Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 04:23:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 175421 пъти)
 
framboise
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 115


мама на малко слънчице :)


« Отговор #195 -: март 31, 2009, 10:49:01 »

Аз въведох с пюре, имаше овесени ядки в него и така и после предложих и каша но след няколко дни.
Аз да попитам, че ни е време за попарата вече, колко време обезсоляването сиренето и коя марка е най-удачна (че то с тези сирена дето хич не са такива*crazy*), а също и какви сухари ползвахте като марка?


Аз купувам сухарчета Goldies на Пападопулу- вкусни са, и аз доста си ги хапвам  blush А сирене давам от това, което ядем и ние. Може да пробваш да го обезсолиш "на вкус"  smile
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: март 31, 2009, 22:10:32 »

framboise аз почнах и точно с тези сухари, а и сиренето уж от това където пише СИРЕНЕ (на другите пише че са млечен продукт)... абе най-скъпото взех и го обезсолих естествено. Забелязах, че като не беше сладка (втория път сложих по-малко захар) хич не я яде... ама вече напредваме бавно, 10-на лъжички похапва лека-полека  pardon
А да питам пасирате ли попарата, аз доста ситно натроших сухара и си стана хомогена смес, но смятате ли, че трябва да се пасира?
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: април 01, 2009, 15:13:01 »

Никога не съм пасирала нищо! Е, изключение правят дом. пюрета, които й правех в началото! pardon
Сиренето в началото го обезсолявах, но впоследствие спрях. Ако е зверски солено, тогава го слагам за малко във вода. good
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: април 01, 2009, 17:06:10 »

Преди време правих едни опити да му давам попара /захар не съм слагала/ изобщо не я хареса,даже му се повдигаше от нея.Не съм я пасирала,трошах сухарите /Голдис/ много на дребно,както и сиренето /държа го във вода/ Сега сиренето си по взима от кус куса,който много му се услади..бих казала,че на този етап това му е любимата храна.Не го пасирам,купувам на Плазмон среден "размер".
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #199 -: април 01, 2009, 20:53:32 »

Аз да задам малко тъп въпрос, но овесените ядки имат глутен, така ли?
Иначе за бисквитките на Плазмон, аз давам тези които са в металната кутия. Много са вкусни, добавях ги в пюрето. В млякото не се разтварят напълно сякаш или аз нещо не ги правя както трябва.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: април 01, 2009, 22:11:09 »

Аз да задам малко тъп въпрос, но овесените ядки имат глутен, така ли?
Да, имат глутен!  good
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #201 -: април 01, 2009, 22:39:22 »

Попаднах на нещо и искам да го споделя с вас,май това не е най-подходящата тема обаче blush

Е-тата в детските солети Хрус Хрус

Е-станадартите на EU подредени по номер
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: април 01, 2009, 23:07:59 »

Хубаво е, че го споделяш, Сисе. Точно днес обсъждахме с една майка, че незнаем какви са добавките с Е именно на тези солети, които тя дава на детето си и какво се оказва.  girl_impossible
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: април 01, 2009, 23:17:23 »

Да, имат глутен!  good
insane  girl_impossible много съм зле, ама как не на тъпите пюрета на Ганчев не пише нищо за глутена. Аз едно взех, че дадох  от тях и ето на. Не прочетох, поне имаме 6 месеца. А и за сега няма алергия. Ох сега да го продължа ли това пюре или да не давам?  girl_impossible
Ох ужас. Подведох се, че ще помогне за запичането.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #204 -: април 01, 2009, 23:35:58 »

И мен свекърва ми ме беше накарала да дам на Жорко вода от варени овесени ядки като се беше запекъл и по-късно се сетих, че имат глутен и много се ядосах.  diablo Той беше на 4-5 месеца, а аз уж знам, че съдържат, но на момента съм забравила, а и за да не противореча се съгласих и му тъпчехме със спринцовка водата, че той не искаше да пие по друг начин. Не е проявил някаква реакция тогава, даже не се изака, въпреки че му давахме няколко пъти.  pardon
На пюрето, обаче би трябвало да пише, че съдържа глутен. Аз имам на Ганчев "Картофи с овесени ядки" и отдолу си пише.  good Според мен ако искаш можеш да даваш вече и неща с глутен, но по малко или изчакай за по-късно (аз лично не бих бързала, а и не давам все още нищо с глутен).  pardon
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #205 -: април 01, 2009, 23:39:58 »

Ами хем гледах на етикета, но не видях. Ще видим какво ще стане. А п принцип какви могат да са реакциите от такава алергична реакция?
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: април 01, 2009, 23:46:22 »

Ами хем гледах на етикета, но не видях. Ще видим какво ще стане. А п принцип какви могат да са реакциите от такава алергична реакция?
Нямам представа.  huhhuh.gif
Активен
framboise
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 115


мама на малко слънчице :)


« Отговор #207 -: април 02, 2009, 08:18:55 »

emily, аз също не пасирам попарата, а намачквам сухарчето с вилица и с времето все по-наедро, понеже моя човек вече има доста зъби  smile А за сладоста на попарката- нормално е в началото да не им се услажда толкова, ако е без захар, особено ако детето е било кърмено. Просто малките деца по рождение са си фенове на сладкото. Но сухарите съм забелязала, че дават една допълнителна сладост, ако пробвате да направите попара с обикновен непрепечен хляб ще усетите разликата... и ако и сиренето не е солено, цялото това нещо с малко захар си е напълно достатъчно сладко за детето.
На всички бурканчета с пюре трябва да пише какво съдържат, но и аз съм чувала, че някои от пюретата на Ганчев не са точно обозначени. Никога не съм взимала от тях, купувала съм само десертни пюрета, понеже сама приготвям храната на моя син откакто е захранен, и то само на ХИП и НЕСТЛЕ. Досега не съм срещала бурканче, на което да не пише точните съставки.
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #208 -: април 02, 2009, 18:33:50 »

Благодаря ви за отговорите  give_rose give_rose give_rose и аз не пасирам, но една мама сподели, че го правела,и за това реших да ви питам. Но вече хапваме, е не достатъчно, но взе да му харесва като че ли  pardon Но слагам захар, без нея мисля че няма да я яде girl_impossible
Тези бисквити плазмон, още не съм ги пробвала, но трябва да ги опитаме  pardon дано му харесат  girl_wink
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #209 -: май 04, 2009, 16:53:10 »

Здравейте мами! smile

Моя бебо стана на шест месеца и искам да заместя две хранения, но много не съм убедена с какво и моля за съвет  crazy

При навършени 4 месеца започнах да му давам по малко зеленчуково пюре, при пет плодово и каша, но без да замествам хранене. Сега се чудя дали да не заместя едно хранене със зеленчуково пюре и едно с каша ??? От друга страна дали е достатъчно хранително зеленчуковото и каша може ли да се дава всеки ден?
Абеееее голямо чудене, помагайте!  Wink
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines