Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 20:32:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 175251 пъти)
 
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: ноември 27, 2009, 18:58:36 »

ами според мен така трябва, иначе като куса сладкото как ще иска солено blum blum
в този ред на мисля ще объркам ли нещата ако дам сок а после зеленчукуво пюре или каша crazy
Ами не мисля, че ще се случи нещо кой знае какво ако така процедираш.

А за глутена - най - подходящото време за въвеждането му е, доколкото аз зная, не по-рано от 6-ти и не по-късно от 8-ми месец. Имаше нещо за начина на усвояване в тези месеци, но не помня точно какво беше. Аз го въведох средата на 7-ми , ако не се лъжа, в смисъл 7 навършен и две седмици.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: ноември 27, 2009, 19:07:00 »

И аз да споделя какво препоръча нашата педиатърка. Ние още не сме се захранили, тя препоръча от другия месец да почваме, но аз ще си чакам до 6 навършени месеца стига да ми стига кърмата, ако не ще почна лека полека да захранвам. Та педи каза, че препоръчва да се почне с домашно картофено пюре примесено с АМ и масло. И после вече се продължава на пюрета като тя препоръча като марка Хипп.
Аз проучих обстойно пюретата търсейки такива които не съдържат захар и общо взето като фаворити са ми ХИпп, Сънвал и Гербер. Май ще ги ползвам само за захранване тоест малките разфасовки и после ще си готвя. Хипп уж се водят био обаче никъде нямат сертификат за био продукт, докато сънвал въпреки,че са по-евтини имат. Аз много се чудя дали да не започна с каша... и после зеленчуково и плодово пюре. Колкото педиатри толкова и мнения. За соковете съм против и нямам намерение  да давам.
Линка за захранване на Ина е много полезен.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: ноември 27, 2009, 19:22:39 »

Ако решиш да даваш първо сокове просто я следи дали няма да има повече колики. И това което зная че ако дадеш сок от морков, после като минеш на пюретата се приема че с моркова вече си я захранила и не е необходимо да даваш само по една лъжичка.  А относно млечните хранения Жорко дълго време си търсеше млякото преди лягане, дори и когато вече го ядеше с лъжичка smile Аз въведох киселото мляко рано, но не помня кой месец.
Относно марките пюрета ще търся като начало Семпер, а добри отзиви освен за Хип четох и за Нестле.
Вики на био пюрета попаднах в нета, като търсих марки бебешки храни, но не си спомням името, ако те интересува ще ги потърся пак. Като цяло обаче мамите предпочитат чуждите марки, защото предполгат че там имат по-висок контрол върху храните.
Веси, ти си блестяща майка! Моите егоистични чувства са точно в обратна посока на твоите. Много ми е приятно като кармя Сашето, но това разположение на 3 часа ме побърква. Тичам като луда и се изпотявам от притеснение ако в магазина например има опашка. А за разходка извън квартала (освен ако не сме с колата не мога й да си помисля) Сега мъжа ми иска да отидем някъде за Нова Година, но аз къде да се разголвам на всеки 3 часа.... А досега не съм изцеждала и грам и едва ли ще имам някакъв успех. Въпреки това все повече се чудя дали да си купя помпичка и да пробвам crazy
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: ноември 27, 2009, 19:57:06 »

ох отказах се аз от соковете blum blum
пюре ше е то се видя при нас май(ей сега майка се обади да каже че взела на семпер картофено за 4месечно,но ще изчакам до 5месеца и да започнем 6тия(т.е. след 10дни)
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: ноември 27, 2009, 20:23:57 »

Семпер определено се водят качествени, но повечето им плодови са със захар.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: ноември 27, 2009, 20:47:37 »

Семпер определено се водят качествени, но повечето им плодови са със захар.
ми аз чета че не съдържат захар плодовите pardon
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #321 -: ноември 27, 2009, 21:05:40 »

Не знаех, че Семпер са шведски храни, макар и да ги има в изобилие при нас. Като капак се оказа, че ги пройзвеждат съвсем близо до мястото където аз живея  blum.
Та по въпроса със захарта, сега проверих на страницата им - пише категорично, че не добавят захар. Това, което пише на бурканчетата е тоталното количество захар ... г, от които 0 г добавена, т.е. само естествено съдържащата се захар в плодовете.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #322 -: ноември 27, 2009, 23:03:34 »

От кога те чакам Веси да се включиш за пюретата blum. За тях казват още че са много разнообразни и рибните били особено вкусни. На някои обаче им идват по-едри парчета когато са за по-големи бебета. Ама личи си кой се рови последните дни из нет-а blush
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #323 -: ноември 27, 2009, 23:24:45 »

Няма по-вкусни пюрета от семпер,но наистина са доста едри.Но сигурно са по възрасти.Но на вкус нямат равни.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: ноември 28, 2009, 08:05:04 »

ама вие май сте си хапвали бебешки пюренца blum blum blum(м в магазина до нас подържали само рибните на семпер,жената ми обеснява "нали знете рибата в северните морета  е по-чиста,..." и аз си викам абе да не би да ги произвеждат при KlaraFina  blum а то какво се оказа blum
а на хип пюренцата всички ли са био или само тези които пише"био........"например"био супа от зеленчуци" crazy
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: ноември 28, 2009, 09:34:21 »

Маслинче не са био, аз понеже уча сега за сертифицирането на Био храните, специално на Хипп не са сертифицирани от никоя институция - та тях има един знак био и със ситни букви пише, че Клаус Хипп гарантира за био произхода им и едва ли не ние на доверие трябва да приемем, че са такива. Има си международни маркировки за био храни.
За САЩ


За ЕС


Отделно всяка страна си има лого, което гарантира, че са минати всички изследвания в дадената страна.
За Германия:Има го на Сънвал.
А за Хипп като прочетох интервюс мениджъра им за БГ, че някои суровини се  взимали от Турция и лошо ми стана.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #326 -: ноември 28, 2009, 09:57:41 »

Аз нямам никакъв опит с пюретата, но моята приятелка, която има 10 месечно, злоядо бебе и прекара цялото лято в България е правила коментари. Може би сте прави, че пюретата на Семпер са по-едри, защото тя каза, че виждаш съвсем ясно какво му даваш на детето, че грахчето си е грахче и морковчето - морковче. Каза, че в България пюретата били вкусни, но през цялото време имала съмнение какво точно дава, защото не се виждало. Не знам обаче какви марки е давала. За тия едрите пюрета, каза, че били много вкусни и се усещал вкуса на всяка съставка.
За кашите е казвала, че кашите на Нестле са много вкусни.

За Хипп продуктите ще погледна дали при нас имат някакви маркировки или само пише това, което Захира каза.

darling, найстина доста си се поровила. Аз все си мислех, че ще пробвам от всички пюрета и тя сама ще си каже кои й харесват най-много. От друга страна при нас има само на Семпер, Хипп и Нестле, не е много голям изборът.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: ноември 28, 2009, 10:07:05 »

Благодаря много Zahira...Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ  give_rose give_rose
много полезна информация give_rose
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: ноември 28, 2009, 10:17:53 »

Ето това е маркировката на продуктите на Хипп:


А за Нестле - не знам ама някак си не мога да им имам доверие впредвид захарната мега индустрия, която развиват.
За консистенцията на пюретата - според мене по-добре да е по- наедро, иначе бебчетата няма какдасе учат да сдъвкват храната, ако всичко им е пюрирано. А и тя е по-едра за по-големите - 6,8 месечни.  За захранване не е толкова на едро. Впредвид високо шведско качество мисля, че може да им се има доверие на Семпер.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #329 -: ноември 28, 2009, 10:31:25 »

В Метро има ли ги тези пюрета Семпер, че в нашия регион поддържат само на Ганчев, и няма от къде да купя други.
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines