Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 00:25:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 175337 пъти)
 
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #270 -: август 13, 2009, 17:53:06 »

Да се включа с много добро и полезно инфо за тези ,на които предстои захранване, или пък за тези, които вече са го стартирали, но им предстои обогатяване на менюто. Всеобхватно откъм инфо за продуктите и най-доброто време за въвеждането им.

« Последна редакция: август 13, 2009, 17:55:50 от ina_lemon » Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: август 13, 2009, 18:28:48 »

Аз само на бързо,но не мога да се стърпя и да те поздравя за тази МНОГОООО полезна информация good Само искрено се надявам много от мамите във форума да прочетат всичко внимателно и да го приложат и на практика!Защото зная че доста се водят от това какво казват -майките им или остарелите педиатри nea И да не се хращат на изказвания от рада на -Ами вижте вие какви жени сте станали!Но е факт че повечето от нас се борят с анемии,стомашни проблеми и 1000 алергии...
Ами още веднъж  judges
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: август 13, 2009, 18:34:19 »

Майче, заслугата изобщо не е моя. Това не е събирано и селектирано от мен.Това е инфо, по което се ръководим и което си обменяме с майчетата в моята отчетна в бг-мама, аз затова съм писала че това е източника, а когато разбера точно откъде е - ще го напиша също.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: октомври 07, 2009, 09:20:01 »

Понеже току що попаднах на едно инфо и реших да го пусна тукЗАХРАНВАНЕ НА БЕБЕТО
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: октомври 16, 2009, 12:56:43 »

До всички мами,които са готвили сами на бебчовците-как замразявате вие  crazy
В какво,как охлаждате преди да замразите,и слагати ли още от сега мазнинката или като се размрази после?Че се каня след малко да се захвана с едни тиквички че сега им е сезона blush
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: октомври 16, 2009, 13:03:35 »

Да Майче,замразявала съм.....готвех едва ли не за месец напред  blush
След като приготвех пюрето,слагах в бурканчета и обръщах с капачката надолу.Така докато изстине и после във фризера,размразявай на водна баня....и Да не забравиш оставя се поне 2 пръста от бурканчето,защото ако е догоре се пука,водата променя обема си  good
Успех
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: октомври 16, 2009, 13:10:45 »

Аз замразявам в контейнерите на Авент.
Обикновенно готвя отделно за Стилиан и го правя без мазнина. След това, когато стоплям порцията добавям масло малко и тогава топля.

Размразявам в микровълновата.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: октомври 16, 2009, 13:24:54 »

Ми  blushаз никога не съм замразявала твърда храна,само кърма.СЛед това съм я размразявала на водна баня.Според всеки вкусовете и качеството на храната се запазват,но предпочитам да и давам прясно сготвено-лично мнение
Иначе съм чувала,че контейнерите на авент са много подходящи за целта good
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: октомври 16, 2009, 14:51:53 »

Благодаря ви за бързите отговори give_rose
Аз взех едни такива контейнери,но не на Авент.
Вече детето има една партида тиквички blum
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #279 -: ноември 24, 2009, 10:08:07 »

Да си довърша мисълта от темата за покупките, а виждам, че последната дискусия тука е за същото нещо...
В началото на захранване, когато се дава съвсем малко, може да се приготви пюре от цял картоф, морков или там каквото е и количеството да се замръзи във формичките за лед. След това се вади само по едно купче (поне в началото) и както Ина е писала се размръзява и се добавя мазнина. Когато детето е пробвало повече вкусове и е време да се комбинират различни заленчуци се вадят по едно купче от различни видиве и се смесват. По този начин е супер практично, поне в началото, не е необходимо да се готви всеки ден.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: ноември 24, 2009, 13:43:44 »

а млечно зеленчукувите или млечно плодовите пюрета с АМ ли се правят(ние нямаме замръзена кърма)
и може ли да се получи пюре с това млчко,защото нали АМ не може да се прави с гореща вода crazy
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #281 -: ноември 24, 2009, 13:52:36 »

В книжката за захранване дото сестрата ми даде, пише, че може да се използва АМ или бульона, в който зеленчука е варен.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: ноември 24, 2009, 16:43:51 »

До определена възраст се слага адапте в пюретата без белтъчини,не във всички.ДО 10 месец ни беше казала педи да правим така.След това коренно си промени мнението,че вече сме големи и не е нужно даже на мляко да го давам crazy
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: ноември 25, 2009, 12:37:27 »

Аз да кажа че и ние почнахме да се захранваме - нашто педи ни каза да почна с млечна без глутенва каша от ориз и за сега Марти си го хапва, днес му е 6 ден, но друго което ми каза е че като станат 10 дни от както му давам кашата мога да почна заленчуково пюре от картоф и че не е нужно да го захранвам с него защо било като кашата. Аз незнма как да направя картофеното пюре, дайте рецепти
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: ноември 25, 2009, 13:25:28 »

Роди режеш едно картофче на кубчета и с малко водичка,да не ги покрива вариш до готовност на не много силен котлон под капак.Като е готов намачкваш с вилица хубаво и прибаваш масълце колкото грахово зърно и малко от водичката,в която се е варил(може АМ,ако се кърмите кърма)И така до нужната консистенция.
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines