Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 23:47:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Църковния брак да стане ли официален  (Прочетена 19723 пъти)
 
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: март 14, 2008, 21:30:05 »

Аз съм против,не ме разбирайте погрешно,за мен църковният е по важен от другият,но не всички искат да има църковен брак и ще е не демократично да ги задължават да го сключват,а няма как и двата да са официални и всеки да си избира ще стане такава каша...
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: март 15, 2008, 10:05:40 »

Arlina, когато говерох за святост имах предвид църковния брак. Аз лично не мисля, че една жена трябва да е омъжена задължително, за да роди дете, да го отгледа и възпита по най-добрия начин. Има достатъчно примери за обратното - несемейните двойки, който си живеят в мир и разбирателство. Важното е всеки да прецени как го разбира и кое мисли,че е най-добре за него.  smile

 nadenceto™, никой не може да задължи другия да прави нещо, което не иска. Става въпрос за право на избор (дали само граждански или само църковен), за спестяване на нерви (къде, коя ритуална работела; къде, кога  венчавали в църква).

Това разбира се е лично мое мнение. Аз самата съм избрала да се омъжа, да имам църковен брак и не бих заменила усещането за нищо.  Wink give_rose
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: март 15, 2008, 10:11:34 »


 nadenceto™, никой не може да задължи другия да прави нещо, което не иска. Става въпрос за право на избор (дали само граждански или само църковен), за спестяване на нерви (къде, коя ритуална работела; къде, кога  венчавали в църква).


e да ама сега не те ли задължават ако искаш църковен,трябва да сключиш и другият искаш или не иначе забравяш за църковния,което пак не е нито демократично,нито нормално за времето в което живеем.....но искаме или не ни задължават да го направим... не мисля,че ще се приеме това църковният брак да е официален,то хиляди други неща не могат да оправят,та това ли ще направят blush
Активен
Арлина
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 892


Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: март 16, 2008, 20:03:40 »

Arlina, когато говерох за святост имах предвид църковния брак. Аз лично не мисля, че една жена трябва да е омъжена задължително, за да роди дете, да го отгледа и възпита по най-добрия начин. Има достатъчно примери за обратното - несемейните двойки, който си живеят в мир и разбирателство. Важното е всеки да прецени как го разбира и кое мисли,че е най-добре за него.  smile
Напълно съм съгласна good Разбрахте какво имаш предвид, но се опитах да направя разграничение между двата вида брак. Мисля, че причините поради които сключваш граждански и църковен брак са различни.
Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: март 16, 2008, 20:27:13 »

Мисля, че причините поради които сключваш граждански и църковен брак са различни.
Именно  good.
Активен
Страници: 1 2 [3]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines