Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:50:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кръвните групи  (Прочетена 20789 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« -: февруари 05, 2007, 15:58:12 »

Има ли значение каква е кръвната група? Отразява ли се резуз фактора на зачеването и бременността?

Цитат
Ако мъжът и жената са с отрицателни резус фактори няма проблем за децата, но ако са с различни резус фактори се сменя кръвта на новороденото. Кръвната група в случая е без значение, важен е само резус фактора.
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #1 -: февруари 05, 2007, 16:17:25 »

Без да съм подробно запозната по въпроса (защото съм с положителен резус фактор и не ми се е налагало да чета подробно) все пак мога да кажа нещо.
Когато майката е с отрицателен резус фактор, а таткото с положителен, тогава бебето може да бъде с + или - (ако и майката и таткото са с - тогава и бебето е задължително с - и няма проблеми), та проблеми могат да възникнат ако майката и бебето се окажат с различен резус фактор. При това положение бремеността обикновено протича нормално, но в тялото на майката се образуват специфични антитела, които могат да попречат при следваща бременност. Затова веднага след раждането се изследва и кръвната група и по-специално резус фактора на бебето и ако е положителен -на майката се постава специална инжекция-ваксина, която да минимилизира рисковете при следваща бременност. В българските болници тази ваксина естествено си я плащаш, че я и няма много -много, тъй че майчетата е хубаво да са подготвени.
Активен
shtastliva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 770


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: май 14, 2007, 12:51:49 »

Моята майка е с отрицателен резус фактор, а баща ми е с положителен - аз също съм с положителен.Майка ми е ходила всяка седмица на изследвания за тези антитела. С мен всичко е наред, но тогава може би е нямало такива инжекции и са и забранили да има второ дете Girl_sing, защото найвероятно щяло да бъде с увреждане.
Аз това знам, доволна съм че и аз и милото сме с положителен резус фактор, че каквато съм шашната щях да се побъркам от притеснение.
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: май 14, 2007, 12:57:26 »

а аз дори не си знам кръвната група
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: май 14, 2007, 12:57:57 »

и аз не зная моята nea nea
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: май 14, 2007, 12:59:06 »

И моята майка е с отрицателен резус фактор, ходила е всеки месец на изследвания и тя, и баща ми, но има и второ дете, което слава Богу си е много добре-луд тийнейджър е вече!!! laugh Аз също съм с отрицателен резус фактор, а милото с положителен, но за сега при мен и бебето всичко е наред!!!

Но знам, че акои двамата са с отрицателен резус фактор, няма никакъв проблем, както като са с положителен резус фактор!!!
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: май 14, 2007, 12:59:39 »

аз също не я зная с точност - или съм В или 0  pardon трябва да се изследвам
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: май 14, 2007, 13:27:15 »

Аз съм 0,с положителен резус фактор.Всъщност,до преди да забременея и аз не знаех коя кръвна група съм,а е хубаво човек да си знае.
Ето тук има информативни таблички за съвместимост на кръвните групи(дарител-получател) и наследственост на кръвните групи good
Bulechka_TS,ако си отрицателен р.ф. знаеш,че трябва по-начесто да си правиш изследвания,но,естествено,с това ще се занимае гинеколога,проследяващ бременността ти(къде ходиш?).Ето малко инфо по темата:

При първа бременност почти няма опасност за плода, но такава се появява при следващи бременостти.
Взема се кръв от вената в трите триместъра (3 пъти през бремеността), за да се следи за поява на автоеритроантитела и алоеритроантитела в кръвта на майката. Ако резултатът е положителен, наблюдението на майката става по-често. Обикновено се прави инжекция по време на бремеността или 48 часа след раждането, която да предотврати евентуални проблеми за плода при втора и следващи забременявания. Тази инжекция се произвежда и от български производители.В София се закупува медикамент ''Анти Д Имуно Глобулин'' само с рецепта от израждащия лекар или наблюдаващия бремеността, от Онкологичния център в Дървеница - цена 10.70 лева.
В повечето случаи се закупува, макар че трябва да се предостави безплатно от НЗОК.Особено важно е изследването да се прави задължително и редовно при втора и следваща бременост.

източник

Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: май 14, 2007, 16:01:50 »

Rossistela, благодаря за инфото! Знам това, което казваш good Аз ходя във ВМА - лекарката мие там, за сега съм много доволна от нея!!! good
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: януари 16, 2008, 13:46:26 »

е вече си знам кръвната група А+ за мое щастие
Активен
mishlence
Сватбар
***
Публикации: 165


Госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: януари 18, 2008, 12:31:18 »

Аз също съм с резус -,а милото е +,детето ни се роди с резус + като на баща си,и ми биха такава ваксина(излезе ми безплатно от болницата),мускулно в таза.А преди тази бременност имах спонтанен аборт,но не са ми били никаква ваксина тогава.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 18, 2008, 12:32:31 »

аз чак сега видях едни изследвания от мин година че съм А+ и милото и той предполагам че това е добре  Girl_hide
Активен
estrella
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 590



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: януари 18, 2008, 12:46:31 »

Аз за съжаление съм А-,а таткото е +,вече ми правиха едно изследване за антитела и нямах,но лекарката каза,че ще го повторим 20 и забравих коя седмица и профилактично ще ми бият тази ваксина,дано всичко да е наред
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 18, 2008, 14:44:02 »

Аз за съжаление съм А-,а таткото е +,вече ми правиха едно изследване за антитела и нямах,но лекарката каза,че ще го повторим 20 и забравих коя седмица и профилактично ще ми бият тази ваксина,дано всичко да е наред
всичко ще е наред споко
проблемите по-принцип биле при 2 ра бременност
 good
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: януари 22, 2008, 20:57:32 »

Аз за съжаление съм А-,а таткото е +,вече ми правиха едно изследване за антитела и нямах,но лекарката каза,че ще го повторим 20 и забравих коя седмица и профилактично ще ми бият тази ваксина,дано всичко да е наред

И аз съм с такава кръвна група, но нищо страшно нямаше, няколко дни след раждането ми биха Гамаглобулин и съм си Ок!!! good

... проблемите по-принцип биле при 2 ра бременност
 good


Не е задължително!!! Мама също е "-", а има 2 живи и здрави деца - мен и брат ми!!! good
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 20, 2008, 10:13:51 »

Аз най-накрая си разбрах кръвната група, по-скоро резус фактора, защото знаех, че съм нулева. Та аз съм 0+ и поне това няма да го мисля с тези антитела и инжекции  angry
Питах доктора дали трябва и бащата да си знае кръвната група, но ми казаха, че за тях не е необходимо и моя мъж се успокои, че няма да ходи по болници да дава кръв tease
Активен
amya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 300



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: март 05, 2008, 11:53:54 »

Аз също съм - и много се бях притеснила, понеже лекарката малко ми се скара, че таткото не си прави изследвания, за нещастие се оказа че той е + , но след последните изследвания казаха че всичко за сега е наред.
Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines