Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 00:32:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 175357 пъти)
 
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #255 -: юли 14, 2009, 15:00:58 »

аз незнам да има връзка между двете.Ако те притеснява, че може да има реакция от ваксината, а ти да захранваш и да не разбереш от кое е можеш да изчакаш 2 дни.То ако ще става някаква реакция от ваксината до 2 дни все ще стане.Ако няма нищо давай спокойно със захранването.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #256 -: юли 30, 2009, 13:12:56 »

здравейте

имам едно въпросчеее

Теди папа плодови и зеленчукови пюренца . Казаха ако искам мога да дам каша, но се чудя да замествам плодовото пюре и примерно да ги редувам един ден плодово и един ден каша ??

вие как сте правили ?
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #257 -: юли 30, 2009, 14:22:11 »

Ели, аз в началото давах по малко каша и после плодове пюре, но като започна да си яде цяла порция каша ги редувах точно така - 1 ден каша, 1 ден пюре. Така ми препоръча и педиатърката.  good
Понякога съм смесваа директно каша с плодово пюре, особено имаше една оризова на Хип, която само така я ядеше, иначе не му харесваше.  pardon
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #258 -: юли 31, 2009, 12:39:22 »

В детската кухня слатаг ли жълтък в храната?
Че още не съм го въвела, а след седмица-две искам да го запиша Стилиан да видим как ще тръгне. Сигурно трябва да въведа жълтото нещо преди това, нали.

И друго - с какво мляко приготвят десертите и другите манджи, в които има мляко. Прясно ли? Щото той идея си няма какво е прясно мляко и не ми се иска още поне 6 месеца да придобие такава.
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #259 -: юли 31, 2009, 15:03:46 »

В детката кухня използват краве мляко (тя затова се нарича още млечна кухня) и да  - там слагат жълтък в манджите.Така че ако искаш първо го пробвай ти няколко дена му сварявай и му давай по малко, за да свикне. По отношение на кравето мляко, което използват - ако си му давала вече на малкия сирене или извара (ако правиш попара например) той вече се е сблъскал с белтъка на кравето мляко. Така че няма от какво да се притесняваш.А и да не си му давала няма страшно - нищо няма да ,му стане  Wink
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #260 -: юли 31, 2009, 15:11:35 »

здравейте

имам едно въпросчеее

Теди папа плодови и зеленчукови пюренца . Казаха ако искам мога да дам каша, но се чудя да замествам плодовото пюре и примерно да ги редувам един ден плодово и един ден каша ??

вие как сте правили ?


По отношение на пюретата и кашите аз знам следното и това съм прилагала - първо когато създаваш режим на детето той трябва да е максимално близък до нормалното хранене, т.е. да не даваш зеленчук за закуска например, а за обяд (към който на по-късен етап добавяш и месо), плодовото за следобедна закуска (после се преминава на кремчета и кисели в кухнята, които пак съдържат плодове). Кашата аз съм давала на закуска (после преминаваш към попари, елди, овесени ядки с мляко и т.н.).Някой дават каша за вечеря. Но аз знам, че когато въведеш нещо ново в храненето на детето то си измества едното мляко.
Т.е. храненето става нещо от рода на: в 6ч. мляко (кърмене), 9 ч. каша (попара или др.), 12 ч. зеленчуково пюре (по-късно и месно), 16 ч. плодово пюре (по-късно кисел, крем и т.н. може и по-нататък цял плод), 19-20 ч. мляко (кърмене). Останалото зависи кога и колко пъти се храните.Т.е. според нуждите на детето.
Надявам се, че не прозвуча много объркано...
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #261 -: юли 31, 2009, 15:57:55 »

Аз пак като индианец малко  blush , ама като не съм наясно, ще питам, няма как.

Понеже имам спомен, че Ина дава на Точ кисело мляко, а не му е давала прясно и оттам идват притесненията, искам да попитам има ли разлика между киселото и прясното от гледна точка на този прословут белтък на кравето мляко.

И ако правилно разбирам, като почнеш с един млечен продукт - примерно сирене /а сега се сещам, че Ина каза, че му е сложила сиренце обезсолено в спаначената каша/, не е проблем да въведеш друг млечен, така ли?
« Последна редакция: юли 31, 2009, 16:06:51 от Kiksi » Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #262 -: юли 31, 2009, 16:03:02 »

Уффф, ми то и аз незнам, затова се кумя тука и се мая.

Аз съм давала сирене, масло и кисело мляко, в смисъл давала съм и давам почти всеки ден едно или вде от изброените. Но за прясното мляко искам да изчакам, а и количеството, което аз давам е доста малко от една чаша примерно мляко.

Киселото го давам следобед с плодове и понякога с бисквити, тоест към две супени лъжици най-много.
Но прясното не искам да го въвеждам поне до годинка и нещо.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #263 -: юли 31, 2009, 16:08:18 »

Аз прясно мляко вече НЕ давам на Коско, защото нещо не го понася много добре и все още си пие АМ-то, когато поиска!!! good
Киселото мляко го давах обикновено за вечеря, но Коско отказва да го яде изобщо, яде само на "Данонино" и му давам от него от време на време, че не знам колко е "полезно"!
Сиренето пък го яде само и единствено в попарата си, иначе го плюе!

Иначе съм му въвела всички храни, яде от всичко, което и ние и няма проблеми!!! good
« Последна редакция: юли 31, 2009, 16:12:28 от Bulechka™ » Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #264 -: юли 31, 2009, 16:10:16 »

Прясното мляко, когато е в крем или нещо друго, а не чисто няма проблем да се даде преди годинката. Чисто прясно мляко се дава след навършена 1 година на детето.  good
Аз от 1 месец вземам кухня и почти винаги десерта е с прясно мляко. И аз се чудих в началото дали да давам, но вече даже му правя и сама кремчета и грис с обикновено прясно мляко - те така или иначе в кухнята така ги правят.  pardon
И ако правилно разбирам, като почнеш с един млечен продукт - примерно сирене /а сега се сещам, че Ина каза, че му е сложила сиренце обезсолено в спаначената каша/, не е проблем да въведеш друг млечен, така ли?
По принцип ако детето е яло вече нещо млечно (краве масло в попарата, краве сирене, млечни десертии т.н.), няма проблем за друг млечен продукт да се даде, но пак си остава за прясното мляко да се дава след 1 годинка.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #265 -: юли 31, 2009, 16:10:52 »

Ами и на Стилиан  последното му вечерно хранене е вече АМ. То има ли валиант да е друго??? Има де, ама все пак АМ-то се предполага , че е обогатено с разни витамини и минерали, които наподобяват кърмата, и затова искам да изчакам още доста с прясното.
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #266 -: юли 31, 2009, 16:15:51 »

Прясното мляко, когато е в крем или нещо друго, а не чисто няма проблем да се даде преди годинката. Чисто прясно мляко се дава след навършена 1 година на детето.  good

Така е Инче така че нямаш проблем да го даваш.Ти си му двала други млечни продукти от краве мляко, а прясното при  кухняа е термично обработено. Не става въпрос тука дали да му даваш да пие прясно мляко.Аз също съм против това засега.АМ-то е къде къде по-пълноценно.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #267 -: юли 31, 2009, 16:20:02 »

О, за вечеря разбира се, че ще пие АМ, а не прясно мляко. Аз също говоря само за кремчета.  good
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #268 -: юли 31, 2009, 16:21:42 »

Ох, ми не го ща това прясно мляко. Аз така или иначе не му правя кремове, кисели, грис и прочие. Не съм фен на такива храни , така че ако не е това прясно мляко, което вероятно ще му дават от кухнята, няма откъде да го према по друг начин. А кремчето така или иначе няма да го давам .... Еми ще видим, то има още време.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #269 -: юли 31, 2009, 16:44:34 »

Аз също давам кремчетата от кухнята, които са с прясно мляко, аз също му ги правя с млякото от магазина и когато е термично обработено няма проблем, но ако пие така от кутията, веднага му действа като разхлабително blum
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines