Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 16:32:12

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 175160 пъти)
 
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #375 -: декември 05, 2009, 10:49:14 »

Маслинка и аз захраних Теди от 3-я месец и постепенно вече сме на 5 хранения като първо въведох плодови беше първо на обяд, след като въведох зеленчукови плодовите се изместиха следобед и като въведох месни - зеленчуковите ми ги отказа напълно, но преди това редувах !!! Сега папкаме следното

6 ч. мляко АМ
10 ч. кисело мляко + бисквити/плод или попара - редувам !!!
13 ч. месно пюре - редувам ,  ядем почти всички меса !!
17 ч. плодово пюре или пресен плод - за сега банан, круша, ябълка !!!
20.30 ч. - пак мляко АМ
три пъти в седмицата давам жълтък

мисля да си хапваме АМ поне до пролетта, тъй като доста мами заместват с кисело мляко, но лекар ме посъветва да си давам АМ тъй като съдържа повече микроелементи

а докато въвеждах пюретата , тя си търсеше винаги млякото и дори и да оставаха 2 пръста от бурканчето можеше 20-30 мл си цокваше АМ !!!!
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: декември 05, 2009, 11:17:58 »

Ели, на мен ми е много полезна схемичката и много ми допада ! Благодаря  give_rose
Искам да те питам - кога въведе киселото мляко ? Виждам че не даваш каша ? И от кога не папката през нощта и това естествено ли стана или ти й помогна ? А и тази схемичка кога се оформи окончателно - имам предвид нали има периоди на захранване, когато яде по лъжичка две само ?
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #377 -: декември 05, 2009, 11:28:19 »

Верджи каши същи папкаме, но по-рядко , като сме навън, че много надуват !!! поне аз съм с такова впечатление, иначе давам и нишесте с вода й давам следобяд понякога !! разнообразявам !!!

за папането - ами до скоро до навъшване 7 месеца Теди ядеше последно в 21-22 ч. вечерта и после към 4-5 сутринта и сама си го измести и със зимния режим почнахме по-рано да я чипаме и да нагласяме така папканията, че към 20-20.30 ч. да папка последно и тя сама си го изгради !!!! а периода на захранване - от 6 месец сме на 5 хранения - тогава папахме само зеленчуково на обяд и плодово + АМ следобед, тъй като не й стигаха плодовите пюрета !!!! с навършване на 7 месец въведох и попара, а киселото мляко давам от 2 седмици !!!

а за пюретата почнах от 3 месец първо със сок, от 4 плодови от 5 месец зеленчукови, от 6 месец месни !!! всяка седмица въвеждах нещо ново, а самото захранване стана с по 2-3 лъжички и после мляко, докато стигнех 1 бурканче, когато въвеждах нов вид от него 2-3 лъжички и постепено и почвах да редувам !!! Теди ми отказваше да яде с лъжичка и няколко месеца хапваше пюретата с шише, но сама си поиска после да яде с лъжичка !!! не съм насилвала нещата всичко си стана oт самосебе си !! като не искаше пюре си й давах АМ !!

вече от време на време и давам от нашите манджички, преди да сложа подправки !! давам и да дъфче коричка хляб и й е голямо забавление !!!
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: декември 17, 2009, 19:00:09 »

Ели, понеже и азз ще захранвам след няколко дни, се чудя каква марка пюрета да взема crazy crazy crazy гледах състава на българските и във всички има захар, вода, докато в хип и нестле няма crazy
Плодовото пюре замества ли хранене?? да му добавям ли АМ?
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: декември 17, 2009, 20:01:38 »

Вале, чисти пюрета са Хип, Сънвал, Нестле, Семпер, Гербер,  при това не всички видове, но повечето. С какво си решила да започнеш - плодово или зеленчуково? За да ти дадем повече насоки към конкретна марка. Ако смяташ с картофено пюре да стартираш, готово такова имат само Семпер. А можеш и вкъщи да си го направиш. Но кажи, с какво ще "черпиш" Ради, плод или зеленчук?
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: декември 17, 2009, 20:26:56 »

Зеленчуковото дори и при ранното захранване се въвежда при четири навършени месеца. С плодово пюре хранене не се замества дава се между храненията, нещо като десерт.
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: декември 17, 2009, 20:47:44 »

Ина, мисля да черпя blum blum с плодово, понеже Рада и в момента пие сокчета от ябълки, круши, морков...
Навита съм и аз да ги приготвям, поне тези, за които имам домащни плодове. Само рецепти да намеря Wink
Голди и аз така мисля, но имах малки съмнения
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: декември 17, 2009, 21:09:27 »

при мен се е замествало хранене с плодово пюре !!!!!Теди като бешена 3-4 месеца замествах, после вече не й стигаше и искаше да си цоква поне по 30-40 мл. АМ !!! чувала съм,че се дават първо зеленчуковите, тъй като плодовите са  сладки. Пробвай ябълка и морков или само ябълка - поне ще й е познато като вкус !!!! 

Вале, с която марка искаш с нея !!! Иначе Ина ти е изброила най-доброто , стига да ви е по джоба !!!! Ние караме главно на Ганчев и Гербер, като давам и от другите марки, за да има разнообразие !!!  good
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: декември 17, 2009, 21:18:50 »

Ясно blum blum blum значи първо пюре, после ако и мляко blush
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #384 -: декември 17, 2009, 21:19:57 »

Ели, честно да ти кажа аз Ганчев ги отсвирих още щом видях високото съдържание на нишесте във всяко едно от тях. Докато Стилиан беше на пюрета караше главно на Сънвал, и от др марки вземах за разнообразие. Ами Сънвал са около 50-60ст по - скъпи от Ганчев, а по качество не отстъпват на Хип, Гербер и Семпер .... Не всичките, разбира се, но повечето. Малко по-гъсти са, но това се оправя като се затопли и разбърка с вилица.

Вале, рецепти за плодово няма душа.... Или вариш на пара, или на парчета и във вода. Това е. После мачкаш или пасираш и "черпиш", ха ха ха......
Активен
Valentinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 901



Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: декември 17, 2009, 23:02:49 »

eee, страшни сте Bravo
мисля да започвам, защото Рада бързо почна да огладнява, а не и е малка довата мляко  Baby_G Baby_G

Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: декември 18, 2009, 10:54:24 »

Аз започнах с морков преди 3 дни. Взех на Хип. На семпер картофеното се оказа мисията невъзможна. Засега няма проблем и му харесва. Скоро ще почна и картофените вариации. Не добавям нищо, но след пюрето го кърмя. Определено мисля да наблегна на Семпер - внушила съм си че са най-качествени, но дали е така crazy
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: декември 18, 2009, 11:02:32 »

Дарлинг, и да не са НАЙ, то поне са сред НАЙ.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: декември 18, 2009, 11:27:57 »

Вержи аз доколкото разбрах няма внос засега на картофеното пюре на Семпер. Но ако имаш откъде да си вземеш хубави картофи от сигурен източник можеш да си сваряваш по няколко кубчета картоф и да ги пасираш с малко масло - поне това дава за захранване нашата педиатърка. На мен това масло ми е малко съмнително, по-скоро растително някакви бих сложила - рапично или зехтин, ама масло и то за захранване...
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: декември 18, 2009, 11:33:49 »

А най-добре да изцедите няколко милилтра кърма и да смесите картофеното пюре с нея, или с водата, в която са врели кубчетата.
Масло - недейте по-добре, раничко е, а това рапичното дори не го знам какво е? От типа на зехтина ли е, Захира?
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines