Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 08:31:25

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 175505 пъти)
 
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #135 -: ноември 21, 2008, 12:19:52 »

Как да го направя? - Родители, които са използвали скъпа, ръководени отбиване препоръчваме да използвате храни, които са оформени като чип, или да има дръжка, като сготвено броколи копия. Това е така, защото малките бебета не са разработилото клещи захващане и може само да стискам храни в шепите си. Ако искате да опитате бебе доведе отбиване, да предложат своето бебе, избирайки един от хранително пръст храни, подходящи за възрастта на бебето си, когато вие и семейството ви се яде и да се присъединят към него инча Отначало той просто си играе с храната, или той може да хвани парчета храна с юмрука си и започнете да смучеш за тях. Продължете кърменето между хранене. Тъй като Вашето бебе постепенно се яде по-твърди, броят на breastfeeds ще започнат да намаляват.
Ще ми не заглушават бебе? Родители (особено тези, които са отбити по-големите деца да pureed храни) разбираемо се тревожи за възможността на бебетата задушаване или gagging. Гил Rapley твърди, че толкова дълго, колкото бебето може да седи в изправено положение, фактът, че те могат да се справят собствените им храна и го преместете на гърба на устата им е рискът от задушаване е минимална. Все пак е важно да се помни, че бебетата не трябва да бъде оставена без надзор, когато ям.
Има-доведоха бебето отбиване, подходящи както за breastfed и формула-хранят бебетата?
Повечето родители, които са опитвали бебето са довели отбиване breastfed децата си и да я видите като естествено продължение на кърменето процес. Кърмят бебетата обикновено се хранят с поръчка и кърменето е много активен процес, като бебета имат нужда да работят здраво, използвайки техните челюстта и езика да се капаче за правилно и се в млякото ефективно. Проучванията показват, че бебетата breastfed изглежда в състояние да регулира техния прием калориите в зависимост от техните нужди. Той има смисъл за бебета, които могат да регулира колко breastmilk те пият също да регулират техните прием на твърда храна.
Въпреки това, там не изглежда да е някаква причина защо бутилка-хранят бебето не може да бъде отбито към твърди по този начин. Ако бебето си формула охранени, трябва да му предложи няколко пие вода между млечните храни и при хранене. Breastfed бебета не е нужно да се дава вода, защото breastmilk е напитка, както и храна.
Има ли някакви недостатъци за бебето, ръководени отбиване?
Не всички храни, могат лесно да бъдат направени в бебе-приятелски пръст форми, така бебето си на диета може да бъде доста ограничен, освен ако не са много находчиви. Хелън Пег, BabyCentre здравето на посетителите съветва родителите да се включат поне някои пюре храни, когато те започване на отбиване процес. Това ви позволява да даде бебето си на по-разнообразна диета.
Едно нещо, което всички защитници на бебето, ръководени споразумеят за отбиване правя е, че той е много разхвърлян процес. Вашата кухня ще бъде showered с храни - инвестира в кално петно матов да подлагам на бебето си на highchair и приемете бъркотия!
Има ли някакви причини защо не трябва да опитаме бебе, ръководени отбиване?
Ако имате фамилна история на алергии, храносмилателни проблеми или хранителна непоносимост, или ако бебето ви се роди преждевременно, да поговорим за вашето здраве посетител или GP, преди да започнете. Ако бебето си има специални нужди и е нарушена дъвкателните умения или глоба моторни умения, той може да не бъде в състояние успешно да се хранят сами, и така бебето, ръководени отбиване не биха били подходящи за него.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: ноември 21, 2008, 14:28:19 »

Имало детско кисело и прясно мляко shok цък
Активен
Дидето
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1523


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: ноември 21, 2008, 14:31:49 »

От скоро даже го рекламират бяло и сладко
И аз като едно дете ще го опитам blum
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: ноември 21, 2008, 23:35:38 »

И ние може за сега сме на пюре от тиква yahoo , но ще стигнем и до млекцето Bravo
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: ноември 25, 2008, 17:13:30 »

Ние вече започнахме с месото и то пуйка ,вървим бавно но славно в нащо захранване  blum. Искам да питам мамите който дават попара кога я въведоха и как я правят ?
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #140 -: ноември 26, 2008, 09:51:48 »

Ами аз още не съм давала попара, смятам след 7мия.. Но знам че се приготвя със сухар, вода /или бебешки чай/ и може изкиснато сирене
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: ноември 26, 2008, 13:54:27 »

Аз се чудя какво да правим с това захранване. Педиатърката ми каза, че от следващия месец, т.е. 4 ще почваме да даваме сокчета, а аз се чудя дали да не изчакаме още малко при положение, че е само на кърма Жорко, но пък сокчетата ще му дадат и витамини, които са нужни през зимата.  Girl_sing
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: ноември 27, 2008, 19:33:57 »

Ние след като повръщахме от сокчетата ги спрях и му давам пюре girl_wink Аз мисля , че би трябвало първо пюретата да се почнат и тогава соковете  nea на мен сока ми дразни пък какво остава за детското стомахче crazy
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: ноември 28, 2008, 12:11:45 »

ето тук може да видите нашата схема на захранване до момента http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,10101.285.html
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: ноември 29, 2008, 15:56:36 »

 
Схемата ни се изразява горе доло така :

1 ви месец от захранването - заленчукови пюрета
2 ри м. от захранването - плодови пюрета и каши( без мляко и мез глутен в кашите)
3 ти месец от захранването- месо ,за един месец е препоръчително да се въвеждат не повече от 2 вида месо.
4ти месец от захранването- глутена който е препоръчително да се въведе с каша
5 ти месец от захранването- извара
6-ти месец от захранването - жълтъка

1 ви месец на захранването = едно твърдо хранене
2 ри месец на захранване = второ твърдо хранене

Това е горе доло схемата която аз следвам ,ако имате въпроси питайте ,ако може ще ви отговоря,поне от това което съм чела до момента за захранването .
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #145 -: ноември 30, 2008, 00:52:27 »

Маги, ти с какво въведе изварата? А кога мислиш кисело мляко да дадеш? smile
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: декември 11, 2008, 17:29:20 »

Искам да попитам нещо:Готовите каши който са с АМ вътре по количество което пише на тях стават доста рядки ( поне на ХИП са така),въпроса ми е могали да слагам повече отколкото пише и дали това е вредно за бебето .
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: декември 12, 2008, 09:56:17 »

Маги, аз като правя каша, слагам вода, колкото е колкото примерно АМ изпива (в момента 180 мл. вода) и добавям каша на око. Ако я правиш по дадената схема май винаги става рядка. crazy Не виждам с какво можеш да навредиш на беба. pardon
На мен лично на Хип кашите въобще не ми харесват. nea Фенка съм на Милупа, а и Ели ги харесва, особено бисквитената. Давала съм също и на Хумана кашите - и те й харесаха. good А сега си спомням, че съм взимала една готова каша в кутийка (май на Нестле беше), която беше много вкусна, но течна и я слагах в шишето направо.
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: декември 18, 2008, 11:01:54 »

Едно бързо питане :към 9.45 дадох на Габка пюре от сини сливи Семпер 125г. но не като нова храна и друг път съм и давала и след горе доло 1 час както я преобличах и я надигнах започна да повръща и върна цялото количество което беше изяла ,много се стреснах тя досега така не е правила,какво да правя ?Трябва ли да я водя на доктор от какво може да е? sad
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: декември 18, 2008, 11:33:48 »

Аз не съм давала още пюрета, но племенника ми беше повърнал така от някакво пюре (и той не беше повръщал преди и беше на възрастта на Габи), но нищо не предприеха - майка му остана спокойна. Повече не повръща през деня, така че ако няма проблеми по-нататък, т.е. не повърне пак, не мисля, че има място за притеснение. Може на момента стомахчето й да е реагирало така.  pardon Аз бих изчакала малко да видя дали ще се повтори.
Ако се притесняваш все пак, може да се обадиш на педиатъра да попиташ за твое успокоение!  good
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines