Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 12:02:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ИНТЕРЕСНИ И ЛЮБИМИ КНИГИ!!!  (Прочетена 100712 пъти)
 
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #15 -: февруари 06, 2007, 17:19:44 »

Състояние на страх



Има малко фантазии, но като цяло книгата е много добра.
На задната корица пишеше че след тази книга няма да останете същите. И това е така!!!! На колкото хора съм я дал, на всички им е харесала!!!

BTW това е последната книга която съм чел от морето 2006 до сега.

Хехе, и аз познавам такива, които четат само на плажа... ROFL
Активен
Oizo_Zoizo
Сватбар
***
Пол: Мъж
Публикации: 247


Да Фрешmaker - Hip-hop Тони Стораро


« Отговор #16 -: февруари 07, 2007, 15:43:23 »

Ето така се начетох на плажа!!! blum

Сори за оффтопика
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #17 -: февруари 07, 2007, 16:03:52 »

Много одавна спраях да чета.Може би когато започнах да чета професионална литература.Оттогава (преди повече от 7 години)не си спомням колко книги съм прочела и кои са.Но любимата ми ,която съм препрочитала няколко пъти е Отнесени от Вихъра Reading
Активен
al_stoev
Ентусиаст
**
Пол: Мъж
Публикации: 99



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: февруари 07, 2007, 16:44:47 »

Книгата, която съм чел най-много пъти:


Иначе де що докопам фентъзи го чета, фантастика, почти цялата библиография на Робърт Лъдлъм.

Вече даже почвам да се замислям дали да не прочета и някоя друга книга от БГ авторите, които се изучаваха в училище. Не съм прочел нито една защото бяха задължителна литература  sad

От малък чета и не съм спрял. В момента дочитам поредицата за Фондация на Айзък Азимов.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: април 13, 2007, 10:56:25 »

Напоследък съм намалила много книжките,но пуста му работа. *crazy*Иначе пък милото за сметка  на мен наваксва яко със книгите.Той там само си чете книжки-това му е най-голямото разнообразие!
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: април 13, 2007, 11:01:32 »

последната книга която про4етох бе6е "Не без дъщеря ми", но бе6е отдавна с тая работа, а и милото не остава време за книги
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: май 13, 2007, 15:01:59 »

Bulechka май имам същия вкус за книги като теб. Моят най-любим автор за всички времена е Паулу Коелю. Последния път като си бях в България специално дойдох с почти празен куфар, за да мога да си накупя всичките му книги. Другия велик автор на който безкрайно се възхищавам е Валери Петров. Той е уникален в творчеството си. Пише стихотворения, детски книжки, приказки за възрастни и освен това е направил едни от първите (и лично за мен най-добри) преводи на Шекспир на български.

Другото без което не мога да живея са детските приказки. Girl Душито все ме бъзика, че като имаме бебоче някои ден, на мен ще ми е по-интересно да чета приказките, отколкото на детето да ги слуша.  laugh
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: май 13, 2007, 15:10:45 »

Другото без което не мога да живея са детските приказки. Girl Душито все ме бъзика, че като имаме бебоче някои ден, на мен ще ми е по-интересно да чета приказките, отколкото на детето да ги слуша.  laugh

И при мен е така!!! Само дето сега в нас няма книжки с приказки да чета на бебчо, но ще взема някоя и друга книжка от мама и тогава колко ще ми е хубавоооо....

А иначе аз наскоро четох "Пренаталното възпитание" от Мари-Андре Бертен, съвсен тематична книга за моя случай, разказва се за възпитанието на бебето още докато е в утробата на майка си и останах много приятно изненадана от това, което прочетох, наистина много ми хареса и я препоръчвам на всички, на които им предстои да имат бебе или го планират!!! good
« Последна редакция: май 18, 2007, 14:35:20 от Bulechka_TS » Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: май 13, 2007, 15:23:21 »

Доста книжки и аз съм изчела,но винаги при въпроса за любима книга първо се сещам за "Птиците умират сами".Винаги съм си представяла,че ако имам дъщеря ще прилича на главната героиня-малката Мегън-рижа,къдрокоса,своенравна...Е,само последното се сбъдна blum ,за другото-нищо от майка си,цялата е на тате pardon

"Не без дъщеря ми" е невероятна история,трябва пак да я прочета,че беше мнооого отдавна blush
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: май 17, 2007, 13:22:52 »

От данните в Лексикон ми направи впечатление че много от вас харесват даден автор и мисля че ще е интересно да споделим предпочитания и други .аз да ви кажа без книга не мога а определени автори са ми фаворити.
Активен
Yana_Bah
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 141



« Отговор #25 -: май 17, 2007, 14:08:35 »

О, и аз без книга не мога. Изпадам в мисловна кома....
Аз чета много различни неща... От Агата кристи, през Вонегът и Маркес, до Балзак и Дъглас Адамс и абе манджа с грозде. И чета и по-специализирана литература от време на време. Културология, религии, археология, история, психология такива работи......... Учебниците не ги броя за литература, въпреки че има някои нечовешки постижения.
Понеже много ми беше харесал един автор който четох преди години- Виктор Пелевин и сега съм си взела новата му книга и не ми остава време от сватбата и последния ми изпит (стискайте палци) да я прочета...... Ама в събота ще я прочета във влака за Бургас - имам цели 6 часа на разположение.
Той е малко странен автор, ама аз такива ги обичам.
Преди това бях зациклила на книгите на Бовал и Хенкок - те са нещо като Тайни и Загадки с много история, символи и изкуство....... таман като за мен. Не са от тея дет някой се чудил кво интересно да измисли, щот напоследък е пълно с плява в този жанр.
Отивам да чета за изпит blum
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: май 18, 2007, 09:40:59 »

Аз много харесвам Куелю от него не съм чела само 2 книги-Дневникът на един маг,Вещицата от Портобело.Като последната скоро я започвам защото я имам вече.Много харесвам и Балдачи-фаворит от неговите ми е Лотарията,обожавам и Конъли.На Артър Хейли съм изчела всичко.Агата Кристи също почти няма нейна книга дето не съм чела.И на Емил Зола ми харесва Пари,Нана и Вертеп.На Теодор Драйзер трилогията Финансист Титан и Стоик също е разкошна.За книги мога да говоря цял ден.Толкова много обичам да чета.В момента чета на Майкъл Конъли-Адвокатът с линкълна.Сега определено съм зациклила на този автор и предишните 4 книги са негови дето пречетох тези два месеца.И да ви кажа няма значение колко съм уморена ако книгата ме е грабнала мога да чета цяла нощ ама няма да мигна ако не я прочета.
Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: май 18, 2007, 09:51:03 »

Yana_Bah   какво съвпадение! Аз също обожавам да чета книги за история, културология и религии, но при мен това е може би, защото уча история на античния свят и културология на Съединените Американски щати.

 
Активен
shtastliva
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 770


щастлива госпожа


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: май 18, 2007, 14:21:42 »

Отдавна не бях чела книги, обичайната причина - липса на време, последната книга която прочетох беше "Единайсет минути" на Паулу Коелю и страшно ми хареса, иначе едни от любимите са ми "Чучулигата", "Не без дъщеря ми", имаше една "Една арабска принцеса разказва", която също беше много добра, но съм ги чела много отдавна и май и аз ще трябва да повторя.
Активен
Yana_Bah
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 141



« Отговор #29 -: май 18, 2007, 19:22:17 »

prin4ipesa, блазе ти че учиш такива интересни неща, е поне според мен.
да се върна на книгите - забелязах Състояние на страх на Крайтън - много е добра. А Птиците умират сами я прочетох наскоро и останах очарована.....
Сега се сетих за една страхотна поредица " Прокълнатите крале" на Дрюон - за френските крале от Филип Хубави до малко по-нататак 2-3 поколения. Хем история хем роман. Адски е интересно.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines