Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 08:25:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 175482 пъти)
 
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #150 -: декември 19, 2008, 13:01:21 »

Имам питане към тези който са въвели вече глутена
Въпросите ми са:
1.Подходяща възраст ли е 8м. и една седмица за глутена
2. мисля да го въвеждам овес-ръж-ечемик-пшеница и първо да започна с  кашата безмлечна  с овес на Хип или с бисквити Плазмон с кое е по добре?
3.Как се въвежда в смисъл пак с няколко лъжички ли и до какво количество трябва да достигна?
4.Всеки ден ли се дава и в продължение на колко време ?
5.Телешкото месо преди или след глутена трябва да го въведа като се има напредвид че съм въвела вече пуешко,заешко и пилешко
6.Жълтъка преди глутена ли трябва да се въвежда ?

Благодаря предварително на тези който ще ми отговорят  give_rose
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #151 -: декември 19, 2008, 21:20:33 »

Аз мога само за жълтъка да кажа, нашата докторка каза някъде след 8-я месец да се дава , че алергията е много неприятна и много сърби pardon тя е на мнение по късно да се  почне good
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: януари 05, 2009, 21:47:02 »

Аз мисля да изчакам с жълтъка за след годинката,понеже е силен алерген!Имам възможност да се сдобия с домашни яйца,но реших да почакам!Аз започнах захранването когато малкия беше на 5м и 20 дни /не можах да издържа до 6-тия месец blum/ с пюре от моркови!Истински и с апетит започна да яде мног след това,едва сега се виждат постиженията!Ние вървим бавно,но славно!
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #153 -: януари 06, 2009, 23:50:33 »

1.Подходяща възраст ли е 8м. и една седмица за глутена - мисля, че да
2. мисля да го въвеждам овес-ръж-ечемик-пшеница и първо да започна с  кашата безмлечна  с овес на Хип или с бисквити Плазмон с кое е по добре? - аз почнах с овесена вода, после овесена каша, после пшеница
3.Как се въвежда в смисъл пак с няколко лъжички ли и до какво количество трябва да достигна? - да, почваш от 1-2-3 лъжички, до 3-4 дена пълно количество на каша с глутен например
4.Всеки ден ли се дава и в продължение на колко време ? - да, чела съм, че като въведеш глутена, наистина трябва да се предлага.
5.Телешкото месо преди или след глутена трябва да го въведа като се има напредвид че съм въвела вече пуешко,заешко и пилешко - аз имах 2 седмици между едното и другото
6.Жълтъка преди глутена ли трябва да се въвежда ? - жългък още не съм дала smile
Благодаря предварително на тези който ще ми отговорят  give_rose
[/quote]
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: януари 07, 2009, 09:07:18 »

Ето обновената ни схема на захранване ,който мисли че ще му е от полза да я погнедне  good
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,10101.285.html
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #155 -: януари 07, 2009, 14:52:44 »

Маги, колко подробна и хубава схема!!! Браво Bravo
Аз само записвам в един тефтер кое кога съм въвела и дали е имало реакция.  pleasantry


Между другото мисля да въведа рибка този уикенд! Вие кога въвдохте рибоците? smile
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #156 -: януари 11, 2009, 18:34:56 »

Маги много сте пораснали и сте толкова чаровни!  heart Схемата ти за захранване много ми е от полза! Ще си направя и аз такава схема! Супер!  good
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: януари 21, 2009, 22:35:05 »

Искам да попитам мамите, мойто педи ми каза да включа след 1-2 седмици кисел, като се има предвид че сега започнах захранването със зеленчуково, та не е ли рано за този кисел? Давах и сок от ябълка, морков и круша, а трябваше и плодови пюрета да включа по нейните схеми, но аз реших по-късно да ги почна. Та въпроса ми е как да давам кисел, като още плодови пюрета не съм давала, а и кашата не е ли преди кисела?!?  shok shok shok   Вие на какво мнение сте?
Май ще си карам както аз съм си решила без да слушам какво казва педито.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: януари 21, 2009, 23:06:49 »

Моето мнение е да изчакаш с кисела,даже въобще да не даваш nea нищо полезно не виждам в едно нишесте с малко плодов сок!Аз на Дани не му давам /само 1-2 пъти досега/!Най-добре си въведи пловодото след някой друг ден,после може смело с кашите понеже вие сте слабички и може smile
Има и разни други вкусотийки,които можете вече да ядете за разнообразие,да не е само плодово....и са много по полезни от този кисел pardon
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #159 -: януари 22, 2009, 10:43:40 »

АМи след като ти не си сигурна няма смисъл да се водиш по разни схеми или съвети на педи...Ти сама преценяш кога какво да дадеш на малкия good
Аз лично давам киселчета от 1 седмица...но ние сме си доста напред в захранването....папкаме всичко вече..което е за месеците ни де..И понеже сте подхванали темата с жълтъка...Да давала съм и то още когато бяхме на 5-6 месеца ..по 1/4 през ден в кашата.... good
Не мисля че има нещо лошо да се дават кисели..хубаво е детето да има разнообразна храна..Дали каша, дали кисел, дали разни дуели....Всички те надуват и са калорична храна....Но то не може само на плод pardon
Аз лично преценям...ако обедното е било с картоф, ориз или местно...следобед давам плод...АКо е било лекичко от рода на тиквата давам каша или киселче...

Емили...мисля че всяка майка знае кое е най-добре за нейното детенце*THUMBS*
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: януари 22, 2009, 17:37:50 »

Моето мнение е да изчакаш с кисела,даже въобще да не даваш nea нищо полезно не виждам в едно нишесте с малко плодов сок!Аз на Дани не му давам /само 1-2 пъти досега/!Най-добре си въведи пловодото след някой друг ден,после може смело с кашите понеже вие сте слабички и може smile
Има и разни други вкусотийки,които можете вече да ядете за разнообразие,да не е само плодово....и са много по полезни от този кисел pardon
И аз съм на това мнение, ама тия педита явно си карат като от едно време. Като направим 6 кор.м. да почна кашите и чат-пат кисел, а даже някои бебоци като нас ги почват с каши направо.
Благодаря ви за мненията  good и както Мая е казала майката си усеща детецето  girl_wink
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: януари 22, 2009, 19:23:24 »

Дани например си хапва кус кус със сирене и овесени ядки с плодово пюре или каша :)Попара нещо не харесва nea
Активен
Бухтичка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 361



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: януари 26, 2009, 11:18:57 »

Моята идея беше да захраня като навърши 6 месеца малката, но в крайна сметка захочнах 5 дена по-рано, понеже всички в отчетната ни захранваха и вече не издържах. Пък и ми си струваше готова вече малката. Практикувам педагогическо захранване. До сега малката успя да опита ябълка, картоф, банан, успя да си открадне малко хляб и осмука резен ананас. В общи линии обича като й дам да смуче нещо, но ако й попадне трошичка в устата се мръщи, странно й е и още не е свикнала май.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: януари 26, 2009, 11:35:59 »

Аз мисля днес да започна с картофено пюре, домашно и ще видя каква картинка ща бъде, че Жорко не е свикнал с лъжица. Да задам един въпрос - слага ли се в началото масло, защото ми казаха да не бързам с него, а само картоф с кърма да смеся?  Hmmm
Забравих да питам преди или след кърмене да дам пюрето? Чела съм и двата варианта и се чудя кой да пробвам.  pardon
« Последна редакция: януари 26, 2009, 12:17:22 от maria_lakova » Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: януари 26, 2009, 16:21:28 »

maria_lakova аз ти препоръчвам малко да изчакаш с маслото ,то се води един от алергените към млечния протейн и затова се препоръчва на се въведе на по късен етап  good
Както сама си написала пюрето се дава  преди или след кърмене както си прецениш  blum
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines