Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 15:04:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: С какво захранихте вашето бебе?
Каша - 4 (6.6%)
Плодово пюре - 9 (14.8%)
Зеленчуково пюре - 25 (41%)
Сок - 19 (31.1%)
Друго - 4 (6.6%)
Общ брой гласове: 61

Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Захранване на бебетата  (Прочетена 167958 пъти)
 
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #105 -: октомври 08, 2008, 10:04:29 »

Наистина киселото мляко е изкуствено. Верно, че едно време сме си хапвали доста кисело мляко, но това е било преди 20, че и повече години. Първо тогава не е имало такъв бум на всякакви видове алергии, а и не е имало АМ. Дори и да е имало е било нещо си, не особено добро. Сега, при наличието на толкова видове адаптирани млека и струвами се с добро качество си мисля, че не е особено добра идея даването на кисело мляко на такова малко бебче. Аз лично не бих дала на детето си мляко което стои със седмици отворено в хладилника и му няма нищо crazy. А домашното /подквасено/ е много мазно за такива мъничета.
Детето ми е на 7 месеца и от около седмица започнах да давам десерти с йогурт на ХИП
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #106 -: октомври 08, 2008, 13:04:23 »

Детето ми е на 7 месеца и от около седмица започнах да давам десерти с йогурт на ХИП

Ели много ги обича! good Или тези с изварата. girl_wink
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #107 -: октомври 09, 2008, 12:35:59 »

Ние от 14 дена се захранваме и домомента сме въвели тиква,тиква+КАРТОФ,ранни моркови,ран.мор.+картоф по 60г.които давам преди обед към 10.30., кърмим се както винаги през 3 часа и въпроса ми е вече мога ли да давам по едно цяло бурканче от 125 г. като въвеждам нов зеленчук.И от кога и как се въвеждат кашите?
« Последна редакция: октомври 09, 2008, 12:37:47 от m_a_g_i_vs » Активен
JeniB
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



« Отговор #108 -: октомври 09, 2008, 16:36:28 »

То едно време и на ръка са прали. Това не означава, че и ние сега трябва да правим така и т.н. още много примери има.
АМ са за такива случай. Ако нямаше проблем да се дава кисело мляко нямаше да ги измислят. Wink

Маги като въвеждаш нещо ново давай първо по 1-2лъжички за да следиш за евентуална реакция.
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #109 -: октомври 09, 2008, 23:32:11 »

Момичета, тъй като след известно време ще заместя дневните хранения с пюрета и каши, в които ще слагам АМ, а не кърма - кажете има ли някакви правила за даването на АМ за пръв път на кърмено бебе? Същото ли е като при пюретата - в началото по по-малко?
Извинявам се, ако въпросът ми е глупав blush blush blush
Активен
digita
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 715



Моят сватбен албум

« Отговор #110 -: октомври 11, 2008, 09:01:29 »

Мисля, че не се дава по-малко. Обаче кърмените бебчета обикновено, никак не харесват АМ. Но може да не го усети щом ще е в пюре crazy
Успех ти желая. good

Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #111 -: октомври 11, 2008, 10:27:38 »

Момичета, тъй като след известно време ще заместя дневните хранения с пюрета и каши, в които ще слагам АМ, а не кърма - кажете има ли някакви правила за даването на АМ за пръв път на кърмено бебе? Същото ли е като при пюретата - в началото по по-малко?
Извинявам се, ако въпросът ми е глупав blush blush blush

Ооо, няма проблем! Спокойно си давай!
И Косьо е кърмено бебе, все още, но понякога слагам АМ към пюре или закуска, нямам проблеми, понякога му давам и вечер, изпива не повече от 120-150 мл. и после си дояжда от мен Wink
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #112 -: октомври 11, 2008, 22:47:13 »

Мерси, Булечка! Wink give_rose
А каква марка мляко даваш ти? blush
Активен
Мая
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 592



« Отговор #113 -: октомври 14, 2008, 13:09:11 »

Майчета вижте какво сайтче намерих за съдържанието на няколко разпространени марки за храни и аба бала tease http://papa-bebe.com/index.html
Ние днеска се захранихме дет' се вика blum Почнахме с картофче+АМ, а утре и морковче ще добавя. Аз малко сглупих че първо дадох пюрето при това че млякото беше до мен и малкия категорично отказа да вкуси какво и да е докато не си излока млякото tease То не беше рев то не беше чудо..ама мама ще се научи кое след кое следва funnytooth
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #114 -: ноември 10, 2008, 21:36:26 »

Аз искам да попитам какво означава модифицирано нишесте в пюретата на ГАНЧЕВ .Прочетох че съдържат захар , пюретата на Ганчев и Овко ,нали уж нетрябва да се дава захар на бебета до определена възраст,тогава май аз нещо неразбирам   sad   .Благодаря ви за отговорие предварително .
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #115 -: ноември 11, 2008, 14:41:20 »

Абе то и сол не бива да се дава, но в пюретата на Хип има сол, пък и не само в тях. girl_wink Пък и нали дават вода със захар на новородени заради жълтеницата. crazy

Относно нишестето - модифицирано нишесте е нишесте, променено по химичен път. Не се знае какво е нишестето и съответно дали има глутен или не. pardon (Мен обаче това не ме притесни особено Wink )
Освен това не само в пюретата на Ганчев има нишесте. Модифицирано нишесте пише и по етикетите на Хип, Нестле и др. Май само в серията за захранване на Гербер не го срещнах. nea
Ако греша, някой да ме поправи, моля! huhhuh.gif
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #116 -: ноември 12, 2008, 20:35:26 »

Майчета, как беше първия път като дадохте пюре на малкото? Ние трябва да почнем , а аз се чудя как ще стане crazy , той сокчето не иска...... nea
Активен
m_a_g_i_vs
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1261


Сърцето ми се раздели на две....


Моят сватбен албум

« Отговор #117 -: ноември 13, 2008, 21:40:22 »

dgudge ние не сме пили сокчета,започнах захранването на 5м.и 20 дена със зеленчуково пюре от тиква,първите 2-3 дена се мръщише но после започна да си хапва всичко до момента нищо не ми е отказала. good
Активен
virgin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 573


Вече съм мами на две малки мадами!


Моят сватбен албум

« Отговор #118 -: ноември 14, 2008, 09:37:28 »

Хехе и Ели в началото се намръщи на пюретата, особено на тиквата и моркова, но после ела я виж как омита всичко, че и за още пита. good А пък най й харесват манджите от млечната кухня. Друго си е истинската храна. girl_wink
Активен
lagrina
Новак
*
Публикации: 19


« Отговор #119 -: ноември 15, 2008, 00:54:32 »

dgudge ние не сме пили сокчета,започнах захранването на 5м.и 20 дена със зеленчуково пюре от тиква,първите 2-3 дена се мръщише но после започна да си хапва всичко до момента нищо не ми е отказала. good


И при нас беше горе - долу същото, но захраних една седмица по-рано с пюре от морков на Gerber.
Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines