Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 18:33:36

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 175219 пъти)
 
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #390 -: декември 18, 2009, 11:35:55 »

Рапичното е от типа на слънчогледовото, само че от рапица.

Мамчета, в мойти книжки пише картофа да се вари цял, а не на купчета - така му се запазват витамините по-добре.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #391 -: декември 18, 2009, 11:46:36 »

Инче рапичното олио е от типа на слънчогледовото - много фирми си правят пюретата с рапично олио включително и Хипп. Препоръчва се заради високата концентрация на Омега-3 мастни киселини, които са много важни за изграждането на нервните клетки и развитието на мозъка когато той нараства с такива бързи темпове. По принцип е доста евтино - даже често вместо слънчогледово олио продават рапично или примеси, но то съдържа 10 пъти повече омега-3 мастни киселини от зехтина например, който е в пъти по-скъп.
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #392 -: декември 18, 2009, 13:13:15 »

Такаа, Рада токущо изаде първите си лъжички пюре от ябълка(аз го приготвих blush blush)Bravo Bravo Първоначално се намръщи т.е учуди и малко плюваше, но после му хвана цаката blum blum blum blum blum
Ще видим как ще го понесе
« Последна редакция: декември 18, 2009, 14:26:48 от Valentinka » Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: декември 18, 2009, 13:23:46 »

А къде може да се намери такова рапично олио, като че ли не съм го срещала по магазините?   Да не би в специализираните магазини за здравословни храни?  crazy

Valentinka , а ти защо толкова бързаш с това захранване? Мисля, че дори и мамите, които практикуват ранното захранване изчакват 3 навършени месеци преди да въведат пюрето, а вие още ги нямате.
Не мисля, че това, че според теб млякото не й стига, би трябвало да е причина да се бърза със захранването - по-добре според мен й изтегляй яденето с 15-20 мин. по-рано, ако огладнява бързо, но така или иначе през първата година основната храна на детето трябва да е мляко, а не на 3 ненавършени месеца вместо допълнително мляко да се даде пюре. Лично мнение.
А не можеш ли да увеличиш малко дозата на АМ-то?
Не знам, аз съм от тези, дето кърмят на поискване и дали изяжда по-голямо количество отколкото трябва хич си нямам и на идея, пък и не ме и интересува, най-добре е човек да се води по детето, но пък при АМ сигурно не е точно така, знам ли.

Аз и за соковете се изумих, дето толкова рано си ги въвела, но пак казвам - лично мнение - аз съм привърженик на късното захранване и затова не ми се вързвай толкова, щом на Рада са й понесли добре и не са ви предизивкали колики- ок.
Но просто ми беше интересно да споделиш ти как реши да захранваш рано - по съвет на педиатъра или заради твое лично решение?

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.

Успех с ябълката!  good
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: декември 18, 2009, 13:36:32 »

Кикси, след десетките ми постове като твоят и чуденките ми защо се бърза със захранването , нещото, което научих е - тук си даваме съвети за начина на захранване, а не дали да го има или не.
Защото иначе всяко едно майче, решило да захранва рано или още по-рано се поставя в ситуация да се оправдава за решението си пред нас, дето най-малко ни е работа. Защото и аз , точно както ти сега, развивах теории и на финала пишех "мое мнение"...... Ми като си е мое, нека си остане такова.
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #395 -: декември 18, 2009, 13:43:26 »

Кикси, аз обратно на теб съм твърд привърженик на по-ранното, но и плавно захранване< Не мога да увелича млякото, защото в момента яде по 200ml, което никак не е малко, стомахчето й няма дя и побере повече, а не искам да го разширя. Рада скоро ще навърши три месеца и просто смятам, че има нужда от други храни. Млакото пак си остава основна храна, две кафени лъжички не променят това! Както казваш ти, най добре да се водиш по детето и това е, което правя, след консултация разбира се.
Не съм имала за цел да те шокирам и изумя girl_wink girl_wink

« Последна редакция: декември 18, 2009, 14:27:21 от Valentinka » Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: декември 18, 2009, 13:56:21 »

Ох, ох, ох, какви съм ги свършила пак... girl_impossible

Вале, не си ме шокирала, споко  funnytooth , нещо силно съм се изразила.  blush
200 мл май си е доста добре, като се има предвид че Малена като я оставям на някой изяжда 180 мл изцедена кърма, а АМ все пак си е по-тежко и си права, че не трябва да се претоварва стомахчето.  good Разбира се, че ти най-добре знаеш от какво има нужда детенцето ти.  good

Ина, хм, май си права... Хич не се бях и замисляла за нещата от тази гледна точка...
Хич не съм и искала да поставя някой в ситуация да ми се оправдава  give_rose, но май без да искам така се е получило... blush
Но все пак това "мое мнение" няма лошо да бъде споделено, нали?

Аз по-скоро се интересувах, дали човек сам взима решение за захранването или предпочита да се довери на педиатъра си - както Ели примерно.

Както и да е, дано не съм засегнала някой.  give_rose
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #397 -: декември 18, 2009, 14:14:11 »

Кикси, аз обратно на теб съм твърд привърженик на по-ранното, но и плавно захранване< Не мога да увелича млякото, защото в момента яде по 200ml,

Oh my ... Oh my ... наистина ли яде толкова на 2месеца,ама на кутията толков али пише че трябва да яде,или Рада иска по-толкова smile
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: декември 18, 2009, 14:26:17 »

 blum  ами тя яде 180 вода + 6 мерителни лъжички. на кутиата пише 150,но рада ядеше толкова в началото на втория месец и после изведнъж започна да не й стига и прогресивно стигнахме до 180, което с млякото прави 200 Wink Педиатърката каза, че е ОК, още повече, че тя от съвсем новородена си похапваше повечко, а не е дебела и наддава нормално
Аз се доверявам много на моята педиатърка, която ми каза да изчакам да навърши 3 месеца, но вчера и обясних ситуацията и каза, че може good
А сокчета давам от 10ия ден на втория месец и Рада ги пие с огромно удоволствие
« Последна редакция: декември 18, 2009, 14:30:26 от Valentinka » Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: декември 29, 2009, 15:14:38 »

Да ви кажа и аз съм много объркана с това захранване....Като чета за захранването от 4м. и доводите за това,ми се вижда логично,после като чета за захранването от 6м. пак.... :girl_impossible:И накрая реших и аз да се доверя на моята педиатърка и на сигналите,които дава моето детенце,та от утре по съвет на педиатърката започвам постепенно със сокчета от ябълки,а аз и за това се чудех,четейки различните теории-с кое първо да започна -с пюрета или сокчета,но педи каза сокчета и ако му понасят така да бъде,ако не-ще му мислим.Даже се очуди,че не съм му дала още сокчета,но аз съм доволна,че 3м. успях да си кърмя детето без други добавки и то си наддава супер,а и съм решила кърменето да си остане приоритет,а просто супер постепенно да въвеждам другите храни.Педиатърката каза пюретата плавно от другия месец,та ще видим =]Иначе Петър ме гледа с голям интерес като хапвам и иска да седи,но не ъсм убедена,че това е някакъв сигнал =]Сега чета пак за захранването какво ли не,ама то много и различни материали бе girl_impossible
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: декември 29, 2009, 15:18:23 »

мами я кажете какви лъжички използвате,аз вече си мисля че нещо не можем да улучим лъжичката,първо почнахме с една сребърна,сега седна много мека супер огъваща се.... вече незнам какво да променятова дете всичко плюе huhhuh.gif,
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: декември 29, 2009, 15:55:31 »

мами я кажете какви лъжички използвате,аз вече си мисля че нещо не можем да улучим лъжичката,първо почнахме с една сребърна,сега седна много мека супер огъваща се.... вече незнам какво да променятова дете всичко плюе huhhuh.gif,

а пробва ли с шише ? Теди така не искаше с лъжичка и с цокаше с шишето близо 2 месеца даже съм рязала бибата, като е гъсто и после сама си отказа шишето и взе да иска лъжичка !!!!

иначе от тогава аз колкото и да й сменям лъжичките нямаме поблеми - на нуби имаме и на нестле съвсем обикновена !!!!  good
« Последна редакция: декември 29, 2009, 15:57:04 от Ели . » Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #402 -: декември 29, 2009, 16:14:54 »

Аз пак да помоля модераторите да направят анкетата "видима", а не първо да трябва да гласуваш.
За захранването вчера лекарката каза че ще се стремим до 6м да останем на кърма, което ме изненада приятно  smile Иначе като я питах с какво ще започнем, тя каза че няма единомислие по въпроса, дори сред лекарите и ще преценим като му доиде времето  pardon Но не ми се ще да започвам със сокчета  nea
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: декември 29, 2009, 21:26:30 »

Охх и ние започнахме захранването от вчера с пюрета girl_impossible.Незнам ,но ми се вижда много сложно blush.Започнах вчера следобяд да му давам от сини сливи,че  ми е запечен нещо,но не помага crazy.А днес дадох за обяд тиквички.Нашата педиатърка каза след като стигна да му давам 10 лъжички да изяжда по  40-50 мл пюре и после кърма sad.Я кажете мами вие как правихте  crazy.Изобщо не съм наясно по колко мл пюре трябва да изяжда и докога трябва да дохранвам с кърма(мляко)?
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: декември 29, 2009, 22:07:20 »

Ох, аз и тук да се оплача на кратко...моята Ивка за последния месец е наддала само 250 гр. ... изглежда вече кърмата не й стига  girl_impossible Та...аз го бях забелязала това нещо и затова преди седмица я захраних. С морковче, сега сме на морков с картоф, но все още изяжда едва половин малко пюренце...после дохранвам с кърма докато й се цока, не знам точно колко изцоква. А док каза, че до 2 седмици трябва да заместим обедното хранене с пюре и пак ни вика да я тегли. От днес давам и оризова каша следобяд...хареса й, но хапна мъничко...
Така че мамчета, вслушвайте се в бебчетата си  good, те ще ви подскажат кога са готови и кога им е вече време за папане на нещо по-стабилно  blum
♥maslinka♥   Ние сме със силиконова лъжичка, справяме се с нея, но и ние плюем  pardon
Сокчетата и аз реших да ги оставя за по-нататък  good
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines