Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 10:06:38

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИНТЕРЕСНИ И ЛЮБИМИ КНИГИ!!!  (Прочетена 100709 пъти)
 
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #150 -: февруари 22, 2012, 19:53:15 »

 Още един глас "за"  smile Дано да се получи! Ще бъде много приятно и интересно  smile

 Надявам се да не отклоня много вниманието от главната за момента тема - читателския клуб. Ариелче, извинявай, ако стане така  give_rose
 Искаше ми се да споделя това :

 Тази книга за пореден път ми доказа, че започнеш ли да четеш нещо, трябва да продължиш до край  smile Третото издание на тази книга се е появило през 1879 година. В някои отношения стилът и изказът са в пълно съзвучие с класическите романи от това време. Но като се превъзмогне това повърхностно впечатление, се открива една неочаквана дълбочина на историята и толкова многообразен свят, колкото може да бъде само при човек с богата душевност. Не случайно авторката е в редиците на най-забележителните норвежки писатели. За мен книгата поставя въпроса за изборите, които правим в личен план по начин, който не само днес, а предполагам и винаги ще бъде актуален. Завършвам малко суховато, ала всъщност тя е пълна с толкова много емоционални моменти. Неизбежно е да не съпреживяваш, неусетно те въвлича в живота на героите, кара те да гледаш през техните очи и да се вълнуваш сякаш наистина са реални.
« Последна редакция: февруари 23, 2012, 01:06:35 от michelle » Активен
Alleksia
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 711



« Отговор #151 -: февруари 24, 2012, 09:06:09 »

И аз съм "за" идеята за читателски клуб.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #152 -: февруари 24, 2012, 09:12:14 »

Момичета аз съм "За" читателския клуб.Така ще ме накарате най-накрая да отида да си направя карта забиблиотеката, че разхождам едни снимки от месец.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #153 -: февруари 24, 2012, 10:31:54 »

И аз съм ЗА !Ще се включват тези ,на които им допада книгата.А и няма по хубаво нещо от това ,да споделиш прочетеното,изживяното и вълнуващото в една книга
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #154 -: февруари 24, 2012, 12:54:48 »

Ей, страхотно!

А както и Miravarna е казала по-горе, може да се направи по два начина:

Може цялата книга да се прочете за даден срок и тогава да обсъждаме или по глави, да кажем от тази до тази глава до този срок и дискусия и после другите. И тогава и сроковете ще са по-малки. Но има и чисто организаторни въпроси - как да се избере книга, какъв жанр, гласуване (има такава опция мисля в темите), срокове за гласуване, срокове за дискусия. Ако за дадена книга има прекалено малко интерес отпада ли? И т.н.

Маги, аз скоро се абонирах за местната библиотека и с ръка на сърце мога да кажа, че не съжалявам изобщо, чудесно е!

Miravarna, ти си споделила чудесен опит по-горе, ако имаш още идейки как да стане ще бъде чудесно. Аз досега не съм била в такъв клуб...

Всички идеи са добре дошли!  Wink
« Последна редакция: февруари 24, 2012, 12:56:25 от Ariel » Активен
Mystique
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 103



Моят сватбен албум

« Отговор #155 -: март 02, 2012, 10:35:02 »

Момичета, идеята за читателски клуб е много добра и я подкрепям! С удоволствие ще се включа в темата, тъй като се занимавам с такива неща всеки ден.  give_rose
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #156 -: март 02, 2012, 15:38:03 »

 Хайде да започваме с читателския клуб  smile Толкова хубава е идеята, да не я оставяме да "отлежава".
 Дори и 5-10 човека да се съберем, ще се получи много добре.
 Струва ми се, че може да се окаже малко трудно всички да четем една и съща книга, обаче  scratch one-s head Ами ако някой не успее да я открие? Може би в такъв случай ще се ползват сайтовете, от които можеш да си теглиш книги?
 Кажете и в общи линии колко време би ви отнело да  прочетете обем от 200-400 страници? Предлагам го като примерен минимум.
 Представям си да правим месечни теми "Читателски клуб". Да речем всяка седмица или на две седмици, а може и един път месечно (в зависимост от обема на книгата) да се прави обсъждане. Но ако се прави гласуване за избор на книга, дали ще може да се пуска повече от 1 анкета на тема? Като анкетите за "Горещ стол" примерно.
 Мисля, че е удачно да се подбере групата книги по жанр или автор. Примерно 5 на брой. После да гласуваме коя от тях да е.
« Последна редакция: март 02, 2012, 15:42:09 от michelle » Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #157 -: март 11, 2012, 01:07:20 »

Чак сега виждам каква идея е дала Ариел! Страхотна е и съм много "за"!!!  Bravo Аз съвсем в началото няма да мога да се включа, но ще ви чета с интерес и по-натам се надявам, че ще имам време да участвам и аз! good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #158 -: март 11, 2012, 09:44:21 »

Ето я новата тема, имаме малко да обсъждаме преди това, ще съм ви благодарна да се включите
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,31855.0.html
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #159 -: март 11, 2012, 10:02:32 »

Здравейте! Искам да попитам откъде мога да си намеря "Императрицата в теб" на Кристине Лу. Мисля, че Моникамария я беше препоръчала, но никъде не мога да я намеря  huhhuh.gif
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #160 -: март 11, 2012, 20:43:04 »

Мариелка, аз я предложих, да.  smile И веднага ти пиша от къде можеш да я поръчаш. Аз книги почти изцяло от нета си купувам. http://shop.pingvinite.bg/?cid=3&pid=25612
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #161 -: март 11, 2012, 21:04:03 »

Monikamaria и аз търсих във всички възможни сайтове, но я няма. И в Пингвините е изчерпана (пише го в дясно) sad
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #162 -: март 13, 2012, 02:03:09 »

Оооо, извинявай!  sad Въобще не съм видяла! И аз не я намирам другаде!  sad Разходи ли се да питаш в "Хеликон" и т.н.? Не става ли с поръчка от издателството?
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #163 -: март 13, 2012, 09:07:51 »

Не се бях сетила да я поръчам от издателството  blush .Уж в сайта им я имат в наличност- да видим. Мислиш ли, че е подходяща за подарък на 50-годишна дама?
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #164 -: март 15, 2012, 00:41:42 »

Да, мисля! Вдъхновяваща е и може да даде много стимул на една жена!  good А и в нея пише точно за различните периоди в живота и дори последният етап - старостта, е описан така, че да те мотивира! Накратко - във всяка възраст може да се открие смисъл и по нещо истински красиво! Така, че смятам, че е много подходяща!  smile
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines