха над 5-6 хиляди.
Ако имаш някакви питания, давай, смея да твърдя , че вече бих могла сама да си направя кухня стига да имам необходимите машинарии... danceg от толкова обикаляне....

Успех!
« Последна редакция: март 02, 2007, 16:34:50 от Harmonia » Активен
cherry
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #47 -: март 02, 2007, 14:25:19 »

Harmonia, много се радвам да открия съмишленици, че от тези кухни ми бръмна главата   GROAN GROAN GROAN, а нямам много-много време. Трябва да се действа, другата седмица трябва да поръчаме, за да стане готова за 1-1/2 месец. Засега се чудим между 3 фирми, които ни дават оферти от порядъка на 2600- 3100 за около 5 линейни метра. Иначе съм обиколила поне 10, като някои предложиха 5-6000 лв. Все пак зависи какво се включва в тези метри-шкафчета, чекмеджета или др. модерни джаджи. Офертите са направени по най-опростения вариант (без механизъм за бутилки, отцедник и т.н.- за тях ще мислим вече като си изберем фирмата), корпус-бг, врати -внос. Общо-взето аз си измислих проект и с него ходих по фирмите.Само на 1-2 места си направиха труда да ми предложат нещо по-интересно и различно от моите чертежи  (говоря най-вече за витринки и визия на горните шкафчета, з-то долните са запълнени с уредите и мястото им е зависимо от ВиК изводите и комина).
Моля те, пиши ми ако не е тайна (може и на лични) коя е фирмата, която сте избрали и как се спряхте точно на нея. Аз съм от Варна, а ти?  На какви цветове се спряхте? cap
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: март 02, 2007, 16:31:17 »

Harmonia, много се радвам да открия съмишленици, че от тези кухни ми бръмна главата   GROAN GROAN GROAN, а нямам много-много време. Трябва да се действа, другата седмица трябва да поръчаме, за да стане готова за 1-1/2 месец. Засега се чудим между 3 фирми, които ни дават оферти от порядъка на 2600- 3100 за около 5 линейни метра. Иначе съм обиколила поне 10, като някои предложиха 5-6000 лв. Все пак зависи какво се включва в тези метри-шкафчета, чекмеджета или др. модерни джаджи. Офертите са направени по най-опростения вариант (без механизъм за бутилки, отцедник и т.н.- за тях ще мислим вече като си изберем фирмата), корпус-бг, врати -внос. Общо-взето аз си измислих проект и с него ходих по фирмите.Само на 1-2 места си направиха труда да ми предложат нещо по-интересно и различно от моите чертежи  (говоря най-вече за витринки и визия на горните шкафчета, з-то долните са запълнени с уредите и мястото им е зависимо от ВиК изводите и комина).
Моля те, пиши ми ако не е тайна (може и на лични) коя е фирмата, която сте избрали и как се спряхте точно на нея. Аз съм от Варна, а ти?  На какви цветове се спряхте? cap

Привет, привет!

напълно те разбирам, защото  и аз бях на ръба на истерията докато обикаляхме за кухня.  star Плачещо момиче Аз съм от София и не съм сигурна дали фирмата, която избрахме имат офис и във Варна, но не пречи да им звъннеш и да ги попиташ, защото мебелите им се правят в Троян, като внасят само орнаментите за обков на вратичките. Ние съвсем случайно им открихме магазина докато обикаляхме и много ми харесаха качеството и дизайна на мострите, които бяха изложили и най-вече отношението. Те са на пазара от 1993 г. Казват се "Кухни Алди" и за съжаление нямат сайт. Тел. е 02/ 989 0074, 0888 603 505. Жената мога да кажа , че направи почти невъзможното , за да постигне идеите ми за визия на кухнята, въпреки че ако питаш мен не е изчанчена. Виждала съм много по-нестандартни модели. Проблемът по-скоро идваше от ограниченията на ВиК и ел. инсталациите, както и от положението на барплота. Колкото до механизмите имам само такъв за бутилки и "газови амортисьори" на 5 от чекмеджетата, за да се прибират плавно. Както ти казах корпусът е MDF, a облицовката на вратичките от естествен фурнир от дърво череша. Съответно цветовете са точно череша,в някои каталози присъства и под името тъмна златна ябълка. Кухнята ми е много  подобна като визия и цвят на тази от снимката. Аз определено харесвам по-класическия стил, създава ми уют и комфорт. Затова избрахме така нареченото класическо дърво със заоблени форми. Имам два витринажа. Но това, което определено ми спря дъха са дръжките - ковано желязо с ръчно рисуван порцелан. МНого са сладурски, въпреки че с приятеля ми още спорим, тъй като едната е 15 лева,а на мен ми трябват 26 дръжки...Но направо се влюбих в тях heart LOVING и определено не знам какво да правя.  :boy_cry:Но определено цените на тази фирма са направо "извънземни" предвид офертите, които получих от други фирми. А да и освен това ми дават гаранция на кухнята от 3 години.

Пожелавам ти успех и ако мога да съм ти полезна с нещо, с удоволствие...
 Party time


* Kuhnia.jpg (73.43 KB, 500x401 - видяно 324 пъти.)
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #49 -: март 02, 2007, 17:18:39 »

Аууу, и на мен са ми любими кухните, а и въобще мебелите от черешово дърво. Създават просто един невероятен уют и топлина в дома girl_in_love
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: март 02, 2007, 23:19:19 »

Аууу, и на мен са ми любими кухните, а и въобще мебелите от черешово дърво. Създават просто един невероятен уют и топлина в дома girl_in_love
Ох кумовете са с такава кухня т.е. черешова.Разкошна е!И такава спалня имах преди -испанска от череша,много са добри!Въобще тези естествени материали наистина придават невероятен уют!
Активен
cherry
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 276



« Отговор #51 -: март 03, 2007, 12:07:54 »

 Bravo Bravo Bravo :girl_in_love:Браво, Harmonia, поздравявам те за кухнята!!! Пожелавам ти да готвиш само хубави и вкусни неща в нея !!!!! Coffe Благодаря ти за инфото, може би ще звънна на фирмата да питам къде имат офиси. Още не съм се спряла на цвят, в момента има толкова различни модели кухни (като стил и цветове) и ако ми омръзне след 2-3 години може да съжалявам за избора си. А класиката си е класика! Милото вече е вдигнал ръце и ме е оставил сама да решавам, щото от толкова умуване накрая ще има ... beating  А колкото до дръжките - не му се давай на приятеля ти, вярно малко са скъпички, но пък ти ще ползваш повече тази кухня, важното е на ТЕБ да ти харесват и да ти е кеф да готвиш в нея. Е, ако той обещае да ти готви..... MANICURE
« Последна редакция: март 03, 2007, 12:16:25 от cherry » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: март 04, 2007, 13:15:50 »

Аууу, и на мен са ми любими кухните, а и въобще мебелите от черешово дърво. Създават просто един невероятен уют и топлина в дома girl_in_love
Ох кумовете са с такава кухня т.е. черешова.Разкошна е!И такава спалня имах преди -испанска от череша,много са добри!Въобще тези естествени материали наистина придават невероятен уют!

Да, наистина е така!!! И нашите мебели са в такавва гама, много топлина и уют създават!!! good
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: март 05, 2007, 16:55:32 »

Благодаря blush!
Доста време я избирахме! И дълго се колебаех дали да е в по-модернистичен стил, или да заложа на класиката! В крайна сметка заложихме на класическия дизайн, защото ме притесняваше факта, че след година например може да не ми харесват толкова комбинациите , които сега съм избрала... Надявам се само и като я видя вече сглобена да съм все така ентусиазирана... yahoo. Иначе като цяло тръгнахме точно от модернистичната визия, но сега като гледам и спалнята, и трапезарията е в класически стил... Определено обаче като се замисля, това са моите цветове - създават уют и топлина! Успех и на теб, Cherry, при избора! Сигурна съм, че ще намериш идеалната за теб кухня! tease
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: март 05, 2007, 17:04:44 »

страхотна кухня  Bravo
аз си падам по лудички неща защото ми саздават настроение ярките цветове и интересните мебели можеби нещо като това


* кухня.JPG (10.01 KB, 398x486 - видяно 375 пъти.)
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: март 05, 2007, 17:14:30 »

страхотна кухня  Bravo
аз си падам по лудички неща защото ми саздават настроение ярките цветове и интересните мебели можеби нещо като това

МНОГО Е СВЕЖО, ХАРЕСВА МИ!!! good girl_wink
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: март 05, 2007, 18:09:29 »

Благодаря! give_rose
И на мен много ми допада, но както казах, не съм съвсем сигурна, че ще ми харесва толкова много и да речем след 3 години...То като се замисля и с класиката, не можеш да бъдеш сигурен.. crazy. Затова смятам дизайна да е класически, а аксесоарите и декоративните елементи, които могат значително по-често, лесно и евтино да могат да се сменят, когато ми омръзнат... Money Love girl
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: март 05, 2007, 18:18:39 »

ООО много свежо. Тази година и ние ще ремонтираме кухнята и банята може и спалнята  LAUGHTER Ще ми се нещо по-свежо като цветове. Обичам жълтичко, синичко, зеленичко
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: март 06, 2007, 16:02:43 »

Привет, момичета!

Аз малко ще се отклоня от темата, но имам нужда от съвет.  ohah
Много харесвам гипсовите корнизи с орнаменти, които съединяват стените с тавана. Видях в Mr.Bricolage подобни, но от стиропор и значително по-тънки и не ми е много ясно ако сложа такива от стиропор /говоря за хола/ как да сложа корниза за пердетата. Единият вариант е да обрамча само прозорците, но пък честно казано много харесвам , когато пердето се спуска от тавана и в двата края има по-тежки завеси, хванати с красиво шнурче. Затова ако някой знае къде мога да намеря такива корнизи, които позволяват да сложа пердета зад тях, много ще съм благодарна, ако ме насочи! Или ако има някаква друга хрумка как да реша проблема с пердета, корнизи и т.н. Само да спомена, че една част от хола е овална и е малко по-сложно с окачването там!
Благодаря ви предварително! Curtsey
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: март 07, 2007, 13:10:18 »

Привет,

силно се надявам да не е изчерпана тази тема и да ми помогнете с "проблемчето" ми с корнизите, pleaaaase... help


Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines