Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 03, 2024, 22:02:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Трябва ли да се пази булчинската рокля  (Прочетена 163451 пъти)
 
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #315 -: юни 07, 2009, 21:57:07 »

Аз знам,че роклята и костюма на младоженеца не трябва да се перат една година след сватбата.Каза ми го моята кума pardon,незнам какво значи,ама не съм и питала,защото аз май не съм много по тези суеверия.

А не можем ли да се къпем или и ние 1 година без хигиена?  funnytooth

Това е жясно
как ще напъхаш мръсната рокля, мотала се по земята в гардероба си? Да не говорим, че след 1 година мръсотията така ще е попила в тъканта, че и за искаш няма да я изпереш...
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #316 -: юни 07, 2009, 22:02:29 »

А не можем ли да се къпем или и ние 1 година без хигиена?  funnytooth

Това е жясно
как ще напъхаш мръсната рокля, мотала се по земята в гардероба си? Да не говорим, че след 1 година мръсотията така ще е попила в тъканта, че и за искаш няма да я изпереш...

Амелия, аз си прибрах роклята без да я пера, защото и на мен ми бяха казали, че не е хубаво да се пере една година след сватбата. Сложих и я в една торба и я прибрах при останалите неща от сватбата. И трябва да ти кажа, че година по-късно роклята се изпра перфектно, все едно не е ползвана.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #317 -: юни 08, 2009, 10:27:50 »

Зависи от плата. Моята беше копринена и я дадох за чистене още на следвашия ден. Изглежда не все едно не е позлвана, а все едно не е чистена  laugh laugh laugh Направо е неизползваема вече, не че...  blush

Обаче синтетичните материи не задържат нищо и не е никакъв проблем да се изчистят после  good
Активен
dorina79
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1476



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: юни 09, 2009, 19:37:38 »

И аз мисля, че година по-късно ще е по-трудно да се изчисти.
Активен
stasi_ge
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: юни 15, 2009, 12:40:38 »

Аз също съм решила да не бъда суеверна и да си изпера роклята, защото след година не се знае доколко ще може да се почисти тъй като материята е копринена тафта. Може ли някой да ми каже къде в София има хубаво химическо чистене на което мога да си доверя роклята.
Мерси.
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: юни 15, 2009, 21:54:57 »

Стаси аз от около година ползвам едно химическо и досега нямат издънка. Много съм доволна. Макар, че за булчинска рокля не знам. Аз нося предимно костюми - имам и доста бели - не съм имала проблеми. Намира се на Борис. Значи тръгваш по Стамболийски в посока Ботев от дясната страна. Като стигнеш Борис завиваш наляво и 20тина метра по-надолу от лявата страна е химическото. Едно е на улицата, така че няма да сбъркаш
Активен
jasmine
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1188



Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: юни 16, 2009, 17:51:26 »

Еми ,аз пък да ви кажа ,че моята си я прибрах в гардероба както ми казаха  1 година ,тя си има калъв с цип и нищо не й пречи да си стои в него.След годината си я извадих ,дадох си я на химическо чистене и стана като чисто нова,не че не е де при 1 обличане Yes не мога да кажа ,че е стара.Така,че мога да споря с дамите,които си мислят че няма да се изперат роклите им Yes,но според мен наистина зависи от материята smile
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #322 -: юни 17, 2009, 00:59:14 »

Ами моите притеснения не са само дали ще се изпере добре след 1 година. Но никак не ми се нрави идеята да си забутам мръсната рокля в гардероба при чистите ми дрехи. При това заради някакво си суеверие...но всеки си решава.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #323 -: юни 17, 2009, 21:02:20 »

Зависи и колко точно е мръсна, защото нали ви разправям - моята я дадох на чистене на следващия ден и въобще не се изчисти  pardon
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #324 -: юни 19, 2009, 19:53:26 »

Ха! Изненадàхте ме! Аз не знаех за това суеверие, дето роклята не трябва да се пере 1 година след сватбата  huhhuh.gif Аз съм умерено суеверна по принцип, ама да запитам -  тези от нас, на които им предстоят две сватби могат ли да минат метър от суеверието?   DANCE Защото ми е трудно да си представя да не си дам за почистване роклята между двете събития  pardon

Абе, суеверие-несуеверие, ще се рискува  blum

Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: юни 19, 2009, 21:14:17 »

Svilena я не му мисли толкова. Разбира се, че ще си я почистиш. Те суверията край нямат. Наскоро говорих с една прятелка етнографка точно за това. И като ми обясни как се пораждат тези суеверия и как всъщност се променят - престана да ми пука. Може да съм малко  Offtopic ама например ританете на менчето е за плодородие, а не за гадаене за пола на първото бебе. Някой някога си го е измислил и така е тръгнало.
Така, че почисти си роклята - ако малко е зацапана на първия ден, няма на втория да си с мръсна рокля nea
Активен
Svilena
Сватбар
***
Публикации: 271


Моят сватбен албум

« Отговор #326 -: юни 20, 2009, 11:43:32 »

Svilena я не му мисли толкова. ................................................. .......

Мърче, точно така и смятам да направя, и хич няма да ме спре никое суеверие  smile А, че роклята ще се омърля, нямам никакви съмнения  pardon 

Хей, ама ние май по едно време ще се женим, а?  good

Извинете за  Offtopic! Няма вече да правя така!  blush
« Последна редакция: юни 20, 2009, 11:45:24 от Svilena » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #327 -: юни 20, 2009, 11:49:31 »

От моя опит давам гаранция, че въпреки моменталното изчистване, една година след брака няма да имате никакви проблеми. За по-нататък още не знам  pardon
 laugh laugh laugh
Активен
jiveto81
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 81


Моят сватбен албум

« Отговор #328 -: юни 20, 2009, 23:05:31 »

Аз мислех моята рокля след  сватбата да я подаря на някоя булка,но мъжа ми философства,че трябвало да я пазя поне 1 година,пък след това да я подарявам.А тя след толкова време няма да е актуална.Не знам-искаше ми се да зарадвам някоя булка,която няма възможност да си купи рокля.Ако я продам няма да забогатея със 100-200 лв.Още съм в дилема какво да правя-да я пазя,или не.
Активен
Amelia
Баш Майстор
**
Публикации: 1556



« Отговор #329 -: юни 20, 2009, 23:26:08 »

Аз мисля, че жена, която ще гледа да спести 100-200 лв и ще вземе роклята си като подарък, няма да претендира да е последна мода. Пък и за една година да се промени толкова модата, че роклята ти да не е актуална не вярвам. Аз като искам да си купя рокля от старите колекции на някой дизайнер / новите не са ми по джоба/ та какво, да не си я взема, защото е демоде?!? Изобщо какво е демоде при булченските рокли??? Продават се и се шият все още модели като от младините на майка ми, защото си има хора, които ги харесват. Задръж си роклята година и после ще зарадваш някоя булка с нея!  Wink

Браво за благородната постъпка!  Bravo  Bravo  Bravo
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines