Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 18:21:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 175193 пъти)
 
pikpik
Ентусиаст
**
Публикации: 79



« Отговор #360 -: декември 01, 2009, 20:01:52 »

По въпроса за яйцата да кажа аз какво знам smile
Ина значи щом не си давала до сега яйце най-добре е да започнеш от малко както си трябва,а не да даваш от веднъж и жълтък и белтък.Аз лично знам,че белтъка се дава след 1,5год.,та даже и 2год.
Това е само мое мнение де smile
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: декември 01, 2009, 20:08:44 »

Мерси, в чуденка съм и аз как да постъпя. Защото дреб е на 14 месеца и половина вече, та е време за жълтъка откъдето и да се погледне.

Мерси за мненията ви!
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: декември 01, 2009, 20:09:47 »

ina_lemon като гледам си задаваме едни и същи мистериозни въпроси blum
за жалтъка мойта свекърва все ме кара да съм и давала  banana ,щото така пишело в нейните учебници diablo
щоо не пробваш един ден сандвич с жълтък и след седмица сандвич с белтък blum
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: декември 01, 2009, 20:12:41 »

Ми защото ако ще го карам поотделно, ще си започна както си трябва, с осминка, после с четвъртинка жълтък, по нататък половинка и така докато стигна цял. А белтъка - с него без него, все тая според мен. Просто се чудех!

Маслинче, не ви ли е рано за това???? Жълтъкът е тежка храна, пък Дея колко човече е още, рано е, изчакай.....
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: декември 01, 2009, 20:16:40 »

ааааааааааа аз няма да и дам,абсурд просто споделям под какво напрежение съм от страна на свекърите blum blum
ами на "малкото лимонче" няма ли да му доде много цяло яйце или ти мислиш по малко да слагаш в сандвича
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #365 -: декември 01, 2009, 20:23:58 »

Най-вероятно ще започна лека и полека, но честно да си призная ме мързи. А и след като хемоглобинът му е екстра, и си хапва и месо 2-3 пъти седмично, жълтъка няма да му донесе някакви липсващи в момента вещества, но пък си е храна, която трябва да се въведе така или иначе.

А за сандвича - ми той колко ще изяде мислиш, я хапне половината, я не, пък то и сирене като ще има яйцето няма и да го усети. Той досега не е давал никаква реакция към нищо, но ако , недй боже, вземе да даде, няма да знам от кое е , за да го огранича или спра.

Тъй че остава старата схема с даването на жълтъка май и това е положението.

Маслинче, кофти това с припирането от страна на този и онзи. Аз съм ок в това отношение. Никой не ми се бърка за нищо, информирам който реша за това какво и защо правя. Пей сърце!!!
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: декември 04, 2009, 16:02:11 »

Аз пак да се отразя тука smile вчера нали бяхме при педи и аз и казаха за картофеното пюре и какво станало вечерта-за палача на Марти и я питах дали може да е от това и тя ми казаче щом съм купила картофите и ми каза с каквото и да го захранвам ако не е домашно произведено от нас и не съм сигурна, по добре да купя готово пюре. Така че момичета ако решите да захранате с домашно приготвени пюри , се уверете че не са с нитрати защото те причинявали болко в стомахчето на бебо, а всичи купени от магазина са били пълни с нитрати smile
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: декември 04, 2009, 19:21:25 »

Аз пак да се отразя тука smile вчера нали бяхме при педи и аз и казаха за картофеното пюре и какво станало вечерта-за палача на Марти и я питах дали може да е от това и тя ми казаче щом съм купила картофите и ми каза с каквото и да го захранвам ако не е домашно произведено от нас и не съм сигурна, по добре да купя готово пюре. Така че момичета ако решите да захранате с домашно приготвени пюри , се уверете че не са с нитрати защото те причинявали болко в стомахчето на бебо, а всичи купени от магазина са били пълни с нитрати smile
аз за това не искам домашни nea
а аз в купешкото пюре трябва ли да слагам АМ?! crazy
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #368 -: декември 04, 2009, 19:35:56 »

Защо ще слагаш АМ в котовото пюре бе maslinka? Те тия тезности не се ли добавят за да се натамъни консистенцията на пюрето, а пък купените са си тамън, или?
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: декември 04, 2009, 19:54:54 »

Защо ще слагаш АМ в котовото пюре бе maslinka? Те тия тезности не се ли добавят за да се натамъни консистенцията на пюрето, а пък купените са си тамън, или?
ами защото пише на съдържанието:картофи,вода,растително олио huhhuh.gif
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: декември 04, 2009, 19:57:45 »

Абсолютно ненужно е да се добавя АМ. Преди да заместиш хранене, просто даваш по-малко пюре и после по-малко количество АМ или кърма, не знам на какво хранене е Дея.
Когато вече изцяло заместваш хранене с пюре, няма нужда от мляко, защото дневното количество се намаля за сметка на твърдата храна.

Има някои пюрета, като определине на Сънвал, които са ужасно гъсти. Аз ги прехвърлях в купичка, топля и после с вилица разбърквах, за да стане по-гладка смес.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: декември 04, 2009, 20:13:38 »

Абсолютно ненужно е да се добавя АМ. Преди да заместиш хранене, просто даваш по-малко пюре и после по-малко количество АМ или кърма, не знам на какво хранене е Дея.
Когато вече изцяло заместваш хранене с пюре, няма нужда от мляко, защото дневното количество се намаля за сметка на твърдата храна.

Има някои пюрета, като определине на Сънвал, които са ужасно гъсти. Аз ги прехвърлях в купичка, топля и после с вилица разбърквах, за да стане по-гладка смес.
give_rose give_rose give_rose give_rose
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: декември 04, 2009, 20:59:53 »

Има някои пюрета, като определине на Сънвал, които са ужасно гъсти. Аз ги прехвърлях в купичка, топля и после с вилица разбърквах, за да стане по-гладка смес.
Аз разреждам с АМ пюретата, защото наистина има такива, които са безумно гъсти и Гого отказва да ги яде, а може и с водичка  smile
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: декември 05, 2009, 09:22:51 »

ами  crazy аз непрекъснато си мисля като се замести едно ядене с пюре примерно зеленчуково,то това дете няма л да е гладно пак,щот все едно да седна да изям 2 сварени картофа за обяд май няма много да се нахраня,или за бебета не важи и друго което си мисля в зеленчуците няма белтъчини,няма ли да се получи недостиг huhhuh.gif третото нещо което пак ми е чуденка приемрно сега давам на Дея картофено и след 10тина дни и дам картофи с броколи примерно,после нещо друго и заместим някой ден blum едно хранене изцяло с зеленчуково пюре после ако дам плодово трбва да и го дам в друг час ли а на обяд пак си продалжавам зеленчуковото girl_impossible girl_impossible girl_impossible моля ви мами с опит просветлете ме mega_chok
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: декември 05, 2009, 09:39:39 »

Да, точно така. Едно след друго, в продължение на месеци се заместват повечето от дневните хранения с пюрета - месни, зеленчукови, плодови, каша в последствие, още по-натам кисело мляко с плод и бисквити примерно и така......

Когато напълно заместиш едно хранене - то си остава заместено.
Има едно правило обаче, че новата храна се предлага сутрин или до обед, за да може да се наблюдава за реакции до края на деня и на другия. Не помня обаче дали аз съм го спазвала.

Заместеното хранене на обед е от 190 - 200гр пюре, така че това никак не е малко количество, Маслинче, то колко са им стомахчетата на бебоците...... А като се въведе и месото, нещата се нормализират.

След като аз започнах захранването, заместих хранене след почти два месеца. Бях въвела вече няколко зеленчука, но винаги кърмех след това, свидеше ми се честно казано, да не му давам да суче и затова се позабавих със заместването.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines