Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 06:18:24

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 175436 пъти)
 
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: януари 26, 2009, 17:47:08 »

Благодаря за отговора, Маги.  give_rose
И аз съм на това мнение за маслото и не сложих. Понеже нямаше търпение да яде, му дадох пюренце след като го накърмих. Мръщи се и се чудеше какво е това, но все пак успя да хапне малко. Утре пак продължаваме с опитите.  danceg
Активен
Vessi
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 340



« Отговор #166 -: февруари 09, 2009, 00:08:01 »

Оле колко са пораснали всички....не че ние сме на зад 9м -9кг. Радваите се че имате детска кухниа.Аз я карам на инфо от нета и интуиция.Жълтък ядем през ден през ден месо.Тити си яде на обед 1-2-3 супа основно и десерт.Основното е с масло готвя и аз вече имам разработени рецепти .За вечеря зеленчуково пюре и кисело мляко и малко се кърмим За закуска плодово мляко и малко плодово пюре Дали е добре не знам но детето си хапва и сме си добре Още от началото слагам масло и Титка го понесе сега вече като няма масло неще да го близне че и по мазничко и се хапва облизва се като коте
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: февруари 11, 2009, 16:55:01 »

Да ви попитам, миналите по тоя път  girl_wink кашата кога я давате сутрин или следобед? От вчера почнак с каша от елда за следобедно хранене, но опита 1 лъжичка и отказа после разредих и в шишето пийна, но му дадох малко. Днес пак пробвах и изяде 30-40мл но не посмях да му давам още. След като реших да дохранвам с мляко отказа  и стана много кисел, отделно се гъне един такъв възможно ли е да са колики или нещо друго от новата храна. Вече ядем зеленчукови и плодови пюрета, възможно ли е да го наболява корема от кашата. Утре да пробвам с друга или да изчакам няколко дни?
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: февруари 13, 2009, 22:18:04 »

emily по принцип и на "стари години" е възможно да се появят колики от новата храна,но виж от каша pardon може да му стане тежко по принцип от кашата,но пък от 30-40мл. huhhuh.gif
Можеш да изчакаш ден-два и пак да предложиш!
Давам я следобед кашата,но и сутрин не пречи!
Ако не му харесва тази елда,вземи ябълка например /има и безглутенови/ децата много я харесват smile
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: февруари 14, 2009, 12:30:08 »

Сиска, мерси за отговора, но вече я ядем blush, явно му се и спеше и ново хапване nea, насъбра му се sad shok. Вече 4-ти ден си я хапва следобед и взе да му харесва мисля, но съм взела бабанова на милупа ще му я посменя малко, че тази елда няма никакъв вкус, но пък нали е доста полезна.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: февруари 22, 2009, 18:36:51 »

Айде вече и аз в тази тема мога да пиша...... На 5мес. и 2дни стартирах захранването с варен картоф. Ми, голямо пулене падна, голямо блещене, усмивки, премятане през езика и устата, гълтане на половината, плюене на другата. Трети ден днес му дадох. Колко още предлагате да му давам само варен картоф, преди да добавя и морков.И морковът чист ли да давам първо или направо да го добавя в картофеното пюре? Стилиан пие сок от ябълка и морков вече месец и го обожава, така че може ли да се сметне, че морковът е вече въведен като храна, макар и под формата на сок?
Голяма тъпня тва захранане, ту реша едно, ту реша друго..... Каша кога?
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: февруари 22, 2009, 21:39:49 »

Първо трябва да му дадеш чист морков /пюре/ и чак тогава можеш да ги смесваш с картоф.Внимавай с моркова,защото много запича!По принцип 4-5 дни е достатъчно според мен само на картоф да кара!
Тиквата е много харесвана от бебетата!След моркова може и нея да даваш,а после да ги смесваш!
За соковете...ми незнам дали това,че е пил от морков се счита,че е захранен с него...би трябвало да е така!Всъщност така трябва да е и смело можеш да му смесваш моркова с картофа!
Каша също можеш да му даваш,но туй като няма още 6м. е добре да е безглутенова /глутена го препоръчват след 6 навършени месеца/ има на Хумана /ябълка/ на Милупа мисля...безглутенови!
Само изказвам мнение като вече минала по този път,не задължавам никого :)Като се сетя на мен каква каша ми беше захранването,затова ако мога да помагам,с удоволствие ще го направя smile
« Последна редакция: февруари 22, 2009, 21:41:36 от сиска » Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: февруари 23, 2009, 10:17:49 »

Ми ще помагаш ми, как иначе..... Аз днес реших да дам картоф и тиква, че поне е сладка и дано пожъна малко по-голям успех.
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: март 02, 2009, 15:45:08 »

Ми ще помагаш ми, как иначе..... Аз днес реших да дам картоф и тиква, че поне е сладка и дано пожъна малко по-голям успех.
защо не пробваш да му даваш от шише, докато свикне с лъжичката - по-принцип след 6-тия м. изчезва рефлекса на избутване и в един момент не само ще свикне с лъжичката ами и ще мляска и дъвче преди да глътне - не очаквай успеха да дойде с магическа пръчка, ще свикне дететето  blum
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: март 11, 2009, 22:58:41 »

Мили мами да ви се оплача на вас  sad в нас е голяма бъркотия с това захранване.
Свеки все ме кара да давам разни неща на Ели. Първо искаше да я захраня още след 40 ден със сок, после за пюретата настояваше, сега настоява да давам каша  sad
Вече незнам какво да правя, обърках се тотално.
Аз и давам зеленчуково пюре от 3-4 седмци, вече е яла тиква, картоф, морков и картоф, тиквичка с картоф, карфиол с картоф и смесените зеленчици на Хип. Давах и супа от зеленчуци а Гербер и смесените зеленчуци пак на Гербер.
Кажете ми вие дали да давам вече каша, каква и мога ли да я давам в 9ч сутринта като това е първото хранене за деня.
Ели не иска да яде сутрин в 9ч, най-много да изяде 100г. мляко. яде в 9, 13, 17 и 21ч. и не иска по друго време. На обяд и давам пюрето.
Страхувам се, че няма да наддава.   sad
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #175 -: март 11, 2009, 23:02:58 »

Юле, аз започнах да давам каша преди седмица някъде. Давам я вечерта в 18ч и после кърмя. Започнах с каша от елда, като я приготвям само с вода, и слагам вътре половин бурканче плодово пюре, щото тя реално няма вкус.
След няколко дена започнах да давам оризова на Милупа.
И двата вида за безмлечни, но в указанието им пише да се правят с АМ, с прясно мляко - моля то се - или забравих с какво беше. Аз обаче само с вода я правя и така. Плодовото пюре дава готин вкус и ела виж за какво мляскане става въпрос. Давам около стотина грама общо и после кърмя.
Няма лошо на кашата ,според мен, казват, че бебетата много наддавали от тях, ама моя на 6мес няма още 6 килограма, така че няма да навреди малко да се позаглади.
Аз така, сори,че днес където пишеш на тази тема и аз цъфвам след теб, ама щото и аз съм на старта на захранването, та споделям къде ,какво и защо правя. Че и на мен ми беше каша ,ама сякаш започна да се поизбистря вече.
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: март 11, 2009, 23:56:11 »

Е моля ти се Инче. Нали го правиш за да помогнеш  Wink Оценявам ги, а си и полезна със съвети. Мисля да взема такава каша от елда, но понеже за пръв път чивам на каква фирма е и какво представлява? Аз не съм давала плодово пюре до сега и незнам дали е добре да го смесвам, а и за сутрешно хранене незнам.
Мен ми се ще да започна да давам каша в 9ч. защото тогава не иска да яде млякото хич.
Някой може ли да даде съвет за това как да постъпя?
 give_rose
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #177 -: март 12, 2009, 00:17:00 »

Юле, ако детето отказва да яде сутринта мляко, надали ще иска да яде нова храна според мен.  nea Аз също знам, че кашата се дава следобед, т.е. в 17 при вас ако си яде в тези часове. За марка - мисля, че почти всички марки имат Елда, а може и с оризова да почнеш - важното е да са безглутенови кашите. На кутиите си пише дали съдържат глутен или не. Аз също съм на мнение, че първоначално кашата по-добре да е безмлечна, но незнам дали е задължително.  pardon Специално гледах на кутиите как се приготвят кашите и търсех такава, която се приготвя само с вода, а не с мляко (не искам все още да давам АМ, а кърма трудно ще изцедя такова количество), но съм купувала само оризова и за Елдата незнам дали има такива.  pardon
Щом не си давала плодово пюре в никакъв случай не давай наведнъж пюре и каша, т.е. 2 нови храни. Първо въведи едното, после може да смесваш вече. Педиатъра ви на какво мнение е - не ти ли обяснява как и с какво да захранваш?  crazy Все пак във форума може да прочетеш много различни мнения и схеми на захранване, но лекаря поне познава детето и според може да даде по-компетентно мнение.  pardon
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: март 12, 2009, 00:38:13 »

Юле,аз кашата я давам сутрин,тук така процедират,към 9ч сутринта ми изяжда около 100 гр каша ,някой път иска да суче ,друг път не.После хапваме зел+плод в 12ч и към 3ч пак така,по принцип трябва да е зел. на обяд и следобяд плод но от както въведох плодово пюре,не иска да яде само зел. затова го смесвам  smile
А за кашата още давам само оризова безмлечна!
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: март 12, 2009, 09:36:30 »

В темата Всичко за кърменето си премести поста, маце, за да не става тука офф. Но принципно не се води от това колко изцеждаш, с помпа няма да докараш нито количеството, което суче бебето ,нито техниката, с която то си дърпа млякото. Аз така знам.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines