Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 23:02:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Списък за болницата!  (Прочетена 46004 пъти)
 
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 19, 2008, 19:00:45 »

Nicky от къде си ги купи тези нощници аз от колко месеца търся и не мога никъде да намеря
Активен
Nicky
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 288



« Отговор #16 -: февруари 19, 2008, 22:33:37 »

нощниците са на тази фирма

има ги в много магазини, където продават разни такива неща, аз съм взимала от различни места из софия, тази последната ми е от рума в младост 2
изглеждат така, струва ми се много удобно, а и ми харесва самата нощничка, мойта е синя с едни излюпващи се пилета pleasantry


Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 29, 2008, 17:46:42 »

и аз вчера си взех такава нощница за кърмене много е сладурска и изглежда много удобна
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юни 17, 2008, 18:22:21 »

Такааааа,момичета имам едно запитване: могат ли Мамитата ,които вече са раждали да кажат точно какво им е било необходимо за болницата и какаво не.Знам ,че има списък поместен тук ,но все си мисля,че ще има неща които не ти трябват в този момент.
Ще ви бъда много благодарна ,ако си споделите опита give_rose
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юни 17, 2008, 18:54:42 »

Аз мога да кажа само, че всяка болница си има различни изисквания, така че най-добре да питаме там, където мислим да раждаме какво да си носим!  good Някои позволяват да си носиш собствена нощница, докато някъде не и може само с техни. Има и разни други неща, за които има различия, но може всяка мама, която е раждала да каже за нейната болница какви са били изискванията, за да се ориентират и другите момичета!  good
Аз в четвъртък на отворените врати във Втора градска сигурно ще питам за там и ако разбера, ще пиша!  good
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юни 18, 2008, 08:45:18 »

аз раждах във втора градска и всичко което ви трябва е превръзки паста и четка са зъби тоал.хартия кърпа 1шише мин.вода може и няколко малки спорт с биберонките че ако сте секцио е малко трудно да пиете от шише 1.5л чехли които да стават и за баня и някаква връхна дреха че след упойката ви става много студено...и май това е .нощници не разрешават дават техни не искат памперси и мокри кърпи пак са от тях.ако се сетя още нещо ще пиша
« Последна редакция: юни 18, 2008, 09:03:07 от anichka82 » Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юни 19, 2008, 18:25:39 »

В Тина Киркова се носи :
Чаша, четка и паста за зъби, вилица и лъжица, тоалетна хартия, чехли , хавлиена кърпа.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юни 19, 2008, 19:04:06 »

А нощница нещо горно, чорапки,превръзки памперси за бебето.....малеее аз колко работи изредих pardon
Ама да питам де че като съм била на ЖК и разни мами със сакчета и с пликчета постъпваха
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юни 19, 2008, 19:17:37 »

За нощница моята АГ каза че може да си взема, но старшата сестра беше  категорична diablo  за халат може ако не е голям. На входа на родилното има списък и пише Забранено внасянето на сакове! pardon
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юни 19, 2008, 19:21:41 »

Благодаря ти!!Ами правилно то не е хотел!!!Значи ще набутам всичко в пликче! tease
В крайна сметка ако имаме нужда от нещо мъжлетата за какво са ни-да тичкат и да ни носят!! yahoo
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юни 20, 2008, 07:20:03 »

В Тина Киркова не искат нощници, дават ви от там техни, за да не се внасят инфекции и дрги гадости.
За раждане постъпваш с един плик, в който има - джапанки, хавлия, сапун, тоалетна хартия  и евнтуално самобръсначка ако не си се обработил предварително, за тоалета, който си правиш преди да влезеш в предродилна зала. Преди да влезеш в предродилна зала в наелонов плик сгъваш дрешките, с които си дошла и ги връщаш на мъжа ти, когато си вземате довиждане преди раждането, което трае само минута. :'(След като родиш и съобщиш на таткото щастливата новина той ти носи другия сак (в нашия случай трагнахме от вкъщи с двата сака в колата) с потребните ти за престоя там неща като - четка, паста, гребен, задължително помпа, за да се цедиш, въпреки, че изцедента кърма я хвърляш, т.к не е в стерилно шише и не се дава на бебето. В този вече така наречен сак си вземете подплънки за сутиен, т.к. на втория ден започва яко да тече кърма при всеки писък а бебо pardon 
NB!
Тук ще споделя, че задължително трябва да си вземете мазило за зърна в болницата, тъй като на мен още там ни се разраниха зърната. Мислех да взема Гермастан, но лаекарката, която ме изражда ми каза да си взема Дефламол, много по-ефективно е, а и се оказа, че е и с 13 лв. по е евтино от Гермастана! shok
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юни 20, 2008, 07:41:56 »

Аз да кажа вчера във Втора градска какво ни казаха. Акушерката говореше общо за лични вещи за нас, без да изброява четка и паста за зиби и т.н., а каза това, което си носите с вас като пътувате някъде, си го вземете и тук!  pardon (тя anichka82 ги е описала по-подробно нещата) Там също не дават да си носиш нощница, но казаха да си носим лични термометри, които после си ги вземаме, но да знаеш, че е твой и само ти ще си мериш температурата с него за по-хигиенично, както и превръзки за родилки, а не обикновени! Аз незнаех да има такива, но каза като купуваме да кажем изрично, че искаме да са за родилки, защото задържалиповече течност (доколкото си спомням кумицата си беше купила нощни, които също са по-големи  pardon). Каза, че можем да си носим за всеки случай памперси, ако нещо фирмата не ги зареди навреме, тогава да ги дадем, но не е задължително, защото те ти осигуряват.
Това за мазилото за зърна, обче, което mirindadimi е писала е полезно и може би е хубаво наистина да си носим, а не да чакаме последния момент, но пък може би не на всек иму се разраняват зърната.  pardon
Това беше май, поне сега не се сещам нещо друго.

А, сетих се и още нещо - бръснарско ножче, но не самобръсначка, а само ножче като едно време тези металните пластинки! Дори да си се бръснала май пак те бръснат там!  pardon
« Последна редакция: юни 20, 2008, 07:49:20 от maria_lakova » Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юни 20, 2008, 09:12:01 »

Цитат
Дори да си се бръснала май пак те бръснат там! 

еееееееее. nea това е много гадно!!!ако съм гладка като бебешко дупе пак ли ще ударят бръснача???Егати.....
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юни 20, 2008, 09:50:38 »

О това с бръсненето много неприятно, една колежка беше раждала в Шейново и каза че там са я бръснели и всички процедури  pleasantry по реда си
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юни 20, 2008, 10:12:07 »

Мен не ме бръснаха, аз си се бях сама...ама едва ли щях да им дам, че кожата там е много чувствителна..то сама се разранявах, а предстявам си те.
Аз не си носех превръзки, а лигнин, т.к е лято и е топло, а и превризката запарва. Докторите го препоръчват лигнина даже в нашата болница превръзките вяха забранени..... diablo
За термометъра го разбирам....всяка сутрин и след обед ни мереха темпетарурата, за да не сме получили мастит или от нещо друго да сме вдигнали....и момичета много да внимавате с тези термометри да не счупите някои, че живакът който изтича се събира по-краищата на стаята и е много вреден за децата....., ако недай си боже се случи...попива се с хляб...и от стаята се изполират родилките и децата!
« Последна редакция: юни 20, 2008, 10:13:40 от mirindadimi » Активен
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines