Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 00:20:28

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 175323 пъти)
 
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: юни 09, 2009, 21:48:20 »

Аз съм давала така до третия ден и нищо му е нямало.   good Но задължително го опитвай преди да го дадеш и не го претопляй, ако няма да го яде цялото, а само колкото ще се използва.  good
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: юли 01, 2009, 08:13:51 »

Да ви попитам кога дадаохте за 1 път пресен плод на детето?Какъв?И как го поднесохте....за банана е ясно...интересува ме ябълка,круша,пъпеш  pardon
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: юли 01, 2009, 11:03:13 »

Аз скоро дадох круша на Жорко, но може и по-рано. Гледай да е добре узряла и мека, за да може да си я мачка в устата (освен ако не искаш да я пасираш, де). Аз му давам да си гризка директно. Ябълка съм му предлагала, но понеже е по-твърда и той нещо не я хареса. Пъпеш още не съм купувала, но също може да се даде, както и диня.  good
Активен
ivche_09
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #243 -: юли 02, 2009, 14:05:41 »

Здравейте мамчета!
Аз съм вече с двама сина единия на 4 години, а другия - 3 месеца. големия съм го захранила на 40 дни със сок, края на 1-вия с плодово пюре, в 3-тия месец и 1 седмица със зеленчуково и т.н. По същия начин постъпвам и с малкия сега е на 3 месеца и на обяд яде половин бурканче зеленчуково пюре и дохранвам с АМ. дори когато казах на педито че почвам да захранвам малкия тя ми каза, че сега се захранвали по-късно. Аз гледам от календара на големия кога,с какво съм захранвала и по същата схема постъпвам с малкия. И плодово и зеленчуково давам само с лъжица, никакво разреждане с АМ или вода. за сега нямам проблеми.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: юли 02, 2009, 14:33:58 »


 големия съм го захранила на 40 дни със сок, края на 1-вия с плодово пюре, в 3-тия месец и 1 седмица със зеленчуково и т.н. По същия начин постъпвам и с малкия ...
Oh my ... Ами щом няма проблеми,продължавай в същия дух.Аз съм за "новото" захранване,след навършени 6м.Аз имам/х бебе кърмаче,ако беше на АМ може би по друг начин бих постъпила,знам ли...не съм чела и не съм се интересувала за захранване на бебе на АМ.По всичко прочетено обаче реших да захраня късно моя син.
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #245 -: юли 02, 2009, 14:37:06 »

И аз съм за новата схема. Пепи ще го захраня от 6 месец good  Ивче, дано да нямаш проблем в бъдеще, защото някой път алергиите и коремните проблеми се появяват по-късно.
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: юли 03, 2009, 10:36:21 »

 Oh my ... Oh my ... Oh my ... аз също смятам, че са прекалено недоразвити стомахчетата им, за да им се дава каквото и да е различно от мляко преди 4-5-6 месец.

И аз съм за новата схема. Пепи ще го захраня от 6 месец good  Ивче, дано да нямаш проблем в бъдеще, защото някой път алергиите и коремните проблеми се появяват по-късно.

Абсолютно съм съгласна с това мнение!А също и най-добрата детска гастроентероложка във Варна (т.к. ние имахме точно чревни проблеми) ни каза, че с плодовете се започва накрая, защото са най-малко щадящи - съдържат много киселини и захари и дразнят стомахчето.Затова първо зеленчуци и каши.Отделно, че когато първо се даде по-вкусното плодово много силно вероятно е после детето да не иска безвкусните зеленчукови (имам подобни случаи в обкръжението..). Но това е моето мнение, всеки сам решава, важното е преди да се направи нешо да се поинтересува човек и да почете, да види примери около себе си и да преценни!
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #247 -: юли 03, 2009, 12:25:07 »

с плодовете се започва накрая, защото са най-малко щадящи - съдържат много киселини и захари и дразнят стомахчето.Затова първо зеленчуци и каши.Отделно, че когато първо се даде по-вкусното плодово много силно вероятно е после детето да не иска безвкусните зеленчукови (имам подобни случаи в обкръжението..). Но това е моето мнение, всеки сам решава, важното е преди да се направи нешо да се поинтересува човек и да почете, да види примери около себе си и да преценни!

И при нас това са препоръките. Започва се с безвкусен варен картоф и разни мисля житни каши, плодовете се включват чак по-късно.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: юли 03, 2009, 12:29:54 »

Мдааа, и аз започнах с домашно картофено пюре с кърма, аууууу - гадно си беше, честна дума.
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: юли 04, 2009, 13:07:32 »

В сухарите има ли глутен?
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: юли 04, 2009, 13:11:30 »

Естествено.
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: юли 04, 2009, 13:51:54 »

Значи да не започвам с попарата, че педиатърката ми каза, че може, но май ще изчакам.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: юли 04, 2009, 15:15:44 »

Относно попарата не само за глутена в сухарите трябва да се внимава, а повече за сиренето според мен. С какво сирене ти каза да я правиш - краве ли? Аз още не съм дала на Жорко (използвам козе), въпреки че той вече е голям и в кухнята готвят и с краве прясно мляко. Досега не е правил някаква реакция към храна да чукна на дърво, но в началото ме беше страх за кравия белтък, въпреки че в семейството няма алергични към него.  pardon
Мисля, че попарата се въвеждаше към 8 месец ако не се лъжа.  crazy
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: юли 04, 2009, 19:37:50 »

clovis глутенът се съдържа в брашното по принцип, а оттам и в сухарите.Затова и пълнозърнестите каши съдържат глутен, единствено ориз, елда и царевица нямат. Глутенът се дава след 6-я месец така че сухари можеш спокойно да даваш. За сиренето и продуктите от краве мляко ти си прецени - ние започнахме от 7-я месец.Можеш вместо сирене да използваш обезсолена извара.
Активен
dani81
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1283



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: юли 13, 2009, 16:06:02 »

Аз искам да питам колко дни след ваксина може да се започне със захранването?
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines