Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 22, 2024, 07:29:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ритуалът за настъпването  (Прочетена 57712 пъти)
 
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: март 30, 2007, 14:04:45 »

е все някой е настъпал все пак girl_wink
жалко 4е не си ти girl_wink
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #46 -: март 30, 2007, 14:09:04 »

И без това можем да минем! good
Активен
Vanesa_77
Гост
« Отговор #47 -: март 30, 2007, 14:36:19 »

За мен това са глупости и сме се уточнили, че ще минем и без това. Както и без затискането на вратата и слагането на пари в обувки, ботуши прочие. Извинявам се, но това са ориенталски неща за мен.
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: март 30, 2007, 14:38:54 »

За мен това са глупости и сме се уточнили, че ще минем и без това. Както и без затискането на вратата и слагането на пари в обувки, ботуши прочие. Извинявам се, но това са ориенталски неща за мен.
абсолютно съм съгласна с това!!! Ние също ще пропуснем всички тези "ритуали", а и доста други  smile
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #49 -: март 30, 2007, 14:39:27 »

За мен това са глупости и сме се уточнили, че ще минем и без това. Както и без затискането на вратата и слагането на пари в обувки, ботуши прочие. Извинявам се, но това са ориенталски неща за мен.

Така де, вече сте си "взели акъла", командване!! уж е за майтап, ама не ми харесва такъв дух!
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: март 30, 2007, 14:54:01 »

Vanesa_77  извинявай, но ти не си ли от България? Защото това си е наши традиции!!!!
Активен
Vanesa_77
Гост
« Отговор #51 -: март 30, 2007, 14:58:16 »

Доколкото съм запозната това със слагането на пари в обувката никак не е наша традияция. Взаимствано е от съседката Турция и дошло тука под влиянието на пет вековното робство. Лично на мен не ми е при сърце и ще го пропусна.
Що се отнася за настъпванто може би си прави, че ни е традиция, но ние пък сме се рабрали да не го правим, Като по този начин искаме да изразим толерантостта си един към друг.
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #52 -: март 30, 2007, 15:02:35 »

Що се отнася за настъпванто може би си прави, че ни е традиция, но ние пък сме се рабрали да не го правим, Като по този начин искаме да изразим толерантостта си един към друг.

Точно така!! Има ли състезателен дух, има и губещ! А в семейството и двамата съпрузи трябва да са печеливши, нали?!
« Последна редакция: март 30, 2007, 15:07:58 от maria_lakova » Активен
Smurfieta
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 210



« Отговор #53 -: март 30, 2007, 15:06:05 »

Съгласна съм, че и двамата трябва да сме печеливши. И все пак се каня да го настъпя лекичко моя любим, а за него ще остане наградата, че ме е спечелил завинаги  girl_wink
Ще внимавам де, да не се окаже той по-бърз, че от сега ми се кани, но аз си го знам какъв ще е стреснат на сватбения ни ден  ROFL
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: март 30, 2007, 15:17:29 »

Тази шега (според мен) с настъпването съвсем не значи, че някой печели или губи. На мен ми се струва забавно.
Въпрос на избор.
Така или иначе има много традиции които са все от някъде. Всеки сам трябва да реши кои му допадат и кои ще приложи.  girl_wink
Активен
cvetna
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 68



« Отговор #55 -: март 30, 2007, 15:26:22 »

Така или иначе има много традиции които са все от някъде. Всеки сам трябва да реши кои му допадат и кои ще приложи.  girl_wink
Така е, съгласна съм. На нас няма да ни е забавно да се настъпваме и добре, че сме на едно мнение!!
« Последна редакция: март 30, 2007, 15:45:08 от maria_lakova » Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #56 -: март 30, 2007, 16:06:44 »

Тази шега (според мен) с настъпването съвсем не значи, че някой печели или губи. На мен ми се струва забавно.
Въпрос на избор.
Така или иначе има много традиции които са все от някъде. Всеки сам трябва да реши кои му допадат и кои ще приложи.  girl_wink
АЗ СЪМ СЪГЛАСНА С ЮЛЕТО
Активен
ilusion
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 620



Моят сватбен албум

« Отговор #57 -: март 30, 2007, 16:29:14 »

Аз напълно съм съгласна с Юлето.За мен всички ритуали са много забавни. :danceg:Нямам търпение да преживея всичко това.На последната сватба на която бях затискането на вратата,слагането на парички в обувката или така нареченото откупуване на булката страшно ми допадаха,защото всички се забавляваха.А това за настъпването си е символично както и всичко останало на сватбата.
То тогава и подаръчета за гостите не трябва да има,защото това не е наша традиция,ама ги има нали!!!Или пък сватбеното пътешествие-пак заимствано от някъде и още куп такива неща.Аз съм за веселбата-един ден се женим yahoo
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #58 -: март 30, 2007, 16:46:45 »

Аз напълно съм съгласна с Юлето.За мен всички ритуали са много забавни. :danceg:Нямам търпение да преживея всичко това.На последната сватба на която бях затискането на вратата,слагането на парички в обувката или така нареченото откупуване на булката страшно ми допадаха,защото всички се забавляваха.А това за настъпването си е символично както и всичко останало на сватбата.
То тогава и подаръчета за гостите не трябва да има,защото това не е наша традиция,ама ги има нали!!!Или пък сватбеното пътешествие-пак заимствано от някъде и още куп такива неща.Аз съм за веселбата-един ден се женим yahoo
Bravo  Bravo  Bravo
много добре казано
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #59 -: март 30, 2007, 16:47:03 »

Доколкото съм запозната това със слагането на пари в обувката никак не е наша традияция. Взаимствано е от съседката Турция и дошло тука под влиянието на пет вековното робство. Лично на мен не ми е при сърце и ще го пропусна.
Що се отнася за настъпванто може би си прави, че ни е традиция, но ние пък сме се рабрали да не го правим, Като по този начин искаме да изразим толерантостта си един към друг.
То тогава и подаръчета за гостите не трябва да има,защото това не е наша традиция,ама ги има нали!!!Или пък сватбеното пътешествие-пак заимствано от някъде и още куп такива неща.Аз съм за веселбата-един ден се женим yahoo
И жартиер не трябва да се хвърля и букет и т.н.На мен пък ритуала с настъпването ми харесва.Не защото съм го настъпала,а и няма начин един от двамата да командва.Този филм "Ние двамата вземаме всички решения заедно" никъде го няма.Винаги единия е водещ в двойката.А и двойката е двойка за да се допълва.
Аз моето мъжле го настъпах ,но това не означава че го водя за носа.
А и накрая познавам поне 10-на двойки които казават аз такива неща няма да правя и точно такива накрая ще се избият кой кого.
Никога не казвай никога
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines