Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 18:45:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Въпрос за един странен обичай  (Прочетена 41874 пъти)
 
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: октомври 02, 2006, 11:30:05 »

Аз не съм го чувала!!!
Лелеее, ми то ще останете без сумати неща, много неприиятно ми се струва!!! shok
Активен
Elena
Ентусиаст
**
Публикации: 140



« Отговор #16 -: октомври 02, 2006, 11:31:47 »

Аз не съм го чувала!!!
Лелеее, ми то ще останете без сумати неща, много неприиятно ми се струва!!! shok

Радвай се тогава, че не са ви посветили на този "ритуал"  smile
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: октомври 02, 2006, 15:12:07 »

Ооо, да наистина съм късметлийка, че не са ни посетили според този обичай!!! tease ROFL
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #18 -: октомври 23, 2006, 13:53:22 »

Ха, ама че смях! Нека се опитат да ми вземат каракачанката! diablo Той е мъничък, само 65 кила ROFL
Активен
Ита
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 423


в интернет влизам рядко... само по нужда


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: октомври 23, 2006, 14:08:52 »

А някой знае ли всъщност защо трябва да се открадне нещо... или защо трябва да се върне  Girl_sing на мен нещо май ми убягва в този ритуал  look pardon
Активен
_nqma_me_
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #20 -: октомври 26, 2006, 11:48:37 »

Аз също знам за този ритуал. Когато майка ми се е женила милия ми дядо и още няколко мераклиитръгнали да гонят кокошките (майка ми са я изкарвали от къщата в село) и така са започнали да крякат,че всички гости ги видели и плана им не успял  Eeager Този ритуал се надявам да е прекъснал тъй като братовчедками скоро ще правят сватба. Остава по малко от месец до сватбата а след още няколко месеца очакваме и  Baby само остава да си намеря костюм за сватбата, което засега си е кошмар.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: октомври 26, 2006, 12:00:29 »

Сигурно има нещо общо с открадването на булката ,някакъв аналог открадваш булка и открадващ и вещи,но вещите ги врущаш ,а булката не.Остава си за момчето.Незнам  *crazy*Може би нещо такова :womanfuy:А не вярвам да изчезне нещо ,защото всички гости обикновенно са много близки.Кой кани вече тоя и оня на сватбата си?
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: ноември 03, 2006, 19:30:37 »

аз също знам този обичай,той се прави при сладката ракия,когато се ходи при младото семейство.първо се ходи в къщата на момичето "крадът" се някакви неща,обличат се странно гостите и се цапат с грим.после отиват при младото семейство да видят как е минала първата брачна нощ,и ако всичко е наред се дава сладката ракия,булката посреща гостите,трие им грима и влизат в къщата,дават откраднатите неща на младото семейство.и после пак  Party time Party time Party time
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: декември 06, 2006, 20:39:39 »

Ха, ама че смях! Нека се опитат да ми вземат каракачанката! diablo Той е мъничък, само 65 кила ROFL

 lol lol lol ROFL ROFL ROFL
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: декември 19, 2006, 21:06:21 »

лятото бях крастница на моя приятелка и една от гостенките открадна едно сувенир4е(керами4ни ку4енца)и после им ги даде на края на сватбата като си трагва6е.аз обаче на мойта сватба сам решила ад си скрия по цените нешта заштото неискам да се преитеснявам допалнително да не се счупи нещо ценно!
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #25 -: януари 10, 2007, 15:54:23 »

има го този обичай по нашия край...благоевградска област....чувала съм че се краде от булката като идват да я взимат...от страната на момчето някой взима нещо от къщата на булката.........
на мой ред...когато трябваше да дойдат и мене да ме взимат предупредих мъжа ми да каже на неговата рода,НИЩО ДА НЕ ПИПА ОТ КЪЩАТА beating beating...все едно че от него крадат(мене ме взеха от апартамента на мъжа ми,ние си живееме там сами...)
тогава ми обясниха че не се краде в деня на сватбата, а на "девери"..това е обичай който вече много не се прави,на следващия ден след сватбата се ходи при родителите на булката,на шафера се слага булото...и тогава се крадяло.....обаче дори и в нашия край навсякъде по градовете и селата този обичай пак се практикува различно.......
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: януари 10, 2007, 16:50:05 »

 И аз съм го чувала този обичай. На една сватба отиват да вземат булката и като влизат какво да видят??? Прибрано всичко нищо няма по равтовете. Голям смях  sarcastic
 Дано на нашата никой да не се сети за него.
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #27 -: януари 10, 2007, 17:04:47 »

дано,ама за всеки случай поприбери това онова beating
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: януари 10, 2007, 18:21:45 »

дано, ама за всеки случай поприбери това онова beating

А така!!! После да не стане, това къде е Blush, онова защо го няма pleasantry!!! Чееее... beating
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: януари 10, 2007, 18:25:26 »

дано, ама за всеки случай поприбери това онова beating

А така!!! После да не стане, това къде е Blush, онова защо го няма pleasantry!!! Чееее... beating
Ама някой беше казал че те нещата се връщали като подарък на младоженците.Иначе какъв ще да е тоя обичай ако ще ти изнесат къщата то тогава да правим сватби по поляните че там няма нищо за крадене
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines