Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 22:15:29

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 175286 пъти)
 
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #300 -: ноември 26, 2009, 22:21:10 »

А някоя от вас да е захранвала с каша?  huhhuh.gif
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #301 -: ноември 27, 2009, 12:46:56 »

Да мила аз сега захранвам с каша - оризова
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #302 -: ноември 27, 2009, 16:10:09 »

Rodi и какви са предимствата според теб на кашата? Как се чувства Марти? Харесва ли му? Ти от тази безмлечната ли му даваш? Чувала съм и аз, че добре се понасяли и било по-добре да се започне с нещо такова, ама все още чета и се образовам по въпроса  blum
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #303 -: ноември 27, 2009, 16:18:08 »

Ами да ти кажа честно Марти си я хапва , аз давам каша защото педи така ми каза, за предимства незнам важното е че я хапва. Иначе давам млечна безглутенова от ориз, давам млечна защото нямам отделно толкова кърма за да я правя с кърма, иначе има безмлечни но се разтварят с кърма, и аз  питах педи а ако нямам толкова кърма и тя вика ами купи тогава млечна. И каза като станат 10 дни от както давам мога да заменя обедното кърмене с каша или да почвам пюре без да я захранвам отделно и с него защото било като кашата и най подходящо било картофеното.
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #304 -: ноември 27, 2009, 16:36:49 »

Аха, ясно, горе-долу както аз си ги представям нещата...
Аз бях започнала със сокче от ябълка, но на Ивето не й понесе на коремчето  huhhuh.gif от 2 лъжички сок цял ден й къркори коремчето и спрях да й давам, че да не й предизвикам някои колики, та да се чудя какво да я правя после...и смятам скоро да започнем направо с каша или пюре...двоумя се още...и на мен ми се вижда удачно първо да е кашата, но ще питам и док, да видим какво мисли и тя.
Казаха ми че кашите много надували, ама и без това Ивка не е шишка, има накъде още да дебелее  blum та едва ли ще й се отрази зле  smile
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #305 -: ноември 27, 2009, 16:49:31 »

Предлагам тук да споделяме за ранното и късното захранване защото Дарлинг искаше да обменяме опит. То като чета темичките на другите, майче само аз захранвам рано. Значи на Толи давам плодово пюре от когато навърши три месеца. Давах сутрин и следобед, но веднъж дадох в 7 часа вечерта и и се раздразни стомахчето. Сега давам само сутрин и няма проблеми. Мислех от днес да въведа по няколко лъжичи зеленчуково от картоф и морков, но тя спа от 11 до 15.30 навън и нямаше как, така че утре може би ще го започнем. Смятам като навърши 5 месеца и да заместим обедното кърмене със зеленчуково пюре по цяло бурканче. Сега плодовото се явява като десерт, а и Толия има 7 кърмения на ден. Каши ще питам другия месец като отидем на консултация от кога да давам. Сега и давам пюрета на Ганчев. Сокове тя не искаше да пие и не съм давала. Аз предпочитам постепенно по малко да давам, отколкото след 6 месец изведнъж да въвеждам всичко, но всеки си знае. Ще ми бъде интересно след една година да видим каква ще е разликата между ранно и късно захранените
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #306 -: ноември 27, 2009, 16:58:49 »

След една година няма да има никаква разлика, нито пък след 5 години.

Смисълът на късното захранване е да се избегнат всякакви, или поне повечето,  вероятности за проява на алергии в по - зряла възраст, а не сега, като бебета или малки деца.
А основата на теорията за късното захранване е следната - до 6-ти месец ензимите, които произвежда детското стомахче са като количество и вид такива/или нещо от сорта/, които не позволяват усвояването на всичките вещества и витамини , които бебето поема с храната. Което обезмисля натоварването на стомахчето му и промяната на усвояване на кърмата , което се случва, когато то поема друго нещо освен кърма.

Туй то, Голди! И късно и рано захранените бебета ще пораснат големи и здрави деца. Ако не ти се потъва в по - задълбоченото разглеждане на типа захранване си ок.
Другото е просто кой кога е набутал първата лъжица пюре в устата на бебето.
Активен
hukuta
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1022


Мама на сладко бебе Ивелина


Моят сватбен албум

« Отговор #307 -: ноември 27, 2009, 17:19:55 »

Е, темата е Захранване на бебето, смятам че всеки може да си зададе въпроса, който го интересува по темата, защото мен лично ме интересува по-скоро реда на храните при захранване nea А ранно или късно-това си е право на личен избор и по-добре да се изчетат малко факти от изследванията, които се правят на световно ниво относно ранно или късно да е захранването-това, което казва Ина  good Затова се заинтересувах така от кашите!
Май не успях да изкажа точно това, което си мисля, ама както и да е...
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #308 -: ноември 27, 2009, 17:23:01 »

Хукута, оризова безмлечна безглутенова каша - на Милупа най-добре - е един много ителигентен вариант на първа твърда храна. Чиста в началото, после като въведеш един - два плода, можеш да я смесваш с малко плодово пюре или суров намачкан банан примерно. Иначе на мен чистата каша ми идва като мокър вестник, няма никакъв вкус.
Аз въведох кашата късно, но знам, че за първа храна е много добре, защото е супер нисък алерген.

А аз винаги съм я разтваряла във вода само, не съм слагала АМ вътре, нито пък съм се цедила за кърма.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #309 -: ноември 27, 2009, 18:10:45 »

ох сега майка ми като ви прочете и ще каже"казах ли ти аз,че първо трябво трябва да е оризова каша"пак ще трябва да козирувам sadblum
ами аз четох,че каша и пюре трябва да е млечно(т.е да има мляко в него),за да става за заместване на хранене
прави ми впечатление че всеки лекар си има негови си представи за захранването(май и не само за него huhhuh.gif)и това ми е чудно как пак веднъж не се разбраха с какво и откога трябва да се почне това чудо-захранването  angry
честно ви казвам мен ми е много объркано shok(
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #310 -: ноември 27, 2009, 18:22:00 »

Маслинка, много си права, че всеки доктор има различна теория за захранването.
 Ние започнахме на 5 месеца със зеленчуково пюре, аз не съм слагала кърма или АМ, а го расирах със водата вкоято са вряли зеленчуците. Гледам сте обсъждали дали да се слага масло и сол, аз слагах съвсем малко сол. Кашите на милупа са много хубави, на мен обаче оризовата ми се струва много безвкусна, а и на Пепи така  smile
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #311 -: ноември 27, 2009, 18:28:37 »

Maslinka те лекарите няма да се разберат  smile  затова всяка майка преценя за себе си. Факт е обаче че повечето препоръчват късното захранване и дългото кърмене. Аз съм решила да пробвам по-рано, основно заради себе си. Ще ми бъде трудно да издържа кърмене на 3 часа до 6ия месец, колкото и егоистично да е това. Ще пробвам, ако му харесва продължаваме, ако не ще се мъча само на кърма, колкото и до когато може. Относно храните, нашата лекарка казва че соковете са най-накрая. Очаквах да започнем с каша, но тя "изписа" smile картофеното пюре. А как го приема ще пиша в края на декември. Мисля да захранвам бавно и с удоволствие и за двамата. А от предишният си опит последователността беше - сокове, каши, плодови и накрая зеленчуково пюре и преди края на първата годинка беше записан на детска кухня. Обаче реалността беше че ядеше много плодови пюрета, само два  angry  вида зеленчукови и от местните само с черен дроб. Нищо готвено не прояде от домашно приготвените, не ядеше и на детска кухня. А, да обичаше грис и всякакви кремчета. Беше злояд  и капризен  и на една година беше 9кг. Затова сега искам да захраня със нещо солено а сладките нещаще оставя на края. Чувала съм също че ако захраниш с домашно приготвена храна детето ще предпочита нея и се чудя дали е вярно crazy. А като въведа кашите определено ще следвам съвета на Ина - безмлечна и безглутенова и постепенно ще прибавям плод.
А когато захранихте децата намалиха ли нощните хранения ?
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #312 -: ноември 27, 2009, 18:38:04 »

Аз мога да кажа, че на 1 месец моята щерка вече не ядеше нощем. Сама се отучи и бях много доволна. На 2 месеца започнахме със сокове, на 3 с плодово пюре, 4 - с зеленчукови и на 5 с месни. До година и 2 месеца беше на хумана, след това 3 месеца на прясно мляко. Сега е почти на 2 години, яде абсолютно всичко (дори таратор и шкембе чорба), мляко вече няма като основно хранене или преди заспиване.
Може би всичко си е индивидуално за всяко дете. Ние нямахме колики и затова започнахме толкова рано със соковете, но естествено ако не й понасяше добре щяхме да отложим захранването за по-нататък.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #313 -: ноември 27, 2009, 18:45:47 »

Затова сега искам да захраня със нещо солено а сладките нещаще оставя на края

ами според мен така трябва, иначе като куса сладкото как ще иска солено blum blum
в този ред на мисля ще объркам ли нещата ако дам сок а после зеленчукуво пюре или каша crazy
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #314 -: ноември 27, 2009, 18:52:28 »

И на мен тия захранвания са ми голяма мъгла, та и аз като darling, от егоизтични чувства, т.е. да си отложа мъките ще захранвам късно. Получих си разбира се книжката с препоръки за захранването от сестрата и ако знаете какво пише там... Глутен, мамчета, се въвеждал по-отраничко и абсолютно препоръчително докато бебето още е на кърма (за бебета дето са на АМ не знам). Изобщо не знам какво означава това в месеци  crazy. Пише да се пойзчака малко с обикновенното мляко, но не прекалено дълго, щото децата не ги щяли след това. Малко количества мляко, обаче можело да се използва още в началото.
За сортовете каши нямам никаква представа, но в книжлето пише, че са перфектни за закуска, междинно хапване или вечерна храна. И да има малко глутен в тях. Препоръчва се да се започне с картоф, после морков, пащърнак и царевица. Никакакъв мед, сол, спанак, цвекло и още няколко заленчука дето не знам какво са до края на първата годинка. Плодовете идват най-накрая. Общо взето, както вече сте казали, сам си преценяваш, а зависи и как детето реагира на храните.
Активен
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines