Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 01:05:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 168339 пъти)
 
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: януари 30, 2008, 14:42:46 »

Засега сме изключително на кърма и ако това продължи по-дълго време, мисля да започна със захранването чак към 6-тия месец. В противен случай, ако кърмата ми спре и давам адаптирано мляко, мисля, че от 4-тия ще е добре да започнем с пюренца  good
Активен
ivana
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 284



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: март 05, 2008, 21:30:41 »

относно лъжичката...ще ви потрява когато започнете да захранвате детето.Това захранване става според майката,някой порано,други покъсно.Захранването става по следния начин...Днес на обяд давам 1 лъжичка сок,утре на обяд давам 2 лъжички сок,вдруги ден 3л. ...и така докато достигнете определеното количество необходимо за да замести обедното хранене!Аз Боряна я захраних първо със сок от ябълки (който сама исцеждах със сокоистисквачка за да съм сигурна,че е абсолютно натурален).После почнахме сок от моркови,като съм правила и миксове-морков и ябълка!След това започнах с пюретата,като първоначално ги глагах в шишето с малко вида за да привикне и постепенно сгъстявах,докато дойде денят в който мина изцяло на лъжица!!Но...подгответе се за голямо мацане и цапане!!!! shok  tease
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #32 -: март 07, 2008, 13:43:05 »

Ние сме все още на изключително кърмене  danceg (5м и 1 сед). Тези дни съм намислила да дам безглутенова, безмлечна оризова/моркови каша на Нестле като го оставя той да си рови с лъжицата в купата. На сухо доста добре се справя  tease
Целта е не да го нахраня, а да свикне с лъжицата.

Аз спазвам всички препоръки на Американската педиатрична организация и СЗО, безразлично ми е какво пишат по форумите.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: март 11, 2008, 10:14:56 »



Аз спазвам всички препоръки на Американската педиатрична организация и СЗО, безразлично ми е какво пишат по форумите.
а там какво препоръчват,от кой месец трябва да започне захранването blush
Активен
ivana
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 284



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: март 14, 2008, 09:44:22 »

Честно да си кажа Борянка на 9м. беше с кебапчето в ръка и го смучеше настървено!а на 9м. когато започнаха да й растат зъбките я заварих един ден в количката с прабаба си да дъвче един пресен чесън!Толкова й беше следко...аз естествено подскочих от страх,че може нещо да й стане,но...нищо й няма и така докато не й израснаха и кучешките тя неспря да си чеше венците със стрък пресен чесън!Много го обичаше,нищо,че сега неще да го погледне
Активен
silverarrow
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #35 -: март 17, 2008, 00:49:40 »

а там какво препоръчват,от кой месец трябва да започне захранването blush

извинявай, чак сега видях
от 4м - захранване на деца на изкуствено хранене
от 6м - захранване на деца на естествено хранене

до 1вата годинка се препоръчва да не се замества хранене, и млякото (адаптирано или кърма) да заема от 70-80% от дневния порцион.

оттам насетне има един милион интерпретации...
Активен
martididi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 55


Нежна бяла в шепи нося любовта ...


« Отговор #36 -: март 18, 2008, 13:35:42 »

Аз съм за ранното захранване на два месеца за пръв път дадох сокче,в края на третия месец започнах с плодовите пюренца,после с зеленчуковите,сега бебо с удоволствие папа и кашички.
Домашните ми пюрета ги отсвири ама и аз не си го слагам насърце,има голямо разнообразие в магазина,а и на мен ми е по-лесно да му купувам.
Сега е на 6 месеца хита е пюренце с банан и кайсия на Hipp,започваме и кашичката с бисквитки на Milupa
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: април 25, 2008, 21:28:26 »

Аз съм за средното захранване,т.е. мисляда захраня Вики към края на 4 средата на 5 някъде посредата.Засега съм се насочила към морков,като първа храна,ще се включвам по-честичко.
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: май 02, 2008, 08:46:53 »

На нас ни е още раничко, но мисля да захранвам Ели, здраве и живот, към 4-ти месец. good
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #39 -: юни 25, 2008, 15:41:13 »

Мили момичета, какво ще кажете да отворим една темичка за храненето на бебетата, независимо дали е кърмене, АМ или е започнато захранване. Това са сериозни теми и мисля, че ще е интересно на мамите да споделят своите въпроси и да търсят отговори по тези теми.
Аз лично кърмя в момента, но в определен момент ще почна и да захранвам и имам много въпроси shok. Нека се включват и мамите с по-големи бебета и дечица, на тях ще разчитаме, защото те са минали вече през това Wink good give_rose
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: юни 26, 2008, 21:06:17 »

Ние вече сме на месните пюренца,минахме плодове,зеленчуци и кашите.На 6 навършени ще въведем и глутена и сиренето.А след месото,ще дам жълтъка good
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #41 -: юни 26, 2008, 22:36:06 »

Ние вече сме на месните пюренца,минахме плодове,зеленчуци и кашите.На 6 навършени ще въведем и глутена и сиренето.А след месото,ще дам жълтъка good

Леле, вие вече си хапвате най-различни неща shok Аз чета, чета за захранването и все повече се обърквам. В една книжка пише, че жълтъка се дава от 5-ия месец (края), а месото от 6-тия pardon
ilusion, на тебе педиатъра ли ти казваше кога да захранваш?
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #42 -: юли 05, 2008, 15:53:44 »

момичета,и аз съм много объркана за захранването! GROAN star :insane:на всякъде пише различно!
моята дъщеря въобще не е кърмена sad sad sad cray cray :'(за което се обвинявам!!!но зърната ми бяха хлътнали!иначе имаше толкова много кърма...!
но както и да е.исках да кажа,че ако можех да кърмя щя да кърмя до колкото имам кърма и  щях да давам и вода.а захранването щях да направя от 6 месец.
понеже е на хумана моята дъщеря ,лекарката ми каза да започна от 2 месец да давам сокчета.така и направих.но мисля,че сгреших.живот и здраве,ако иимам 2 -ро дете ще започна от 4-я месец,защото и то ще е на хумана.
а искам да ви попитам специално за жълтъка!от кой месец го давате!?тъй като съм чувала много мнения-от 4;от6;от1годинка дори!
страх ме е най-вече да не получи алергия ако го дам рано.но пък ,ако го дам късно може да има недостиг!помогнете!!! pardon
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: юли 05, 2008, 18:22:09 »

Кате, относно жълтъка аз го давам от шестия месец - започнах с много малко и постепенно увеличавах, сега вече давам по половин жълтък на 1 порция пюре от около 200 гр., но е много индивидуално - зависи от кога е захранено детето, а иначе, ако ти се занимава, може да погледнеш в темата "Bulechka си има син" - подробно съм писала какво и кога давам аз на Косьо, но той е захранен от 4-ия месец!!! Wink
Активен
katia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



« Отговор #44 -: юли 05, 2008, 20:35:56 »

благодаря ти,БУЛЕЧКА!ще видя и в твоята темичка! good
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines