Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 23:15:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Списък за болницата!  (Прочетена 46005 пъти)
 
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« -: февруари 18, 2008, 20:16:46 »

Аз съм си направила един списък с необходимите неща за болницата и вече първата покупка е на лице.......едни "гащи" за след раждането blush много смешни.....ето ги



Гледах и за сутиен за кърмачки,но модела който имаха в магазина нещо  :angry:пак ще търся!!!
« Последна редакция: февруари 19, 2008, 14:07:51 от Rossistela » Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: февруари 18, 2008, 21:45:04 »

а болницата не трябва ли да са за еднократна употреба "гащите"аз поне така съм чувала  give_rose
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 18, 2008, 21:49:57 »

а болницата не трябва ли да са за еднократна употреба "гащите"аз поне така съм чувала  give_rose

Ами те тези са за еднократна употреба ;)От една много особенна материя....... pardon
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #3 -: февруари 19, 2008, 10:42:41 »

Какво трябва да вземете в родилния дом:• обменна карта от женската консултация, изследвания, направление
• личната ви карта
• тоалетна чантичка (сапунерка със сапун, паста и четка за зъби, шампоан, дезодорант, крем, дамско ножче за епилация, гребен, ластик за коса), две хавлиени кърпи, салфетки, тоалетна хартия, влажни кърпички, GARMASTAN - за да не се разраняват зърната при кърмене
• прибори за хранене - чаша, вилица, лъжица, нож
• храна - шоколад или нещо друго шоколадово (заради загубата на кръв след раждане), солети, бисквити, 1л. натурален сок, голяма бутилка минерална вода
• няколко чифта бельо, 2-3 пакета дамски превръзки от най-дебелите, 2 чифта къси чорапи, сутиени за кърмене (поне 2), предпазители/подплънки за зърната от кърма, помпичка за изцеждане, стерилизирано шише за бебето за хранене, жилетка или блуза, чехли (и за баня)
• мобилен телефон или фонокарта, зарядно
• химикалка и листове (или тефтерче)- за да си запишете съветите на медицинските специалисти от болницата. Бихте могли да напишете и всичко, което ви се случва. Така ще го преживеете по-пълно и в същото време ще се облекчите от натрупаните емоции.
• фотоапарат, за да заснемете първите дни от живота на вашето бебе
--------
Какво трябва да се отнесе за бебето и да остане в родилния дом:
• 1 пакет памперси от 3 до 5 кг (пакет от 15 или 20 бр.)
• бебешки шампоан
• бебешки сапун
• бебешко олио
--------
Какво трябва да си приготвите предварително за изписването от родилния дом:
• дрехи (пълен комплект - панталон/пола, блуза, бельо)
• обувки
• яке/палто
--------
Какво трябва да се приготвите предварително за изписването на бебето от родилния дом:
• 1 бр. памперс от 3 до 5 кг
• бебешки комплект за изписване - боди, чорапогащник/чорапки, гащеризон или комплект от ританки и блуза, шапчица, връхна дрешка, обувчици или терлички, пелена
• бебешки ръкавички за да не си драска лицето
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 19, 2008, 13:39:48 »

vanis този списък за коя болница е ???Защото за Варна е мнооооого дълъг!!!На мен например вместо превръзки ми искат Лигнин  good има още куп разминавания,но то за всеки град и за всяка болница е индивидуално good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 19, 2008, 13:45:23 »

според мен това е пълен списък с нещата които биха накарали нас мамчетата да се почустваме по-комфортно(макар че като си в болница едва ли е възможно)много от нещата в болницата биха ги сметнали за излишни-независимо за коя и кой град *THUMBS*за Софийските болници съм чувала
чехли,чорапки,несесер със сапун четка паста за зъби сапун превръзки гащета жилетка!четка и ластик за коса си влиза в несесера!и превръзки!а за бебето само памперси!там имат дрешки и шишета ако се наложи в болницата!!!и после за изписването комплекта за беби и дрехите за родилката!!докумнтите няма да ги споменавам!аз ако напълня куфара с толкова неща милото ще реши че отивам в тая болница и ще изкарам там цял месец!
от раждали мами знам че тати може да донесе каквото му кажеш!на първо време ти трябват чорапки ношница и чехли!няколко превръзки (лигнин)хаааа как се смях с това че те в една болница лигнин ако нямат каква е тая болница!!а за бебето не искат нищо!!
Активен
tanianikolova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167


на мама златото


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: февруари 19, 2008, 13:49:49 »

сиска и на мен ми искаха легнин, но аз ползвах превръзки. но зависи и как ще раждаш.аз раждах секцио и легнина го ползвах докато бях в реанимация
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 19, 2008, 14:16:33 »

Тъкмо мислех снощи да пускам такава тема Wink
По списъка на vanis и аз си бях спретнала багажчето за болницата smile Само да добавя за бебо,че освен памперси(пакетирани,не наливни,2-5кг или 3-6) при нас изискваха и беб.кърпички

За раждалите секцио:
-малки спортни (с биба pardon ) бутилки мин.вода и ябълков сок(по-удобни са за в реанимация,където задължително трябва да се поеме голямо количество)
-голяма лепенка за подмяна в/у операцията
-"Солпадин" -някои го приемат за предпазване от евентуално главоболие вследствие упойката(аз лично-не)
Активен
Little_Sweet_Didka
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1731



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: февруари 19, 2008, 14:25:53 »

Според мен е хубаво всеки да напише списъка за болницата за която става въпрос, защото знам че в някои болници не искат никакви дрехи за бебето нито памперси. Затова нека бъдет така:
 Списък за болница .......( еди коя си)
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 19, 2008, 14:29:08 »

Аз тогава ще пуна моят списък,който е за Варна и по точно за Окръжна болница good
                                                
  за бебето
-памперси (3-6 кг)
-мокри кърпи
-сухи кърпи
-ръкавички (да не си дере лицето)


За майката
-помпа за кърма
-сутиен за кърмачки
-нощници 2бр.
-чехли 2 бр.
-хавлия за баня
-четка за зъби+ паста за зъби
-козметика
-чаша,вилица,лъжица
-бельо (за еднократна употреба)
-лигнин 1 кг.
-фотоапарат+зарядно
-телефон+зарядно

За изписването таткото може да ти донесе дрехите *THUMBS*Това е моят списък good
Активен
tanianikolova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 167


на мама златото


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: февруари 19, 2008, 14:37:27 »

аз раждах в АГ там искаха      за секцио
                                          
за бебето
-памперси (3-6 кг)
-мокри кърпи - 2 бр.
-сухи кърпи
-ръкавички (да не си дере лицето)
-пелени
-чорапки
-евентуално и камизолки и шапчица /ако е студена/
-по желание може да си носите чаршафче и одеалце за бебчо

За майката
-помпа за кърма
-нощници 2бр.
-чехли 2 бр.
-хавлия за баня
-четка за зъби+ паста за зъби
-козметика
-чаша,вилица,лъжица
-бельо (за еднократна употреба)
-лигнин 1 кг.
-дам. превръзки
-шоколад
-мин. вода
-телефон+зарядно

дрешките за изписване може да си ги носите вие или да ви ги донесат
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #11 -: февруари 19, 2008, 14:40:14 »

vanis този списък за коя болница е ???Защото за Варна е мнооооого дълъг!!!На мен например вместо превръзки ми искат Лигнин  good има още куп разминавания,но то за всеки град и за всяка болница е индивидуално good
Сиска даде ми го колежка която е раждала в болницата в Благоевград...на мен още не са ми давали списък...
Активен
сиска
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2533


Така ми е добре...


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: февруари 19, 2008, 14:45:34 »

vanis този списък за коя болница е ???Защото за Варна е мнооооого дълъг!!!На мен например вместо превръзки ми искат Лигнин  good има още куп разминавания,но то за всеки град и за всяка болница е индивидуално good
Сиска даде ми го колежка която е раждала в болницата в Благоевград...на мен още не са ми давали списък...

Най-добре според мен да поискаш някакъв списък от болницата където мислиш ти да раждаш good
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: февруари 19, 2008, 15:34:50 »

в Тина Киркова съм чувала че освен памперси не искат нищо друго за бебчето *crazy*ооо аз трябва да си подновя инфото!!и за Шейново така съм чувала даже знам че родилките ги обличат с онези жълти нощници   pardon демек и те от там!!за раждалите секцио е задължително голямото количество вода (стекче от по 6 по половинка)и сока да е само ябълка друг не дават!!както и от тези водоустойчивите превръзки за раната!!но те са за трети ден нататък до колкото знам ти осигуряват поне първия ден два превръзки за раната!! diablo
Активен
Nicky
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 288



« Отговор #14 -: февруари 19, 2008, 17:47:09 »

да добавя нещо полезно, купила съм си и нощници за кърмачки, много сладки и удобни smile
Активен
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines