Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 09:45:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ритуалът за настъпването  (Прочетена 57742 пъти)
 
Bibobibo
Ентусиаст
**
Публикации: 73



« Отговор #90 -: юни 14, 2007, 13:00:26 »

А аз като не съм чела тази темичка настъпих моето момче още преди да е подписало  blush.
Подписах се аз, и го настъпих в момента в който той тръгваше да се подпише.
Голям гаф съм била направила, такъв беше коментара. Голяма работа ... blum
Активен
tonbu
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



« Отговор #91 -: юни 17, 2007, 08:37:31 »

Моят бъдещ мъж не е запознат с тая подробност  laugh.
И за сега не мъсля да го светвам  yahoo
Дано да опазя тайната до тогава  Girl_sing.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: юни 17, 2007, 08:54:25 »

И моят мъж не знаеше за тази традиция, защото не е българин, но приятели издадоха и сега той се гласи да ме настъпи, но няма да успее DANCE
Активен
vlyubeni
Любопитен
*
Публикации: 22



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: септември 26, 2007, 15:44:58 »

Смятаме, че това е доста грозен ритуал. Ние не се настъпвахме, не чупехме питки и не се цапахме с торта. Ако човек се стреми към красиви и хармонични отношения с партньора си, не би трябвало да се забавлява от обичаи, в които се демонстрира надмощието на единия пол над другия.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: септември 26, 2007, 15:52:15 »

Зависи как гледаш на тези ритуали! Според мен пък са доста весели и забавни ако не взимаш значението им твърде насериозно, ами ако гледаш на тях само на шантави и закачливи игри. Ние с душито точно така и направихме! Аз го настъпах, а той взе почти цялата пита и нито единия, нито другия се е сърдил. Напротив, много се смяхме и гостите също!
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: септември 26, 2007, 15:55:19 »

Зависи как гледаш на тези ритуали! Според мен пък са доста весели и забавни ако не взимаш значението им твърде насериозно, ами ако гледаш на тях само на шантави и закачливи игри. Ние с душито точно така и направихме! Аз го настъпах, а той взе почти цялата пита и нито единия, нито другия се е сърдил. Напротив, много се смяхме и гостите също!
Абсолютно съм съгласна... good good *THUMBS*И без това се оказва, че днешните сватби, са един вид "мини- театри"...така, че колкото повече представления толкова по- добре... yahoo yahoo
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: септември 26, 2007, 15:57:40 »

нас пък ни кефеха тези ритуали, ние сме хора с чуство за хумор  и беше толкова весело когато го настъпих, после когато отчупих почти цялата питка "милото се бъзикаше, че вече няма да работи",  а така се нахлепахме с тортата !!! беше такъв купон и толкова се радвахме и ние и хората, които ни обичат, че за нищо на света не бих ги пропуснала тези моменти !!!!!!   и тук няма никакво демонстриране на надмощие  crazy crazy crazy всичко е за да бъде празника ни весел и незабравим !!!! lol))
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: септември 26, 2007, 15:59:12 »

pleasure все едно си ми взела думите от устата! Според мен почти никой в днешно време не се замисля за значението и символиката на тези игри и повечето хора, както и ние с душито, ги правят ей така за самото шоу и за разчупване на атмосферата.
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: септември 26, 2007, 16:00:45 »

pleasure все едно си ми взела думите от устата! Според мен почти никой в днешно време не се замисля за значението и символиката на тези игри и повечето хора, както и ние с душито, ги правят ей така за самото шоу и за разчупване на атмосферата.

именно точно за това са !!! smile
Активен
tanichka
Сватбар
***
Публикации: 223



« Отговор #99 -: септември 27, 2007, 19:09:12 »

Естествено, че са забавни тези ритуали и няма нищо вярно в тая символика. Понякога преди сватбата се вижда дали има водеща фигура във връзката или не /нямам предвид диктатор, а просто единия е по-деен в семейните дела/ Бях на една сватба, където булката съвсем беше забравила за настъпванката, но докато тя разписваше прияте напомниха на младоженеца и като отпиваха от шампанското той се опитваше да я настъпи, но тя беше с рокля с обръч и докато той се опитваше да си мушне крака под роклята, тя само леко се навеждаше настрани и младоженеца така и не успя да й намери някой крак да го настъпи. Голям смях падна докато тя само се поклаща с голямата рокля,а той се разчекна да рови с единия крак под полата и като се разсея от гостите младоженеца и булката набързо го настъпа. Нов ресторанта й го върна, защото той е доста по-висок от нея и като вдигна питата над главата си булката трябваше да подскочи, за да я стигне и пак си отчупи само една хапка, колкото да се каже, че е участвала  Bravo     
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: октомври 03, 2007, 16:45:47 »

аз си мислех,че ще забравя да настъпя милото,но веднага след като се разписах и се сетих,изчаках го търпеливо да се подпише,повдигнах си роклята,че хубаво да ми се види крачето и започна едно настъпване,а той милия така жално ме гледаше laugh,а аз се развиках на фотографа"снимай сниай!!!"
и никой от гостите не се сети да ни подсети за настъпването,аааааааа beating,добре че съм досетлива DANCE
Активен
Natalia Borisova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: октомври 03, 2007, 17:34:15 »

Аз за малко да забравя да настъпя милото, но моите дружки се смееха, подшушваха ми да не забравя, чу се някой да тропа с крака...  laugh и като го настъпах падна голям смях  funnytooth цялата зала избухна в смях!  DANCE
Активен
mandarinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 619



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: октомври 03, 2007, 18:31:01 »

Ние пък си бяхме обещали да не се настъпваме, щото не мога да си преставя да ме настъпи с тия сандали, то ясно че аз щях да го настъпя и затова и не се настъпвахме, нищо че леля ми ме привика в ресторанта да ми се скара че не съм го настъпила, голям праз ;-) аз изпих шампанското първа а той отчупи питата  tease

ама за ритуалите съм съгласна, колкото повече толкова по-весело, добре че не пропуснахме жартиера че там беше най-големият смях като се бутаха младежите 2,3минути, сорри за  Offtopic
Активен
ivaiva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1750



Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: октомври 04, 2007, 08:11:12 »

Тъй като нашият ритуал беше изнесен, сутринта в 10 часа ходихме да  се разпишем в грайданското и там аз толкова улисана - милото ме настъпи.
а после пред гостите в градината на църквата (където беше официалния ни граждански ритуал) демонстративно подаде краче да го настъпя.
Толкова е мил, че ме пита дали му се сърдя, че ме е настъпил. Ка ще му се сърдя нали съм му жена, той трябва да е силния вкъщи, въпреки, че само аз си знам кой истински командва  girl_wink
Активен
Инка-маслинка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1208



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: октомври 04, 2007, 10:04:43 »

в интерес на истината и аз мислех че ще забравя, но милото сигурно пет пъти ме попита - "айде де няма ли да ме настъпваш, айде настъпвай" - и си подаде крачето дискретно под моята рокля, поотърка обувката си в моята и пак "ти няма ли да ме настъпиш" и за се съжалих над него и и щом толкова много искаше го настъпих  laugh yahoo DANCE
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines