Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 06:27:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 175456 пъти)
 
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: март 12, 2009, 10:48:08 »

Миме мисля да питам педиатърката, но ще е на 17.03 когато сме на ваксина. Ще я накарам да я изтегли за да видя колко е станала. По принцип си е в норми.
Ще питам и за кашите и пюретата всичко  good
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: март 16, 2009, 09:44:57 »

Бях писала в мойта тема, ама то тука си е мястото  pleasantry Я да попитам тези, които са по-напред с хапването, кога мога да дам агнешко и риба? Въвела съм пилешко, пуешко, заешко и телешко от месните пюрета, ядем ги вече месец.
Ядохме и пюре, съдържащо глутен (овесени ядки мисля имаше в него) и за сега няма нещо обезпокояващо. Мисля да продължа и с някоя каша с глутен вече.
И още нещо свинското след жълтъка ли се почва (не съм давала още жълтък, предполагам че ще е от другата седмица).

 
Активен
framboise
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 115


мама на малко слънчице :)


« Отговор #182 -: март 16, 2009, 13:49:40 »

Здравей! Аз дадох рибка на моето детенце след 10-тия месец, а агнешко не е хапвал, понеже и ние не ядем вкъщи. Може да опиташ с няколко лъжички от някое рибно пюренце, ако те притесняват реакции.
За глутена си е време вече, важното е да не се дава много често в началото, за да не се претовари стомахчето. Може да си вземеш глутенова кашичка и да я редуваш с безглутенова през 3-4 дни в началото, а после може и по-често, както и да включиш по-натам попарка със сухарче за закуска. Според мен няма да има проблеми  smile А със свинското те съветвам да изчакаш мъничко, малко е тежко месцето.  smile
Да ти е живо и здраво детенцето, голямо сладурче е!  smile
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #183 -: март 17, 2009, 13:01:30 »

Нашата лекарка ни беше казала - сутрин т.е 9 или 10ч. да даваме попара , а след обяд кашата . Ако не яде попарата тогава да даваме кашата сутрин good
Ние за момента сме спрели кашата, че много надува и не искам изкуствено да надувам детето, затова следобяд папка плодово пюре и вечер преди лягане в 21.30 си изяжда млякото, докато давах каша следобяд спря да си яде млякото вечер nea
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: март 17, 2009, 13:19:38 »

Емили,ето една таблица по която може да се водиш  smile Аз предложих рибата късничко и не се хареса nea /за съжаление/
за свинското знам,че е хубаво да е след годинката,не съм му давала още на Даниел.
жълтък можеш да даваш след 6-тия месец като започнеш с 1/4 например и постепенно увеличаваш.Белтък след годинката.
« Последна редакция: март 17, 2009, 13:23:14 от сиска » Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: март 17, 2009, 14:17:26 »

framboise, сиска, благодаря ви  give_rose give_rose give_rose, а и таблицата, ще ми е от полза give_rose  Бяхме на консултация и педито каза от др.седмица да почна жълтък (2 пъти в седмицата по 1/4) да мине малко време от ваксината (днес ни я биха), а може вече и на кухня да го пиша, като тук са разпределени на 3 възрастови групи. Но поне още месец ще изчакам и може и да го запиша на ДК.
Мисля да го пробвам с рибката към края на месеца, пък каквото сабя покаже  pardon
А забравих  girl_impossible ние нямаме проблем с кашите, следобед ги ядем, и после пием млякото, дори, огладнява на 3 часа понякога, нещо не го засищат отскоро. А по-голямо количество не иска... пробвала съм го - бебешка му работа  pardon girl_impossible
« Последна редакция: март 17, 2009, 14:21:10 от emily » Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #186 -: март 25, 2009, 19:50:12 »

Кога въведохте глутен и с какво го направихте?
Събирам мнения, защото се каня до седмица-две-три да го въведа и аз. Доколкото успях да разбера , е добре той да се въведе от 1 до 3 месеца СЛЕД като е започнало захранването. Та смятам при мен да е някъде към месец и половина-два този период. Няма да се престаравам с разни читанки по въпроса, в семейството ни няма обременености откъм алергии, но ми се иска мнения от първа ръка, лейдис....
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: март 25, 2009, 22:02:21 »

Беше след 7 навършени месеци с бисквити на Плазмон.Първо му ги давах да ги мляска с безъбото си чене,а после му ги трошах малко по малко в плодовите пюрета smile
Има 3 вида такива бисквити за различна възраст.
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: март 25, 2009, 22:17:50 »

Aз въведох глутена с овесена каша, каша с банан и грис и бисквитена каша все на Хумана.
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: март 27, 2009, 10:39:21 »

Аз въведох с пюре, имаше овесени ядки в него и така и после предложих и каша но след няколко дни.
Аз да попитам, че ни е време за попарата вече, колко време обезсоляването сиренето и коя марка е най-удачна (че то с тези сирена дето хич не са такива*crazy*), а също и какви сухари ползвахте като марка?
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #190 -: март 27, 2009, 13:50:13 »

ina_lemon  на нас педиатърката ни каза да въведем глутена след като влезем в 6-тия месец. Започнахме безглутеновите кашички и плодовите пюрета от началото на 5-тия месец и след окло месец започваме зеленчуковите и токава и глутена също.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: март 27, 2009, 13:52:50 »

Ами аз ще изчакам още седмица две сигурно. Няма да се притрисам толкова с тоя глутен, защото нямаме семейни обременености за алергии. Така че ще си го въведа лека полека.
« Последна редакция: март 27, 2009, 14:56:17 от ina_lemon » Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #192 -: март 29, 2009, 19:47:59 »

Беше след 7 навършени месеци с бисквити на Плазмон.Първо му ги давах да ги мляска с безъбото си чене,а после му ги трошах малко по малко в плодовите пюрета smile
Има 3 вида такива бисквити за различна възраст.
Ама, Сисе, те тия Плазмон-ските бисквити , днес ги гледах, ми те имат и мляко в тях. Мога ли или не да ги давам . Не сега де, след десетина-12 дена, ама..... пише че имат мляко. Пък и други видове гледах, и всичките имат. Даже има някои за от 4-ти месец нямат глутен, пък мляко пак. Аман..... Аз не искам още да давам такива работи, а да не говорим, че кашите има само оризова и от елда безмлечна. Във всички други има обезмаслено и незнам си какво още мляко.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: март 30, 2009, 13:19:54 »

а да не говорим, че кашите има само оризова и от елда безмлечна. Във всички други има обезмаслено и незнам си какво още мляко.
Инче, на Хумана има Ябълкова безмлечна каша също.  good
Аз онзи ден дадох за пръв път жълтък и днес пак, та и него вече го въведох. За сега си хапва добре зеленчуковите и плодовите пюренца, както и оризовата каша.  Yes Може би утре ще дам и ябълкова безмлечна на Хумана да видим дали ще я хареса.  Girl_hide Глутена малко по-късно мисля да въведа.  pardon
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #194 -: март 30, 2009, 13:26:50 »

Аз пък обратно - с жълтъка ще изчакам.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines