Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 06:52:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Списък за болницата!  (Прочетена 46008 пъти)
 
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« -: февруари 18, 2008, 20:16:46 »

Аз съм си направила един списък с необходимите неща за болницата и вече първата покупка е на лице.......едни "гащи" за след раждането blush много смешни.....ето ги



Гледах и за сутиен за кърмачки,но модела който имаха в магазина нещо  :angry:пак ще търся!!!
« Последна редакция: февруари 19, 2008, 14:07:51 от Rossistela » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 18, 2008, 21:45:04 »

а болницата не трябва ли да са за еднократна употреба "гащите"аз поне така съм чувала  give_rose
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 18, 2008, 21:49:57 »

а болницата не трябва ли да са за еднократна употреба "гащите"аз поне така съм чувала  give_rose

Ами те тези са за еднократна употреба ;)От една много особенна материя....... pardon
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #3 -: февруари 19, 2008, 10:42:41 »

Какво трябва да вземете в родилния дом:• обменна карта от женската консултация, изследвания, направление
• личната ви карта
• тоалетна чантичка (сапунерка със сапун, паста и четка за зъби, шампоан, дезодорант, крем, дамско ножче за епилация, гребен, ластик за коса), две хавлиени кърпи, салфетки, тоалетна хартия, влажни кърпички, GARMASTAN - за да не се разраняват зърната при кърмене
• прибори за хранене - чаша, вилица, лъжица, нож
• храна - шоколад или нещо друго шоколадово (заради загубата на кръв след раждане), солети, бисквити, 1л. натурален сок, голяма бутилка минерална вода
• няколко чифта бельо, 2-3 пакета дамски превръзки от най-дебелите, 2 чифта къси чорапи, сутиени за кърмене (поне 2), предпазители/подплънки за зърната от кърма, помпичка за изцеждане, стерилизирано шише за бебето за хранене, жилетка или блуза, чехли (и за баня)
• мобилен телефон или фонокарта, зарядно
• химикалка и листове (или тефтерче)- за да си запишете съветите на медицинските специалисти от болницата. Бихте могли да напишете и всичко, което ви се случва. Така ще го преживеете по-пълно и в същото време ще се облекчите от натрупаните емоции.
• фотоапарат, за да заснемете първите дни от живота на вашето бебе
--------
Какво трябва да се отнесе за бебето и да остане в родилния дом:
• 1 пакет памперси от 3 до 5 кг (пакет от 15 или 20 бр.)
• бебешки шампоан
• бебешки сапун
• бебешко олио
--------
Какво трябва да си приготвите предварително за изписването от родилния дом:
• дрехи (пълен комплект - панталон/пола, блуза, бельо)
• обувки
• яке/палто
--------
Какво трябва да се приготвите предварително за изписването на бебето от родилния дом:
• 1 бр. памперс от 3 до 5 кг
• бебешки комплект за изписване - боди, чорапогащник/чорапки, гащеризон или комплект от ританки и блуза, шапчица, връхна дрешка, обувчици или терлички, пелена
• бебешки ръкавички за да не си драска лицето
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 19, 2008, 13:39:48 »

vanis този списък за коя болница е ???Защото за Варна е мнооооого дълъг!!!На мен например вместо превръзки ми искат Лигнин  good има още куп разминавания,но то за всеки град и за всяка болница е индивидуално good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 19, 2008, 13:45:23 »

според мен това е пълен списък с нещата които биха накарали нас мамчетата да се почустваме по-комфортно(макар че като си в болница едва ли е възможно)много от нещата в болницата биха ги сметнали за излишни-независимо за коя и кой град *THUMBS*за Софийските болници съм чувала
чехли,чорапки,несесер със сапун четка паста за зъби сапун превръзки гащета жилетка!четка и ластик за коса си влиза в несесера!и превръзки!а за бебето само памперси!там имат дрешки и шишета ако се наложи в болницата!!!и после за изписването комплекта за беби и дрехите за родилката!!докумнтите няма да ги споменавам!аз ако напълня куфара с толкова неща милото ще реши че отивам в тая болница и ще изкарам там цял месец!
от раждали мами знам че тати може да донесе каквото му кажеш!на първо време ти трябват чорапки ношница и чехли!няколко превръзки (лигнин)хаааа как се смях с това че те в една болница лигнин ако нямат каква е тая болница!!а за бебето не искат нищо!!
Активен
tanianikolova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167


на мама златото


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 19, 2008, 13:49:49 »

сиска и на мен ми искаха легнин, но аз ползвах превръзки. но зависи и как ще раждаш.аз раждах секцио и легнина го ползвах докато бях в реанимация
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 19, 2008, 14:16:33 »

Тъкмо мислех снощи да пускам такава тема Wink
По списъка на vanis и аз си бях спретнала багажчето за болницата smile Само да добавя за бебо,че освен памперси(пакетирани,не наливни,2-5кг или 3-6) при нас изискваха и беб.кърпички

За раждалите секцио:
-малки спортни (с биба pardon ) бутилки мин.вода и ябълков сок(по-удобни са за в реанимация,където задължително трябва да се поеме голямо количество)
-голяма лепенка за подмяна в/у операцията
-"Солпадин" -някои го приемат за предпазване от евентуално главоболие вследствие упойката(аз лично-не)
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 19, 2008, 14:25:53 »

Според мен е хубаво всеки да напише списъка за болницата за която става въпрос, защото знам че в някои болници не искат никакви дрехи за бебето нито памперси. Затова нека бъдет така:
 Списък за болница .......( еди коя си)
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 19, 2008, 14:29:08 »

Аз тогава ще пуна моят списък,който е за Варна и по точно за Окръжна болница good
                                                
  за бебето
-памперси (3-6 кг)
-мокри кърпи
-сухи кърпи
-ръкавички (да не си дере лицето)


За майката
-помпа за кърма
-сутиен за кърмачки
-нощници 2бр.
-чехли 2 бр.
-хавлия за баня
-четка за зъби+ паста за зъби
-козметика
-чаша,вилица,лъжица
-бельо (за еднократна употреба)
-лигнин 1 кг.
-фотоапарат+зарядно
-телефон+зарядно

За изписването таткото може да ти донесе дрехите *THUMBS*Това е моят списък good
Активен
tanianikolova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167


на мама златото


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 19, 2008, 14:37:27 »

аз раждах в АГ там искаха      за секцио
                                          
за бебето
-памперси (3-6 кг)
-мокри кърпи - 2 бр.
-сухи кърпи
-ръкавички (да не си дере лицето)
-пелени
-чорапки
-евентуално и камизолки и шапчица /ако е студена/
-по желание може да си носите чаршафче и одеалце за бебчо

За майката
-помпа за кърма
-нощници 2бр.
-чехли 2 бр.
-хавлия за баня
-четка за зъби+ паста за зъби
-козметика
-чаша,вилица,лъжица
-бельо (за еднократна употреба)
-лигнин 1 кг.
-дам. превръзки
-шоколад
-мин. вода
-телефон+зарядно

дрешките за изписване може да си ги носите вие или да ви ги донесат
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #11 -: февруари 19, 2008, 14:40:14 »

vanis този списък за коя болница е ???Защото за Варна е мнооооого дълъг!!!На мен например вместо превръзки ми искат Лигнин  good има още куп разминавания,но то за всеки град и за всяка болница е индивидуално good
Сиска даде ми го колежка която е раждала в болницата в Благоевград...на мен още не са ми давали списък...
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 19, 2008, 14:45:34 »

vanis този списък за коя болница е ???Защото за Варна е мнооооого дълъг!!!На мен например вместо превръзки ми искат Лигнин  good има още куп разминавания,но то за всеки град и за всяка болница е индивидуално good
Сиска даде ми го колежка която е раждала в болницата в Благоевград...на мен още не са ми давали списък...

Най-добре според мен да поискаш някакъв списък от болницата където мислиш ти да раждаш good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 19, 2008, 15:34:50 »

в Тина Киркова съм чувала че освен памперси не искат нищо друго за бебчето *crazy*ооо аз трябва да си подновя инфото!!и за Шейново така съм чувала даже знам че родилките ги обличат с онези жълти нощници   pardon демек и те от там!!за раждалите секцио е задължително голямото количество вода (стекче от по 6 по половинка)и сока да е само ябълка друг не дават!!както и от тези водоустойчивите превръзки за раната!!но те са за трети ден нататък до колкото знам ти осигуряват поне първия ден два превръзки за раната!! diablo
Активен
Nicky
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 288



« Отговор #14 -: февруари 19, 2008, 17:47:09 »

да добавя нещо полезно, купила съм си и нощници за кърмачки, много сладки и удобни smile
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 19, 2008, 19:00:45 »

Nicky от къде си ги купи тези нощници аз от колко месеца търся и не мога никъде да намеря
Активен
Nicky
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 288



« Отговор #16 -: февруари 19, 2008, 22:33:37 »

нощниците са на тази фирма

има ги в много магазини, където продават разни такива неща, аз съм взимала от различни места из софия, тази последната ми е от рума в младост 2
изглеждат така, струва ми се много удобно, а и ми харесва самата нощничка, мойта е синя с едни излюпващи се пилета pleasantry


Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 29, 2008, 17:46:42 »

и аз вчера си взех такава нощница за кърмене много е сладурска и изглежда много удобна
Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: юни 17, 2008, 18:22:21 »

Такааааа,момичета имам едно запитване: могат ли Мамитата ,които вече са раждали да кажат точно какво им е било необходимо за болницата и какаво не.Знам ,че има списък поместен тук ,но все си мисля,че ще има неща които не ти трябват в този момент.
Ще ви бъда много благодарна ,ако си споделите опита give_rose
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: юни 17, 2008, 18:54:42 »

Аз мога да кажа само, че всяка болница си има различни изисквания, така че най-добре да питаме там, където мислим да раждаме какво да си носим!  good Някои позволяват да си носиш собствена нощница, докато някъде не и може само с техни. Има и разни други неща, за които има различия, но може всяка мама, която е раждала да каже за нейната болница какви са били изискванията, за да се ориентират и другите момичета!  good
Аз в четвъртък на отворените врати във Втора градска сигурно ще питам за там и ако разбера, ще пиша!  good
Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: юни 18, 2008, 08:45:18 »

аз раждах във втора градска и всичко което ви трябва е превръзки паста и четка са зъби тоал.хартия кърпа 1шише мин.вода може и няколко малки спорт с биберонките че ако сте секцио е малко трудно да пиете от шише 1.5л чехли които да стават и за баня и някаква връхна дреха че след упойката ви става много студено...и май това е .нощници не разрешават дават техни не искат памперси и мокри кърпи пак са от тях.ако се сетя още нещо ще пиша
« Последна редакция: юни 18, 2008, 09:03:07 от anichka82 » Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: юни 19, 2008, 18:25:39 »

В Тина Киркова се носи :
Чаша, четка и паста за зъби, вилица и лъжица, тоалетна хартия, чехли , хавлиена кърпа.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: юни 19, 2008, 19:04:06 »

А нощница нещо горно, чорапки,превръзки памперси за бебето.....малеее аз колко работи изредих pardon
Ама да питам де че като съм била на ЖК и разни мами със сакчета и с пликчета постъпваха
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: юни 19, 2008, 19:17:37 »

За нощница моята АГ каза че може да си взема, но старшата сестра беше  категорична diablo  за халат може ако не е голям. На входа на родилното има списък и пише Забранено внасянето на сакове! pardon
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: юни 19, 2008, 19:21:41 »

Благодаря ти!!Ами правилно то не е хотел!!!Значи ще набутам всичко в пликче! tease
В крайна сметка ако имаме нужда от нещо мъжлетата за какво са ни-да тичкат и да ни носят!! yahoo
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: юни 20, 2008, 07:20:03 »

В Тина Киркова не искат нощници, дават ви от там техни, за да не се внасят инфекции и дрги гадости.
За раждане постъпваш с един плик, в който има - джапанки, хавлия, сапун, тоалетна хартия  и евнтуално самобръсначка ако не си се обработил предварително, за тоалета, който си правиш преди да влезеш в предродилна зала. Преди да влезеш в предродилна зала в наелонов плик сгъваш дрешките, с които си дошла и ги връщаш на мъжа ти, когато си вземате довиждане преди раждането, което трае само минута. :'(След като родиш и съобщиш на таткото щастливата новина той ти носи другия сак (в нашия случай трагнахме от вкъщи с двата сака в колата) с потребните ти за престоя там неща като - четка, паста, гребен, задължително помпа, за да се цедиш, въпреки, че изцедента кърма я хвърляш, т.к не е в стерилно шише и не се дава на бебето. В този вече така наречен сак си вземете подплънки за сутиен, т.к. на втория ден започва яко да тече кърма при всеки писък а бебо pardon 
NB!
Тук ще споделя, че задължително трябва да си вземете мазило за зърна в болницата, тъй като на мен още там ни се разраниха зърната. Мислех да взема Гермастан, но лаекарката, която ме изражда ми каза да си взема Дефламол, много по-ефективно е, а и се оказа, че е и с 13 лв. по е евтино от Гермастана! shok
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: юни 20, 2008, 07:41:56 »

Аз да кажа вчера във Втора градска какво ни казаха. Акушерката говореше общо за лични вещи за нас, без да изброява четка и паста за зиби и т.н., а каза това, което си носите с вас като пътувате някъде, си го вземете и тук!  pardon (тя anichka82 ги е описала по-подробно нещата) Там също не дават да си носиш нощница, но казаха да си носим лични термометри, които после си ги вземаме, но да знаеш, че е твой и само ти ще си мериш температурата с него за по-хигиенично, както и превръзки за родилки, а не обикновени! Аз незнаех да има такива, но каза като купуваме да кажем изрично, че искаме да са за родилки, защото задържалиповече течност (доколкото си спомням кумицата си беше купила нощни, които също са по-големи  pardon). Каза, че можем да си носим за всеки случай памперси, ако нещо фирмата не ги зареди навреме, тогава да ги дадем, но не е задължително, защото те ти осигуряват.
Това за мазилото за зърна, обче, което mirindadimi е писала е полезно и може би е хубаво наистина да си носим, а не да чакаме последния момент, но пък може би не на всек иму се разраняват зърната.  pardon
Това беше май, поне сега не се сещам нещо друго.

А, сетих се и още нещо - бръснарско ножче, но не самобръсначка, а само ножче като едно време тези металните пластинки! Дори да си се бръснала май пак те бръснат там!  pardon
« Последна редакция: юни 20, 2008, 07:49:20 от maria_lakova » Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: юни 20, 2008, 09:12:01 »

Цитат
Дори да си се бръснала май пак те бръснат там! 

еееееееее. nea това е много гадно!!!ако съм гладка като бебешко дупе пак ли ще ударят бръснача???Егати.....
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: юни 20, 2008, 09:50:38 »

О това с бръсненето много неприятно, една колежка беше раждала в Шейново и каза че там са я бръснели и всички процедури  pleasantry по реда си
Активен
mirindadimi
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 747



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: юни 20, 2008, 10:12:07 »

Мен не ме бръснаха, аз си се бях сама...ама едва ли щях да им дам, че кожата там е много чувствителна..то сама се разранявах, а предстявам си те.
Аз не си носех превръзки, а лигнин, т.к е лято и е топло, а и превризката запарва. Докторите го препоръчват лигнина даже в нашата болница превръзките вяха забранени..... diablo
За термометъра го разбирам....всяка сутрин и след обед ни мереха темпетарурата, за да не сме получили мастит или от нещо друго да сме вдигнали....и момичета много да внимавате с тези термометри да не счупите някои, че живакът който изтича се събира по-краищата на стаята и е много вреден за децата....., ако недай си боже се случи...попива се с хляб...и от стаята се изполират родилките и децата!
« Последна редакция: юни 20, 2008, 10:13:40 от mirindadimi » Активен
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: юни 20, 2008, 11:33:53 »

еееееееее. nea това е много гадно!!!ако съм гладка като бебешко дупе пак ли ще ударят бръснача???Егати.....

Точно това щях да попитам ако няма какво да ти бръснат пак ли го правят  shok 
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юни 20, 2008, 12:19:24 »

Странно ми е , че на нас старшата сестра в петък ни каза да не се носят помпи crazy и това в Тина Киркова huhhuh.gif
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: юни 20, 2008, 13:27:52 »

Странно ми е , че на нас старшата сестра в петък ни каза да не се носят помпи crazy и това в Тина Киркова huhhuh.gif
Тя и старшата сестра във Втора градска се изказа против помпите, защото можело и с ръце да се изцедим и било по-щадящо за зърната (обоснова се, че с помпите се зъздава вакуум и е възможно зърната да се разцепят)!  pardon
Аз съм съгласна, че е излишно да се купува помпа, ако ти трябва само в началото, но ако ти се налага по-дълго време да се цедиш за мен си е задължителна или поне от голяма необходимост.  good
Активен
zuzanka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 260


Имам си една принцеска .......


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: юни 20, 2008, 13:43:26 »

това за разцепването на зърната е върно - видях го с очите си при една мама. много плака милата, каза че е много, направо ужасно болезнено и не можеше да слага бебчо да яде от нея. при помпите се създава много по-голям вакуум, от колкото този, който прави бебето при сукане и затова се получават тези неща. но всичко си зависи от това, колко чувствителни са зърната. изцеждането на ръка май е по-добре. казвам го от личен опит.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: юни 23, 2008, 22:56:49 »

Абе не знам дали е по-щадящо ама на мене ми беше доста трудно да се науча да го равя,а точно когато схванах как става ми спря кърмата funnytooth.А се наложи да се уча понеже съсипах три помпи,нещо нямах късмет с тях.Иначе на мен  помпите не ми направиха нищо на гърдите,по скоро аз съсипах тях.
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: юли 17, 2008, 07:54:04 »

Момичета, да ви питам къде се продават ножчета за бръснене от тези, дето ги искат в болницата, че се чудя къде да търся?  crazy И има ли някакви превръзки за родилки (такива каза да търсим акушерката в болницата) или си взехте нощни? Аз си купих онзи ден нощни на Always, но да питам ако има и от другите да си взема.  pardon
« Последна редакция: юли 17, 2008, 07:58:31 от maria_lakova » Активен
a
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 414


вече съм мама на принцеса голяма


Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: юли 17, 2008, 08:23:00 »

на мен във втора градска си ми искаха обикновена самобръсначка за еднократна употреба,а колкото до превръзките има такива които са за родилки.аз си ги всех от штъркел.в повечето аптеки като ги питах дори не знаеха за такива превръзки и ми предлагаха нощни.мен ако питаш вземи си за родилки много са удобни след раждането good ,а тези нощните едва ли ще ти свършат работа nea
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: юли 17, 2008, 08:48:30 »

Благодаря ти за информацията, Аничка!  give_rose Аз като бях на отворените врати във Втора градска ни казаха че искат ножчета, а не самобръсначки, та затова питам  crazy но ако не мога да намеря, ще си нося обикновена самобръсначка и толкова!  pardon
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юли 17, 2008, 13:59:34 »

Последно в Т.Киркова в сайта пише че нощница дават от там и не е нужно да се носи
Обаче къде четох че на приемния кабинет където е залепен списъкът за вещите които са нужни най-отдолу с химикал е написано и Нощница give_rose
И сега на къде!!От там ли дават!!
Активен
seny
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 643


щастлива мама на двама


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: юли 17, 2008, 15:56:22 »

kleo_20 , ако искаш носи си. Аз съм раждала там /вярно преди почти 3 години...  pardon /. На мен ми казаха да си нося, но не ми разрешиха да я облека, защото не била стерилна. Там ти дават нощница и я сменят всеки ден. Чисти са, но са доста износени. Все пак за няколко дни се изтърпява. Според мен, ако решиш да си носиш 2-3 няма толкова да ти увеличат багажа.
Все пак може и някое от по-скоро раждалите мамчета да сподели  girl_wink
« Последна редакция: юли 17, 2008, 16:03:19 от seny » Активен
azzura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 82



« Отговор #40 -: юли 18, 2008, 12:29:12 »

kleo_20 ,за Тина Киркова знам че нощницата която ти дават е за родилна зала,за да е стерилно всичко не може внесени от вън,но след като родиш може да си облечеш твоята си нощничка...
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: юли 28, 2008, 14:05:35 »

Ако ти проверят багажа като влизаш ти вадят излишните неща както и нощницата pardon езна от жените така разказа , аз влезнах толкова бързо , че не успяха да ми прегледат багажа . Могат да ти разрешат да я облечеш ако има много родилки и не им стигот нощниците, но това е след раждане и извън реанимация good Иначе като те изписват от родилното излизаш с твоя нощница до мястото където се преобличаш за да те изпишат crazy.
Взимаш си и ако влезе влезе give_rose
Активен
azzura
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 82



« Отговор #42 -: юли 29, 2008, 09:24:32 »

dgudge,може ли да кажеш какво си беше взела за болницата?  give_rose
Активен
ani_perla
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: август 12, 2008, 06:14:17 »

Когато попитах докито  какво ще е необходимо да си нося в болницата той ми каза тоалетни принадлежности и гримове за изписването blum Wink.Истината е ,че трябва да си вземеш чехлички,сапунче и червило.За бебо нищо единствено комплектчето за изписване :danceg:Разбира се не трябва да се забравят личните карти и изследванията,но това всяка мама го знае.Този списък е за АГ Селена-пловдив
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: август 16, 2008, 14:37:42 »

аз май навреме влизам blush
Аз си взех нощница , чехли, бельо за еднократна употреба, тоалетни принадлежности, две кърпи за баня, помпа , ластик за коса, мобилен телефон и пари , за четене списания, МР3 беше ми от голяма полза вечерите особено good мокри кърпички.Всичко друго могат да ти донесат после защото ти пречи багажа girl_wink
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #45 -: август 16, 2008, 15:03:35 »

Да питам нощницата с дълъг или къс ръкав е по-добре?/Защото мама ми донесе една нощница ама тя е с дълъг ръкав че и само с 3 копчета и май няма д ами е удобна много nea
Аз не съм стегнала багажа още!Нищичко не съм си купила но все си мисля че има и време и за това така!!! :girl_impossible:А то реално има някакви си 20 дни и кое по-напред ама в тая жегаааа
Дани ти беше ли си взела лигнин или превръзки или и двете??
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #46 -: август 19, 2008, 12:11:26 »

Аз си носех превръзки с 4 капки, иначе те ти слагат така наречения компрес първите дни той представлява стерилни препаски funnytooth но са от плат не от лиглин pardon , за нощницата по добре с къс ръкав че там беше много топло пък можеш да си носиш и халатче, аз имах едно сатенено но не стигнах до него то като напичаше слънцето... tease Аз използвах бельо за еднократна употреба и съм много доволна good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #47 -: август 19, 2008, 14:17:50 »

За нощницата и аз мисля че е по добре къс ръкав-все пак системи абокати това онова!!
А за това еднократно бельо в няколко аптеки питах и никъде нямаха!На едно място имам усещането че за пръв път чуваха,че съществува такова нещо!! diablo
Иначе си взех и бял лигнин 500гр!!За всеки случай!Аз от превръзки много се обривам а тампон в болницата некак си!хехе мисля че с лигнин ще е по-удобно слагам го как дойде и това е а с превръзка да се гърча след операцията...не знам дали ще ми е удобно но иначе ще помоля д ами донесат и нощни превръзки!
« Последна редакция: август 19, 2008, 14:19:28 от kleo_20 » Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #48 -: август 19, 2008, 14:49:52 »

Аз бельото го взех от магазин от А до Я в Люлин, иначе ги има и в Пигис хаус за Джъмбо не съм сигурна, може да се намери в такива магазини иначе и нас ни гледаха аптекарите странно pardon crazy
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #49 -: юни 03, 2009, 17:33:32 »

Darling За Шейново ето какво свалих от сайта им:

Какво е необходимо при прием в болницата?

В гинекологично отделение
А/ Пациентки за преглед, без хоспитализация заплащат в касата на болницата. Болницата не работи със здравна каса за амбулаторни прегледи;
Б/  При спешност пациентите не заплащат прегледа си, независимо дали се хоспитализират или не.
В/ При хоспитализация пациентката трябва да носи:

Направление № 7 от личен лекар, което важи един месец от издавенето му;
Лична карта;
Лични принадлежности;
Чаша, вилица, лъжица, ножче;
Чехли, халатче, нощница или пижама;
Медицински документи от предшествуващи хоспитализации или прегледи.
Изследванията се правят в болницата, като здравната каса не поема HIV, Wass, HbSAg – заплаща се в касата на болницата 26 лева. Изследванията се правят амбулаторно.
Оперативната програма се прави в четвъртък и петък.
Пациентката постъпва за операция деня преди операцията, сутрин до 10 часа.
За справки можете да се обаждата на тел.: 9659453.

В отделение патологична бременност
А/ При преглед пациентката заплаща в касата на болницата, болницата не работи със здравна каса за нехоспитализирани.
Б/ При спешност пациентката не заплаща прегледа си.
В/ При хоспитализация пациентката трябва да носи:

Направление №  7 от личния лекар;
Лична карта;
Лични принадлежности;
Нощница, чехли, халатче;
Чаша, вилица, лъжица, ножче;
Медицинска документация от предшествуващи хоспитализации или прегледи.
За справки: тел. 9659437.

В родилна зала:
За раждане:


Направление № 7 от личния лекар;
Обменна карта, в която да са нанесени изследванията, правени в женска консултация.
Задължителни изследвания са Wass, HbSAg, пожелателно – HIV.
Лична карта;
Чехли, халатче;
Чаша, вилица, лъжица, нож;
Лични принадлежности;
Памперси в затворен пакет, мокри кърпички за тоалет на бебето.
За справки: тел. 9659457.
Активен
Rodi
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1384



Моят сватбен албум

« Отговор #50 -: юни 04, 2009, 09:12:58 »

Момичета ето и новия списък за Окръжна болница Варна:

Лична карта;
Направление за хоспитализация;
Копие от талона за кръвна група;
КАрта за наблюдение през бременноста или друга медицинска документация;

Тоалетни принадлежности;
Нощница-2бр;
Чехли-2бр;
Хавлия;

Памперси -10бр;
Камизолки -3, 4 бр;
Ританки -3, 4 бр;
Лигнин - 1 кг;
Мокри кърпички за бебо;
Еднократни чаршафи - 10 бр.
Активен
-Ади-
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 448



Моят сватбен албум

« Отговор #51 -: юли 04, 2009, 10:13:19 »

Ето и списъче за бургаските мами!

За майката
еднократни чаршафи, поне 3-4 бр
лигнин - един или два пакета, добре е да си нагънете вкъщи 10-тина листа
спално бельо един комплект - за когато ви качат на 3-ти етаж, но ако ще ползвате ВИП, може и да не ви трябва
нощници
еднократни бикини - да кажем 2 кутийки, в едната са 3 или 5бр, не си спомням точно
телефон, зарядно, тоалетни принадлежности,
картончето с кръвната група
последните изследвания, които са ви правили
направление за раждане, ако имате - аз нямах понеже
личната ви карта
За бебето
памперси, по 5бр на ден, значи да кажем 15бр за нормално раждане, но и повече не са излишни
2-3 комплекта пелени
дрешки за бебето за три дни примерно, което ще рече боди, камизолка или жилетчица, ританки, чорапчета и шапчица
по-плътна пелена за завиване,защото те дават едни олекотени юрганчета, но те не прилепват хубаво около бебето и е добре да имате нещо тънко памучно примерно
олио за намазване
сапунче за къпане, но и да нямате не е фатално, те ползват еднакво за всички бебета
хавлиена кърпа за след баня
кремче за дупето

Списъчето е предоставено от Ina_lemon! give_rose
« Последна редакция: юли 04, 2009, 10:15:11 от -Ади- » Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #52 -: юли 04, 2009, 12:29:21 »

Аз като скоро раждала да променя някои неща blush за Бургаските мами
Еднократните чаршафи да са поне 10 бр.( аз бях си взела 15 и върнах вкъщи 1 бр. Yes)
Чаршафи обикн.комплект не ви трябва всичко беше чисто поне аз ги върнах вкъщи моите
За ебето сапун и кремче за дупето няма да ви трябват smile
Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #53 -: юли 04, 2009, 21:17:11 »

Аз искам да питам колко голям пакет мокри кърпички трябва да се носят за бебето (да не се изложа с някое малко пакетче  blush)? Освен това не намерих Памперс първи номер малък пакет от 24 бр. и взех един пакет втори номер. Надявам се, че няма да ми го върнат  crazy
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #54 -: юли 04, 2009, 21:22:44 »

Ами Наталия обикновен голям пакет, не от тези малките, дето са за дамската чанта примерно, а от големите пакети.

Памперсите няма да ти върнат, той 1 номер е от 2-5кг, а 2-ри номер е 3-6кг. Пожелавам ти да си родиш едно над 3кг бебче и няма да имаш грижи с пампите. Не го мисли, ще свършат работа.

Аз като скоро раждала да променя някои неща blush за Бургаските мами
Еднократните чаршафи да са поне 10 бр.( аз бях си взела 15 и върнах вкъщи 1 бр. Yes)
Чаршафи обикн.комплект не ви трябва всичко беше чисто поне аз ги върнах вкъщи моите
За ебето сапун и кремче за дупето няма да ви трябват smile
Мда, подкрепям. Еднократните са ти били разход, защото може би си стояла повече време в болницата , както и аз. Но те винаги могат да се донесат допълнително. А чаршафите за 3-тия етаж аз носех, и още като ме настаняваха там и леличката, която ни носеше багажа вика къде са ви чаршафите.. Та аз така и не ги видях техните, ползвах си моите.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #55 -: март 29, 2010, 09:39:08 »

Въпроса ми е какъв трябва да е бгажа за родилното и за престоя!
В смисъл на мен ми искат за беба памперси и мокри кърпи.Та аз сега се чудя в багажа за раждане какво да слагам-памперси,кърпи,за мен лигнина там ли тр да е или в др за престоя?Живот и здраве ще раждам в Шейново,ако някои е бил там?
Другото което ме интересува-какви чашки,нож,вилица носихте?Пластмасови ли?
И направление 7 от Шейново ли се взима или от личния лекар?
« Последна редакция: март 29, 2010, 10:05:38 от Рубин » Активен
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines