Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 23, 2024, 12:01:27

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 175145 пъти)
 
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #405 -: декември 29, 2009, 22:12:33 »

Малко опит ще споделя. Аз захраних реално на пет и половина месеца, заради непрекъснатия силен рефлукс на Крис. Смятах да започвам след шестия, по препоръка на доктор Масларска, но като се видя, че не минава от нищо рефлукса, решихме да почнем от по-рано. Криси е на само на ам от третия месец. Започнах с пюре от картоф. Дава се няколко дни подред, за да се разбере дали няма да направи реакция. Почнах с две лъжички, после 4, 8 и така докато постепенно не се изяде цяло пюре. при нас не стана за 7 дни, както каза докторката. Трябваше му повече време и не съм го насилвала, ако откаже да яде. Много дълго време се хранехме трудно, към 8 месец вече по-стабилно хапваше. Давала съм само зеленчукови, докато не ги опита всички и после почнах и плодови да давам. Убедих се, че не му е била виновна лъжичката за това, че не е искал да яде. Просто още не е бил готов. Сокове още не иска да пие, пие си вода. Пробвах да му давам преди време, след което имаше силни газове. Много бавно съм въвеждала храните и да си кажа честно още не бързам, има време да опита от всичко.
jasmine значи първо даваш малко от пюрето, а после го накърми. На шест месеца според мен е нормално да изяжда едно пюренце от 120гр., което да се счита за заместено хранене.
« Последна редакция: декември 29, 2009, 22:14:45 от Алексчето » Активен
mmagi
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 703



« Отговор #406 -: декември 29, 2009, 22:17:56 »

jasmine честито захранване  good Аз започнах да давам зелечуково пюре на 5м и 25дни. В началото не ги харесваше много много, но сега си изяжда по около 120г на обяд, но главно тиква, картоф и морков, картоф, морков, карфиол и грах, както и тиквички с картоф. Не й хареса изобщо карфиола, както и на мен де, отврат е.
Това, което ми направи впечатление , е че вчера си дала сини сливи, а днес тиквички. На нас ни обясни педито, че се започва много плавно с един вид зеленчук в продължение на 1 седмица. Не знам дали е удачно от самото начало да са различни всеки ден. Иначе и аз после й давам на Изи да си досуква. Даже тя ми се сърди като ме види, че прибирам празното бурканче и не й давам мляко.
Нашата схема беше- 5 дни пюре от морков (от 3 лъжички стигахме до 2/3 пюре за 5 дни), после към моркова добавих картоф (пак увеличавах по същия начин, но тя и не искаше тогава изобщо да яде пюрета), после тиква (вече си продължавах от количеството, което си беше стигнала) и после другите зеленчуци.

Не се притеснявай, изглежда сложно само в началото, после детето само ще те води. Това, с което е най-важно да се съобразиш, е да не го насилваш детето- ако стисне устичка и си извърта главата, не настоявай, защото така стават злояди. И нещо друго ми направи впечатление- в рамките на 1 мес предпочитанията се променят, преди много трудно ядеше тиква,  а сега й е най-любимата храна.
 Успех!
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #407 -: януари 02, 2010, 21:28:59 »

И аз се отказах от ябълковия сок =]След като майка ми и свекърва ми ме "натискаха",а и педи ми каза да давам и още куп познати *crazy*и аз реших да пробвам бебо дали ще иска...Е,искаше разбира се нали е лакомия,но ми се стори,че после му се засили връщането на храна,а беше понамаляло :girl_impossible:Истината е,че и аз изпих 1 чаша сок с него и не ми стана много добре,а какво останало за такова малко стомахче и се убедих,че наистина плодовите сокчета не са подходящи за захранване и взех решение да изчакам и да захранвам по-късно със зеленчукови пюренца.Като ви чета,а и други материали в нета май така е най-редно *THUMBS*Но проба-грешка 8PСамо дето ми писна да обяснявам доводите си на всички почитатели на старата школа на захранването :angry:Педито не я мисля,в крайна сметка това си е моето дете,просто ще й кажа,че не ни е понесло добре и толкоз pardon
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #408 -: януари 03, 2010, 12:58:22 »

Относно сокчетата околи 2-3 месец и аз давах на Марти от ябълка и малко от морков и в един момент реших че мога да дам чбълково пюре щом пие сока, обаше милия имаше страшна криза и се отказах и реших че плодовите неща не са добри за захранването. Така че като ви дойде времето можеш и ти като мен да го захарниш с каша или с зеленчуково пюренце smile
« Последна редакция: януари 03, 2010, 13:02:10 от Rodi » Активен
maia_111
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 41


Моят сватбен албум

« Отговор #409 -: януари 04, 2010, 09:12:22 »

здравейтеее,мойта сладурка ще наварши 3 месеца на 12.01 и досега нищо не сам и давала,хапва си сам млекце,но напоследак не го иска вече,яде но се мращи бута шишето......искам да и дам вече нещо друго но незная с какво да започна.....моля за савет :)иначе бобулинката ми е 58см и тежи 6кг и 600г благодаря ви предварително
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #410 -: януари 04, 2010, 10:02:39 »

При нас май се очертава да захранвам като навърши 5 месеца - искаше ми се по-късно да е, но Анди видимо си показва, че иска да яде. Като седнем на масата иска да пипа всичко, текат й лиги, започва да подскача едно нетърпеливо сякаш иска и тя и все ме гледа в устата. Няколко пъти й дадохме да си близне банан и ябълка и направо откачи от радост това дете - смуче ги все едно цока, но видимо са й много вкусни.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #411 -: януари 04, 2010, 14:30:05 »

При нас май се очертава да захранвам като навърши 5 месеца - искаше ми се по-късно да е, но Анди видимо си показва, че иска да яде. Като седнем на масата иска да пипа всичко, текат й лиги, започва да подскача едно нетърпеливо сякаш иска и тя и все ме гледа в устата. Няколко пъти й дадохме да си близне банан и ябълка и направо откачи от радост това дете - смуче ги все едно цока, но видимо са й много вкусни.
и при нас е същото,ама едно към едно,смо дето пюрето го плюе,пищи,реве и блъска лъжицата pardon
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #412 -: януари 05, 2010, 00:43:27 »

След средата на месеца трябва да започнем с оризовата каша. От това което прочетх в нета, на Нестле като че и се приема най-добре от бебета, може ли да ми препоръчате марки за захранването с  каши ? След ориза мисля да вкарам  и безмлечната елда, и евентуално с накакъв плод, но не от пюре, защото не сме ги въвели, а самата каша да е такава комбинация.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #413 -: януари 05, 2010, 10:00:31 »

Вержи на Милупа оризовата каша много я хвалят.
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #414 -: януари 05, 2010, 11:49:04 »

Аз да кажа за  нашето захранване - както е казала Захира за кашата Милупа май е най-добра и аз с нея захраних Марти, след като замених обядното кърмене с каша и той свикна почнах да давам пюрета и първото беше от морков
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #415 -: януари 05, 2010, 12:27:10 »

Благодаря ви Вики и Роди ! Има ли някакъв аромат тази на Милупа? Четох че тази на Нестле има ванилин, и с оглед на това че оризовата е безвкусна си мислих че ще му хареса повече. А иначе и за милупа и за нестле като концерни за детски храни имат доста отрицателни отзиви в нета, едните имали проблем с едно от адаптираните млеката преди 1-2 години, а пък другите нали са основно в захарните изделия crazy Абе то все има по нещо, което да ме гложди.
За пюретата смело мога  да кажа че Семпер и Сънвал са ми фаворит. Гербер също не са лоши. Но за съжаление семпер и сънвал нямат подходяща каша за начало. Само за информация - лекарката ни препоръча на оризовата на Нестле....
И да питам още нещо.. Роди, нали казват че не трябва да се заменя напълно хранене до 1 година. Ти след кашата даваш ли му мляко? Аз все го кърмя малко след огромната доза пюрета, основно за радост на Сашето blum, не че пюретата не са му достатъчни.
« Последна редакция: януари 05, 2010, 12:30:08 от darling » Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #416 -: януари 05, 2010, 12:36:59 »

Вержи а забелязваш ли да ти намалява кърмата като Сашко папка по толкова пюрета? Че нали на мен това са ми основните опасения да не спре кърмата при захранване.  За Гербер съм чувала, че слагат оцветители, които боядисвали зъбките на бебетата. На моята съседка майка й е стоматолог и няколко пъти й водели малки дечица с много развалени и боядисани зъбки и като питала за пюретата - всички казват Гербер.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #417 -: януари 05, 2010, 12:42:19 »

нали казват че не трябва да се заменя напълно хранене до 1 година.

Това за първи път го чувам. Това означява, че до 1 година кърмиш/даваш АМ  Oh my .... При нас знам, че дават нещо прахообразно, разтворено във вода, мисля, че е хумана, но не съм много сигурна (знам му само шведското име). И го дават вечер преди лягане, вместо последното кърмене. Дават го точно до около годинката, но след като са свършили да кърмят. Храненията обаче си се заместват напълно. А кърменето е между храненията.
 
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #418 -: януари 05, 2010, 12:54:48 »

До една година половината, или две трети от храненията трябва, или поне е добре, да са млечни, а не че не трябва да се заместват. Това означава да съдържат кисело мляко, сирене, извара, масло , АМ, млечни каши и прочие. Като се замислите, почти във всяко едно ястие ще се открият тези продукти, поне като добавки.
На Стилиан все още почти всяко хранене му е млечно. И вечерното му хранене е АМ, той все още няма вечеря под формата на твърда храна. Чопка си от нашите неща ако иска, гъчи хляб и кашкавал като обезумял, но като се съберат парченцата не става цяло ядене. И преди лягане си получава млякото.

Дарлинг, и аз съм от изявените фенове на Сънвал, основно с такива пюрета изхраних Сми-то, докато беше на пюрета.
Милупската оризова каша е безвкусна, аз я смесвах с плодово пюре, със суров банан, с пюре от тиква дори, иначе не я искаше мойто дЯтИ.
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #419 -: януари 05, 2010, 12:59:32 »

Вики, с моята параноя ме отказа и от Гербер. Уж чета всичко, което пише по няколко пъти.
Не не ми намалява кърмата, но и не мога да видя по колко изяжда. Тази нощ например си чувстах гърдите по напрегнати, а и той искаше да яде на два часа, от 1 до 7 часа. Луда станах. Е, яде по 5 минути и заспива, но не искаше нито чай нито биберон. Всъщност той пие пие чай , може да изпие 100мл и после пак да си иска млякото.
Веси, това за заместването съм го чела някъде по форумите, но не помня къде. Може и тук да е било. Значи може и да не го кърмя след пюрето така ли ?
Сега се замислям че като казах на лекарката ни че не се изцеждам и не слагам кърма в пюретата, тя ми каза че не е необходимо, ако той много иска просто да му дам малко да суче. Сигурно и тя не е имала впредвид че трябва да дохранвам.
А като почна с кашата, пак ли така по 1-3 лъжици и после кърма ?
Ами като го кърмя между храненията той ще си "убие" апетита crazy Ако това е възможно при Сашето smile  
И да ви кажа все повече се замислям за нещо по -засищащо преди спане, но нито педиатърката нито мъжа ми ще ме подкрепят за АМ, аз самата също мисля че още рано за тази стъпка, но може би след месец... сигурно има някакво решение от което да н ее ме гризе съвестта

Внимание - нов отговор бе публикуван докато ти пишеше.
Ина много ти блгодаря за отговора. Успокои ме! Разбира се че така  става и е логично!
Активен
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines