Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 00:27:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 175345 пъти)
 
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: май 26, 2009, 19:46:21 »

Ами, Дани, зависи кога си започнала със захранването и какво си въвела вече. Аз стартирах на 5 навършени месеца и 2-5 дена някъде. И го карам сравнително бавно и лежерно, не се втелясвам много, но и не бързам. Така или иначе жълтъка не го приемам за някаква мега полезна храна, но трябва да си мине по реда и той.
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: май 26, 2009, 20:25:40 »

Аз мисля,че 5 месеца и 21 дни е твърде рано за да се въведе жълтъка независимо докъде сте стигнали със захранването Дани!Не помня с точност,но аз го въведох късничко...към 10-11 месец някъде и в началото го делеше /избутваше го с езика/ сега в кухнята редовно слагат и си го яде.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: май 26, 2009, 20:53:53 »

Ина,Сиска  give_rose
Ами ние започнахме захранването на 4м. кажи речи. Дълга история  pardon
Както и да е .....въвела съм картоф,морков,тиквички,броколи,спанак,грах,пащърнак,тиква,карфиол.Плодчета - банан,круша,ябълка,слива,кайсия.Каши - само безмлечни - оризова и ябълкова.Никакви млечни каши и пюрета с млечен протеин  smile Сокчета не давам
Много четох за жълтъка,тук в български и чужди сайтове...и навсякъде препоръчват от 6м. до 10м.,но не и по-късно или по рано,та затова се чудя  pardon
Иначе почти сме махнали млякото  на обяд

По погрешка изяде веднъж 190гр. каша с глутен  shok Но реакция никаква ! Е не смятам пак да и дам поне известно време,нооо ....вие грешки правили ли сте ?
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: май 26, 2009, 21:49:14 »

Ми, Дани, аз засега сякаш не съм правила грешки, ама това аз си го мисля , пък кой знае дали съм права. Така или иначе Стилиан досега никаква реакция към нищо не е дал, малко са нещата, които не обича да яде, в общи линии е едно добро прасенце.
А глутена - той не е толкова страшен, за колкото го изкарват по форумите, така че хич да не ти пука.
Но за жълтък - и аз мисля, че е рано. Нали ти казвам, аз още не съм го въвела, пък е къде къде по голям Сми-то от твойта дребка. Трай си за него е моят съвет.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: май 26, 2009, 22:17:03 »

Дани, много точно са го клазали Ина и Сиска good
Аз жълтъка даже към годинката го въведох!!! smile
Коско го захраних на 4м., глутена го въведих по-рано, нямаше никаква реакци, наистина не е страшен, както гоизкарват! good
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #230 -: май 26, 2009, 22:33:00 »

Аз жълтъка го въведох на 8 месеца май, но сега много забравям да варя яйца и рядко се случва да му дам.  blush Изчакай още малко според мен. Доколкото знам е за след 6-ия месец.
Един съвет, за да не се получава на топчета жълтъка и да не го усещат децата - претривайте го през цедка.  good След като се разбърка с пюрето, става хомогенна смес и не се вижда дори.  Wink
Дани, не се притеснявай толкова за глутеновата каша, но ако искаш изчакай преди да даваш пак, въпреки че може и да няма нищо.  pardon
Днес купих пюрета с риба, пък да видим кога ще дам, също така се чудя агнешко или телешко да дам след въведени пиле, пуйка и заек?  crazy
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: май 26, 2009, 22:59:50 »

Нашата педи искаше към 7мия да въведа жълтъка. Дадох му 4-5 пъти и 6тия го повърна. От тогава не съм давала. Дани, на вас, както са ти казали момичетата вие раноооо, а и сега в жегите още повече. Та така педи си мисли, че давам жълтък, а аз си трая. Само да вметна, че съм давала само от домашни яйца.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: май 27, 2009, 07:44:07 »

Няма да давам жълтък засега  smile
Благодаря на всички,които се включиха  give_rose
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #233 -: юни 05, 2009, 08:21:07 »

А пък моята педиатърка ми каза да го включа сега, към 6 - ти месец
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: юни 05, 2009, 08:41:58 »

А пък моята педиатърка ми каза да го включа сега, към 6 - ти месец
И моята,но аз ще изчакам да навърши 7м.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: юни 05, 2009, 08:48:29 »

Ох, пък аз незнам колко ще изчакам.... Като гледам може и към годинката да е.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: юни 05, 2009, 22:42:00 »

Ох, пък аз незнам колко ще изчакам.... Като гледам може и към годинката да е.
Инче, защо толкова те е страх да дадеш жълтък при положение, че до колкото ми е известно до сега поне Стилиян не е правил алергия към нещо?  crazy Все пак той е полезен за децата.  pardon
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #237 -: юни 06, 2009, 06:55:11 »

Оооо, Миме, в никакъв случай не говорим за страх. Права си, че Стилиан не е дал алергична реакция към нищо досега. Просто се туткам, а и на него хемоглобинът му е в норма и затова не виждам смисъл да го "подсилвам" така да се каже и с жълтък. А и той през ден си яде месни пюрета, така че ..... Незнам, пък и лятото не ми се вижда подходящо време за въвеждането на такава сравнително тежка храна. С две думи мързи ме да варя яйце първо, и второ нищо няма да му стане ако поизчака още малко. Същото е положението и с рибата.

Сега въпрос - давали ли сте дроб, какъв, кога ......
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: юни 06, 2009, 12:51:12 »

Цитат
Сега въпрос - давали ли сте дроб, какъв, кога ......
bad Не съм!В кухнята също не дават /поне за 1-ва група/

За жълтъка само да вметна....почнах късничко да му го давам,варила съм не повече от 3-4 пъти яйца,а хемоглобина му на 1г. беше-131 доста добър резултат и определено яйцата нямат заслуга за това smile По редовно яде жълтък от както е на кухня /седмица след като направи 1г. го записах/
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: юни 09, 2009, 15:20:18 »

Момичета, да ви питам, на пюретата на Хип пише, че може да се консумират до 3 дни след отварянето.При положение, че съм си отсипвала от бурканчето, тоест не съм и давала направо от там, за да попада слюнка и е държано в хладилник, мога ли наистина да си го давам и на третия ден, защото ме е жал да го изхвърлям.
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines