Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 04:20:51

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 175414 пъти)
 
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #210 -: май 06, 2009, 22:19:57 »

Можеш съвсем спокойно да заместиш обедното със зеленчуково и след няколко дни и след обяд с плодово. Аз лично заместих обедното още преди да изтече 1 месец от началото на захранването. И правех така като въвеждам ново нещо давам от него по 1-2 лъжички и после додавам от нещо което е вече въведено. И не за всичко съм въвеждала така бавно. Предимно неща които или са алергени или са по-тежка храна или разтройват/затягат.
Кашата можеш да я редуваш. Много полезна е тази от Елда. Аз я смесвам с малко пюре. тя не запича като оризовата.  good
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #211 -: май 12, 2009, 12:40:06 »

Имам един въпрос: Слагате ли магданоз в зеленчуковите пюрета? и тъй като вече от няколко дена започнах да слагам и месо в зеленч. пюренца дайте някоя идея, някоя рецепта. Мими до сега не е отказала нищо, дори и спанака, който на мен ми е гаден.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #212 -: май 13, 2009, 21:43:54 »

Кога могат да се дават пюрета с млечен протеин?
Млечни каши ?  crazy
Пюрета със сметана?Например спанак със сметана на Хип ?
« Последна редакция: май 13, 2009, 21:56:27 от Данитка » Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #213 -: май 14, 2009, 08:50:51 »

При положение, че детето е на АМ според мен може спокойно да се дават млечни каши още при захранването, но ако е на кърма първо е по-добре да се дават безмлечни. Аз един месец давах безмлечни и после минах и на млечни каши. Пюрета със сметана или извара още не съм дала и се чудя кога дам, защото попарата правя с козе, а не с краве мляко и не съм въвела още кравето мляко. Всъщност слагам краве масло в попарата, но за други млечни продукти и аз се чудя дали да давам вече.  crazy
Хайде някой, който е по-напред със захранването да споделя.  Girl_hide
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #214 -: май 16, 2009, 23:59:59 »

При положение, че детето е на АМ според мен може спокойно да се дават млечни каши още при захранването, но ако е на кърма първо е по-добре да се дават безмлечни. Аз един месец давах безмлечни и после минах и на млечни каши. Пюрета със сметана или извара още не съм дала и се чудя кога дам, защото попарата правя с козе, а не с краве мляко и не съм въвела още кравето мляко. Всъщност слагам краве масло в попарата, но за други млечни продукти и аз се чудя дали да давам вече.  crazy
Хайде някой, който е по-напред със захранването да споделя.  Girl_hide

Мила,няма проблем да дадеш сметана,защото тази сметана,която е в пюретата е всъщност хумана .Поне знам със сигурност за тези на Хип.А и вече сте по-големички-давай!Няма проблем.При това адаптираното мляко в тях-т.е.сметаната е пригодена според възрастта на детето.Например,ако вземеш пюре за над 3 месечно бебе плодово да речем,вътре ще е с адаптирано мляко за тази възраст.По принцип адаптираните млека са 3 вида нали знаеш-1-от 0 до 6 месеца
2-от 6 до 1 годинко
и 3-от 1 до 2 годинки!
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #215 -: май 26, 2009, 08:38:36 »

Мацки, рибата - кога, каква, марка на пюрето, мнения???
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #216 -: май 26, 2009, 08:45:55 »

Мацки, рибата - кога, каква, марка на пюрето, мнения???
Тъкмо мислех това да питам.  blum
Както и как и от кога правихте супа и с какви зеленчуци?  Girl_hide
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #217 -: май 26, 2009, 08:53:59 »

Мимс, аз не му готвя на дреб, щото той си плющи с кеф всякакви готови пюрета.... Още 2 месеца и нещо и ще видим на детската кухня дали ще стане номера. Но иначе супата - ми квото сложиш вътре, все ще е от полза - морков, картоф, копър, тиквичка, царевица, грах, домати......
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #218 -: май 26, 2009, 08:57:37 »

И аз не му готвя, Инче, но на кухнята така или иначе няма да е пасирано,а и вече трябва да свиква да дъвче, та затова. При нас много се чака за детска кухня, а аз още не съм подала документи, така че не се знае и от кога ще мога да вземам.  angry
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #219 -: май 26, 2009, 10:12:48 »

Относно рибата аз нали съм морско чедо и си обичам рибка реших, че крайно време е и Гого да опита.
Вчера му предложих половинка пюре от сьомга на Гербер с картофено зеленчуково пюре. Изяде точно 1/3та и почна да си крие устата с ръка. Определено не му хареса.
Първата ни супа беше на Гербер от различни зеленчуци към 8мия месец, много му хареса.
А после чак на кухнята ядохме супа. Слагат им вътре картофи, моркови, правят супа от тиквички, карфиол. Така, че Миме, имаш избор. Някои майки слагат и малко сухарче в супата, за да се засити детето, когато му го предлагат good
« Последна редакция: май 26, 2009, 10:14:44 от mirindadimi » Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #220 -: май 26, 2009, 11:16:33 »

Супа-от кухнята слагат месо /пилешко,пуешко,телешко-това за 1-ва група/ лук,моркови,картофи,фиде,жълтък,пипер,осевени ядки,грис,карфиол,зеле,мляко...всичко това не на веднъж де!Аз троша вътре 2 или 3 сухара,зависи колко е рядка супата,не пасирам.
За рибата...Дани яде когато ние правим на скара бяла риба /бял амур например/ и му давам направо парченца риба.Купувала съм на Гербер сьомга с доматен сос-не се хареса.На кухнята риба има само на 2-ра група.
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #221 -: май 26, 2009, 13:23:04 »

Тук рибата я дават от 8-мия месец нататък, но пак зависи кога е започнато захранването. Аз мисля към 9-тия да я почваме вече.
А яйцето кога го въведохте, жълтъка всъщност и как?
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #222 -: май 26, 2009, 13:28:40 »

За рибата - давала съм и на Ганчев и на Хип, но Ели най-харесва сьомга с билков сос на Семпер. good Мисля, че пишеше, че е за над 12 месеца, но само защото е с едри парчета, а не пасирано. Когато приготвя вкъщи риба, също си хапва. girl_wink

Жълтък май дадох към 7ми месец... huhhuh.gif Нека някой по-пресен каже, че на мен ми се струва много назад във времето. pardon
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #223 -: май 26, 2009, 13:31:48 »

Аз жълтък още не съм. Трябва май вече, ама не съм се наканила.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #224 -: май 26, 2009, 19:41:51 »

На мен педито ми каза да давам жълтък вече,ама аз се чудя ли мая  crazy
Активен
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines