Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 23:01:07

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 168335 пъти)
 
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #15 -: февруари 25, 2007, 12:14:44 »

fiibi_bg, поздравления за снаха ти  Bravo
това кое бебе колко качва е много относително - Алекс качваше по над 1 кг на месец, нищо, че беше на "гола кърма" girl_impossible




Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #16 -: февруари 26, 2007, 10:25:45 »

и още нещо по темата -
Не може стриктно и сляпо да се придържаш към някакъв принцип само защото някой е казал, че така трябва.  tease

този някой са специалистите от СЗО, където се говори за кърменето, за захранването от 6тия месец (в най-краен случай от 4тия) и много странно...българските педиатри уж членове на СЗО, а нищо не знаят по въпроса....нямам думи shok
Активен
seny
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 643


щастлива мама на двама


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 28, 2007, 05:18:36 »

seny, аз съм от тези  crazy дето до 6тия месец само кърмеха  danceg
Абе важното е как се чувстват бебоците.Да им е добре.На брат ми жена му също кърми само до 6 месец но беба не се чувстваше добре все плачеше милата и наддаваше по 200-300 гр  Oh my ... само.Но тя ипорито отказваше даже и добавка мляко да й дава.Незнам това не ми се струва нормално.Принципа е принцип това е ясно но не може да си тормозиш детето ако не се чувства добре така,нали?
fiibi_bg, поздравления за снаха ти  Bravo
това кое бебе колко качва е много относително - Алекс качваше по над 1 кг на месец, нищо, че беше на "гола кърма" girl_impossible


Дали наистина  shok ... особено ако детенцето наистина е било гладно и е плачело заради това .Не говоря въобще за това колко е наддавало - аз също не съм се стремяла дъщеря ми да покрива нормативи по таблици имах достатъчно кърма, кърмих я и не съм и давала адаптирано мляко, явно и ти си от тези щастливки но не при всеки е така ...
Но не искам да съдя никого /както някои хора явно се опитват/ за това бях решила да прекратя с писането по тази тема...
А колкото до това
и още нещо по темата -
Не може стриктно и сляпо да се придържаш към някакъв принцип само защото някой е казал, че така трябва.  tease

този някой са , където се говори за кърменето, за захранването от 6тия месец (в най-краен случай от 4тия) и много странно...българските педиатри уж членове на СЗО, а нищо не знаят по въпроса....нямам думи shok
Моят пост е изваден малко от контекста, но както и да е. Мисълта ми беше, че е хубаво да се наблюдават децата, защото това, което е добро за едни не е добро за други и не може само защото някой /било то и светила като "специалистите от СЗО"/ препоръчва нещо ти да го спазваш сляпо без да се замисляш върху нуждите на собственото си дете...   crazy
« Последна редакция: февруари 28, 2007, 05:23:29 от seny » Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 28, 2007, 10:55:04 »

seny и аз мисля че не трябваще да бъде само на кърма моята племенница.Знаеш ли милото детенце се скъсваше от рев и всички бяхме сигурни че е гладна.Със сигурност не бяха само колики.Но майка й държеше само да я кърми а нямаше достаъчно кърма а и явно не е била качествена,защото от както роди беше на ДИЕТА  Oh my ... и то каква няма да коментирам.
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #19 -: март 11, 2007, 19:31:00 »

......а и явно не е била качествена....

те такова чудо няма good
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: март 12, 2007, 00:55:51 »

......а и явно не е била качествена....

те такова чудо няма good
Добре ако пази диета и не се храни пълноценно не ми казвай че и кърмата й е пълноценна! Аз това не го вярвам просто!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: март 12, 2007, 13:07:51 »

......а и явно не е била качествена....

те такова чудо няма good
Добре ако пази диета и не се храни пълноценно не ми казвай че и кърмата й е пълноценна! Аз това не го вярвам просто!

И аз така мисля!
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #22 -: март 14, 2007, 12:26:22 »

На кърмата нищо и няма.Толкова е пълноценна,колкото е нужно на бебето. И нищо да не се хапва, пак ще е пълноценна. Щом бебчето наддава (независмо дали 200 или 1200 гр), пишка,ака,кърмата си е абсолютно наред. Друг е въпросът,че за да образува кърма,тялото използва от тялото на майката микроелементи, въглехидрати, белтъци, мазнини.И когато не се набавят с храната, ще започнат да липсват на майчиното тяло. ЕДИНСТВЕНО запасите от желязо свършват към 6тия месец, когато започва захранването  girl_wink
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: март 14, 2007, 23:49:59 »

Искаш да кажеш че без значение дали се храни пълноценно или не кърмата е ОК?Само майката страда примерно от липса на витамини и т.н.Направо се удивявам от тази теория но е възможно да бъде така,започвам да се замислям и обещавам да почета и да открия някъде нещо "ЗА" или "против" тази твоя теория!Благодаря за инфото.
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: март 15, 2007, 09:21:04 »

Ще си позволя да се намеся тук,с добри чувства.Дано модераторът не сметне това за реклама на друг сайт и форума към него(но ако е така-нека бъде изтрито).Ще дам един линк към т.нар Библиотека на кърменето http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0 което според мен си е цяла енциклопедия!Там има отговори на всички въпроси относно кърменето-изключително полезно и безценно четиво.Бъдещи майчета,отделете малко време за него!

fiibi_bg,мила,пускам  едно малко текстче от тази "библиотека" в полза на твърденията на mariya-това,което казва тя е точно така-няма некачествена кърма!Кърменето е най-доброто за бебето и ако всяка бъдеща майка се запознае по-отблизо с проблемите и препъникамъчетата на кърменето(каквито несъммнено има) увереността и информираността й когато дойде бебето ще й помогнат изключително много да съумее да преодолява пречките и да отглежда пълноценно детето си.Аз лично смятах,че кърменето е най-естественото нещо на света и,признавам си,по време на бременността не потърсих никаква информация за това какво да се прави и какво да се избягва.За което ужасно съжалявам,защото "успях"(защото за това си трябват умение и знания,дори и подготовка) да кърмя само 1,5мес и плачейки да дохранвам с биберон cray Затова сега се подготвям усилено в тази насока,за да бъда готова за моето (живот и здраве!)второ  бебче,и искрено съветвам всички,които желаят да станат мами да направят същото!Казвам всичко това с най-добри чувства.Поздрави!


P.S.:Ще пусна текста в следващ постинг,че този стана май много дълъг...
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: март 15, 2007, 09:23:32 »

Лиляна, двадесет и седем годишна майка на едно дете, разказва за началото на кърменето: “Докато бях бременна, с мъжа ми изчетохме всичко, каквото намерихме, свързано с кърменето. И двамата бяхме много ентусиазирани. След първите седмици установихме, че бебето не наддава толкова, колкото педиатърката смяташе, че трябва. Тя е от “старата школа” и лесно беше готова да изпише дохранване. Предвид желанието ми бебето да бъде само на кърма, ме изпрати в Банката за майчина кърма, където трябваше да изследват дали млякото ми е достатъчно хранително. Специалистите там добродушно ми се присмяха, че макар да не съм първата, която идва за такова изследване, не могат да го направят, защото просто не съществува: нехранителна кърма няма. След това се обърнах към консултант по кърменето от чужбина по интернет и с нейна помощ разреших проблема, който се оказа неправилно поставяне на гърдата. Бебето ми започна да наддава добре, сега е на година и 8 месеца и още я кърмя с радост”.
Противно на разпространеното мнение, почти всеки лекар ще потвърди, че такова нещо като нехранително женско мляко няма. Млякото, което бебето поема първо, се нарича ‘начално’. То е с високо водно съдържание и служи основно за утоляване на жаждата. На вид може да е синкаво и воднисто, и това е съвсем нормално. Второто мляко, което следва, или ‘крайно’ майчино мляко, е по-плътно, бяло и мазно, то е богато на мазнини и хранителни вещества. Именно то е питателното мляко, от което основно зависи как ще надава детето. Единственото, за което трябва да следите, е бебето да суче достатъчно дълго и ефективно, за да поеме достатъчно количество от крайната кърма.

 good
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #26 -: март 20, 2007, 11:40:57 »

Rossistela  good
Не мисля, че модераторът ще има нещо против споменавето на БГ Мама, важното е да си помагаме  Dance
Много ми се иска повече мами да кърмят децата си, това е най-хуманното, което може да напарви една майка за детето си, а н при 1вия плач да решат че детето е гладно хайде дохранване и последващо отбиване
Много ми се иска педиатрите малко повече да прочетат за така нареченото късно захранвае, а то не е никак късно, за СЗО е нормално, а те не са извънземни, а хора достигнали много
Rossistela, ще помагаме за 2рото бебче със съвети с удоволствие, аз успешно кърмих изключително до 6тия, и смятам от тук нататък когато сам се отбие, но поне до 2 години да го кърмя, всичко това съм го постигнала с четене и съвети
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: януари 22, 2008, 20:35:12 »

Моля споделете кога и как захранихте или мислите да захраните бебето си
Активен
Мама Дидка на бебе Влади
Новак
*
Пол: Мъж
Публикации: 13



« Отговор #28 -: януари 25, 2008, 00:24:27 »

Гласувах с по-късно, защото реално се захранихме към 6-я месез, а преди това си бяхме почти на изключително кърмене. Започнахме с оризова каша и въвеждах пюренца.
Активен
Ivet
Ентусиаст
**
Публикации: 63


« Отговор #29 -: януари 25, 2008, 04:16:51 »

45 дена -плодов сок
3месеца-плодово пюре
4месец - зеленчуково пюре +1/4 жълтък
41/2 м. каша
4м и 20 дена кисел
5месец - местно пюре
6месеца попара

ние сме стигнали до тук  girl_wink
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines