Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 20:29:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 175242 пъти)
 
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #330 -: ноември 28, 2009, 11:01:10 »

Мисля,че не,но не съм сигурна.А не можеш ли да си ги поръчаш по интернет от някой магазин?Наистина си заслужават.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: ноември 28, 2009, 11:22:45 »

http://www.semper-bg.com/
Ето това е сайта им на български
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #332 -: ноември 28, 2009, 12:00:53 »

darling, добре, че пусна линка на български. До сега четох и сравнявах инфото от българския и шведския сайт. Искам да ви кажа, че "Полезни съвети за храненето" на едното и другото място нямат нищо общо. В българския сайт съветите са доста побългарени, което може би не е толкова странно. Само да кажа, че в semper.se се препоръчва захранване със селенчуково пюре или каша, а плодовите се въвеждат няколко седмици след зеленчуковите. Пише, обаче, че ако бебето хич не иска зеленчуци или каши може да му се предложи плодово пюре, ако и такова не иска, се минава на сок от моркови например.

Ако някой е много заинтересован да разбере какво пише в шведския сайт, да си каже, че е доста и не ми се превежда напразно. Съветите са разделени на месеци (от 4 месеца, от 5 сесеца...). Имайте предвид, обаче, че те пък май са пошведени...
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: ноември 28, 2009, 12:21:21 »

Според мен е напълно рогично да са различни-все пак живееме в доста различни страни.Те в боцвана със сигурност по по-различен начин си отглеждат  децата,но на нас не би ни понесъл техния вариант.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: ноември 28, 2009, 13:32:35 »

KlaraFina аз имам голям интерес и ако ти се превежда ще се радвам да споделиш инфо, защото винаги чета с интерес постовете ти. А и честно казано нямам вяра на нашите педиатри, които съветват да се захранва толкова рано, да не говорим, че няма никаква единна концепция или становище за захранването на бебета. Всеки ти казва различно и накрая ставаш луд. Аз затова чета препоръките на СЗО, мисля, че са далеч по напред с материала от нашите педиатри.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: ноември 28, 2009, 13:46:51 »

KlaraFina ако имаш време за превод и аз бих се радвала да прочета Wink
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #336 -: ноември 28, 2009, 14:41:10 »

Много съм поласкана, че ви е интересно да четете какво пиша, но трябва да сте критични към всякакъв род информация, дори и тази от мен  Wink. В тази връзка на мен ми се иска ina_lemon  да каже какво е това "Косе Босе" и кой е източника на статията за захранването. Толкова много информация по темата на друго място не съм срещала, а някой от нещата (не много) са в разрез с препоръките при нас.

няма никаква единна концепция или становище за захранването на бебета. Всеки ти казва различно и накрая ставаш луд. Аз затова чета препоръките на СЗО

 good и аз съм на това мнение, но също ми се струва, че всяка майка трябва да е отворена към нуждите на собственото си дете, щото като не иска зеленчук, ме можеш да му го набуташ в устата и това е.

Ще преведа какво пише на semper.se, но това не е наръчник за захранване, а само общи насоки и съвети. Аз реагирах така на българския сайт, защото там пише, че се започва със сок и плодови пюрета.

Започва се със "пробни" порций (не знам как да го преведа по-точно), на върха на лъжичката. Най-удачното време е 6-тия месец, може и по-рано, но не по-рано от 4-тия месец. Препоръчват да се избере време от деня, в което да се дават храната. Може би най-удачното време е на обяд, защото това постепенно ще се превърне в основното ядене за деня. Започва се, както казах, със съвсем малко количество и се увеличава постепенно като до 4-5 ден количеството е около 3 супени лъжици. Препоръчват да се започне със зеленчуково пюре от един или мах 2 зеленчука или каша. И тука пише кашата да е глутенова (но препоръките все пак са за 6-месечни бебета). 
Ако сам си приготвяш пюрето, зеленчуците трябва да се подберат внимателно (без наранявания, загнили места и т.н). Пише да се добави масло или маргарин към домашното пюре.
И това дето вече съм написала, след няколко седмици на зеленчукови пюрета може да се въведат и плодовите по същия начин с пробни порций.
Пише и работи от типа на това, че зеленчуците за пробните порцийки могат да се пресоват на пресичката за чесън и др. такива хитринки и работи, дето си ги знаете и няма смисъл да превеждам.

Това е по часта за пробните порций. Следват разни "Ако детето не иска да яде", "Домашно приготвена храна" и др. И тях ще прегледам.
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: ноември 28, 2009, 17:52:15 »

Ох аз да кажа че сегагледах от тези пюрета на Семпер но нямаше само картофено пюре., но ми сториха малко скъшички 7.10 лв. Май ще си правя домашно smile Днес Марти си хапна малко каша и като ревна - явно не му харесва вече и сигурно утре ще го пробвам на картофено и ще кажа как е smile
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: ноември 28, 2009, 17:58:31 »

Ох аз да кажа че сегагледах от тези пюрета на Семпер но нямаше само картофено пюре., но ми сториха малко скъшички 7.10 лв. Май ще си правя домашно smile Днес Марти си хапна малко каша и като ревна - явно не му харесва вече и сигурно утре ще го пробвам на картофено и ще кажа как е smile
Роди на пазара(колхозния) има само картофено и е по 2лв,аз между другото във всеки и-магазин съм го виждала долу горе по 2лв,незнам какво си гледала за 7лв crazy(да не би големи разфасовки за по-големи деца)
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: ноември 28, 2009, 19:23:28 »

Мале Роди,как 7лв,те че са по-скъпи от другита,да ама чак 7лв???Странна работа.
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #340 -: ноември 29, 2009, 09:14:11 »

...В тази връзка на мен ми се иска ina_lemon  да каже какво е това "Косе Босе" и кой е източника на статията за захранването. Толкова много информация по темата на друго място не съм срещала, а някой от нещата (не много) са в разрез с препоръките при нас.

 
Косе Босе е ник във форумите на бг мамма на жена,изключително запозната с всичко около захранването на бебетата,даваща много ценни съвети,най вече в тази тема
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: ноември 29, 2009, 09:30:25 »

а какво е това "друго" в анкетата crazy
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: ноември 29, 2009, 09:34:18 »

Маслинка и аз гледах на колхозния в бебе центъра , този първия магазин със стъклата, ама може иаз да не съм доскиф и да е било 2.10 лв, но нямаше сам с картоф, беше картоф и пащърнак. Ти къде си гледкала
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: ноември 29, 2009, 11:04:17 »

Маслинка и аз гледах на колхозния в бебе центъра , този първия магазин със стъклата, ама може иаз да не съм доскиф и да е било 2.10 лв, но нямаше сам с картоф, беше картоф и пащърнак. Ти къде си гледкала
ами точно там,ама сигурно майка е взела последните 6 бурканчета pardon
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: ноември 29, 2009, 13:13:12 »

А ясно то затова нямашеееее smile smile smile smile smile
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines