Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 15:11:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 167133 пъти)
 
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #45 -: август 10, 2008, 07:49:14 »

Такаа...дойде време и аз да се ровя из темите и форумите за захранването pardon..Не защот мисля че ни е време, а защото педи ми каза че ако искам мода да започвам. И аз като непросветно чедо реших да почета малко, но май кашата стана голяяямааааа  insane
Общо взето педи ми препоръча схемата която Bulechka е дала на първа страница, но гледам имало е някакъв спор там с една майка, която е нямала явно проблем с кърменето tease..Чудя и се мая какво да правя. Ние вече сме изцяло на АМ cray , а на доста места прочетох, че за такива бебета ранното захранване е препоръчително huhhuh.gif
Айде мамчета с опит кажете какво да правя scratch one-s head

Хем и да побутнем темичката Blush
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: август 10, 2008, 10:20:38 »

Да ти кажа Майче аз още не съм родила, но мога да кажа сестра ми кога захрани. Понеже и тя беше на АМ малката я захрани от средата на 4 месц. Моя приятелка на кърма основно пък си захрани бебка началото на 6 месец. Те май и така го дават за АМ по-рано от тези на кърма.
Виж за начина на захранване и аз  не знам нищо. Кое по колко и кога  girl_impossible и аз ще разпитвам живот и здраве.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: август 10, 2008, 10:51:43 »

Аз да кажа как, с какво и по колко започнах да захранвам Косьо! Wink
Въпреки, че и до сега се кърмим успешно и много рядко давам по около 120-150 гр. АМ 1 път на ден, често вечер, аз захраних бебо на 4 месеца, започнах със сокче от ябълка, по няколко капки и постепенно започнах да увеличавам дозичката, докато стана 20 мл. и му давах от шишето да си пие сокчето, добавих морков и грозде и разнообразявах, след около седмица-2 започах по малко с плодово пюре, пак по-много малко - 1 до 3 лъжички, докатао стана половин бурканче (от 190гр.), послед цяло и така... продължих внимателно да въвеждам раличните плодове и зеленчуци, като първите 2 месеца НЕ замествах хранене!!! След това постепенно започнах да замествам 2 до 3 хранения на ден, въведох и месото и сега Косьо е на почто 10 месеца и яде почти всякаква храна, често като готвя за нас отделям и за него, преди да сложа подправките Wink Все още се кърмим по около  2 до 4 пъти на ден и през нощта, когато се събуди и си поиска good

 Иначе пиша подробно кога какво яде бебо, ако на някой му се гледа, може да види в темичката ми за бебо: "Bulechka си има син"

Ами това е от мен, дано съм била полезна blush!!!
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: август 13, 2008, 09:43:51 »

Bulechka много си полезна описваш много добре захранването и аз винаги преди да реша какво точно да дам влизам в темичкатати и прочитам.

АЗ от една седмица започнах да давам на Габи сокче от ябълки ,първо по лъжичка,после 2 сега 20 мл. докато стане 40 мл.,след това ще я пробвам със сок от морков .Сокчето го давам между храненията 9-12 ч.
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: август 15, 2008, 16:11:39 »

Кристина също е на АМ, затова и аз започнах от 4-тия месес с плодово сокче и малко по-късно пюренце.
Сега се чудя друго, понеже вече заместих следобедното хранене с каша и знам, че трябва да се редува с кисел, защото много се наддавало от кашата. Да обаче в началото горе долу го хапваше а вече не ще и да чуе bad Не знам какво да я правя, дали да не и давам плодово пюре с малко АМ. Педи обаче казва, че с плодовото не се замествало  scratch one-s head
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: август 15, 2008, 16:20:13 »

Поля, Ели се засища от плодовото пюре и издържа до следващото хранене. То повечето плодови пюрета имат и нишесте вътре и според мен няма проблем щом я засища да й давам само плодово пюренце. pardon
Аз давам на Ели - каша, на другия ден плодово пюре и на следващия - кисел. good
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #51 -: август 15, 2008, 23:51:23 »

Педиатърът на мен ми каза да захраня в края на 4-ти месец със зеленчуково пюре - картоф, морков, и каза да не давам сокче.  pardon  Плодово пюренце идвало чак след зеленчуковото, той така препоръчва, за да не свикне беба със сладкото пюре и после да имаме трудности със зеленчуковото.
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: август 19, 2008, 12:24:50 »

Ох аз започвам да се шашкам вече, докторката ни каза че от третия месец ще почнем с пюренца shok а чета тук че почвате от 4 месец crazy дали защото сме на АМ huhhuh.gif
Аз да питам Вие сами ли правите пюренцата или само купешки blush pardon
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #53 -: август 19, 2008, 17:43:32 »

Аз да питам Вие сами ли правите пюренцата или само купешки blush pardon

Ето това е моята дилема също pardon От една страна е наистина лесно да намачкам един картоф с кърма или АМ. Обаче май купешкото ще е по-вкусно blush blush Дано да се изкажат по-опитни мами blum Wink
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: август 19, 2008, 17:46:12 »

ами аз опит нямам, но пък си мисля, че по-хубаво от домашното няма  pardon
Активен
zuzanka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 260


Имам си една принцеска .......


Моят сватбен албум

« Отговор #55 -: август 19, 2008, 21:17:30 »

Аз бих могла да споделя скромния си опит до сега - що се отнася до плодовите пюренца, моето съкровище обича повече купените. Аз нещо не мога да й ги докарам и им се мръщи. А на картофеното пюренце станах вече майстор и тя много го харесва и си го папка с удоволствие, а на купеното се мръщи. Но си мисля, че си зависи от детенцето кое ще предпочете. Което не значи, че мама не може да го направи хубаво и вкусно, просто детенце си харесва повече купеното и това си е.
Активен
Tеди
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1317



Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: август 19, 2008, 21:41:33 »

Зависи си от детето , кое ще предпочете да яде.
Да ясно , по - хубаво от домашното няма , ама да ви питам като в един момент не ви стигат 5 минути да отидете до тоалетната , ще седнете ли да си затривате 2 часа (вместо да излезете с детето на разходка) , да изпоцапотите 5-6 съда и то за една чашка пюренце , и аз казвах "Ще правя , те са си най-хубави" , ама в един момент просто видях че няма смисъл само да си губя времето за 2-3 лева, поне за марки като HiPP и Nestle съм сигурна какво давам на детето си , затова и започнах да правя по рядко , сега вече и готвя , пюренцата отдавна не я засищат , ама тя може всичко да си яде.
А иначе детето само "си избира" кое да изяде , веднъж е купешкото , веднъж е домашното , въпрос на вкус от негова страна pardon

А аз захраних в началото на 4 месец с пюре от ябълка , после морковче и т.н. , на 5 месец дадох зеленчуково и заместих обедното мляко , на 6 месец - каша , с която заместих следобедното мляко.Плодовото пюре го хапваше между сутрешното и обедното хранене - нещо като късна закуска.
Мръщеше се на зеленчуковите пюрета , ама като видя че няма накъде и започна да си ги яде.
Към 7-8 месец започнах месните пюрета , и един ден ядеше месно , един ден безмесно.
От 10 месец та до днес сме на детска кухня и всичко от нея си хапва  pleasantry

Това е моят опит момичета  girl_wink
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: август 22, 2008, 11:15:15 »

Много Благодаря  give_rose явно ще си показваме магариите като почнем да ги пробваме pardon
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: септември 07, 2008, 14:30:25 »

Мислители че оризовата каша е подходяща като първо в менюто на бебчо при захранването ?
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: септември 07, 2008, 15:32:31 »

Мислители че оризовата каша е подходяща като първо в менюто на бебчо при захранването ?

Не! Оризовата каша много запича! Лично аз започнах със сок от ябълка!
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines