Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 13:29:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Трябва ли да се пази булчинската рокля  (Прочетена 159187 пъти)
 
Persiana
Професор
****
Публикации: 409



« Отговор #15 -: май 26, 2006, 08:50:41 »

DIVA, пожелавам ти все така да си я гушкаш със същите чувства  give_rose
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #16 -: май 26, 2006, 14:20:55 »

Благодаря  kiss2
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #17 -: юни 15, 2006, 17:17:14 »

Аничка, ти запази ли си роклята? give_rose
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #18 -: юни 16, 2006, 12:38:02 »

да............ изпрах си я много грижливо след това я опаковах в един наелонов плик, поставих си я на закачалка и си я пазя...само не успях да спазя това .....дето не трябвало да се вижда роклята една година след сватбата....че тя ми е в гардероб в който бъркам от време на време за разни неща и все ще я видя...
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: август 03, 2006, 12:12:12 »

И аз мисля и искам да си запазя моята, затова и си я новичка и правя по мой модел и идея!!!  blush  bye

Но идеята е и да мога да си нося част от нея и по други поводи, за бюстието говоря, например с хубав бял панталон или права пола бяла или друг нежен цвят...  LOVING

Да попитам защо НЕ трябва булката да си вижда роклята 1 година след сватбата? Някой може ли д ами каже?
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #20 -: август 03, 2006, 13:11:57 »

Ами то честно казано няма какво друго да я правиш  blum И аз моята много си я обичам обаче е изпрана и прибрана надълбоко и си стои. Не бих я дала на чужд човек да я носи, а пък близките ми няма да се женят със същата рокля, я . И аз имам бюстие и си мислех, че може да го слагам след това ама тъй като гледам-едва ли. Не става за друго освен за някакъв доста официален повод, а пък нещо не се убивам да ходя на такива, освен на някоя и друга сватбичка последно време (ние май бяхме първи и повлякохме крак  biggrin), но на друга сватба съвсем не може да отидеш с такова нещо, пък било и с панталон.
И при все това съм твърдо за нова рокля и никакви такива под наем  diablo Не знаех, че не трябва да се вижда след сватбата, не че съм я виждала след прибирането де, ама я ни осветлете по въпроса please
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #21 -: август 03, 2006, 22:15:56 »

ами и аз незнам точно, някой тук във форума беше казал, че роклята не трябвало да се вижда една година след сватбата, че не било на хубаво....нещо такова, но не си спомням точно защо...
Активен
joy
Новак
*
Публикации: 17


« Отговор #22 -: август 22, 2006, 08:25:54 »

Моля, който знае какво трябва да направя, да ми каже бързо!
Като купувах роклята, ми казаха, че ще се поизмачка в опаковката, но като постои на закачалка, няма проблем - ще се опъне сама. Да, ама не! Две седмици си виси и резултатът е никакъв - измачкана е, а сватбата ми е в събота! Какво да правя??? Дали, ако я занеса на химическо, там ще ми я изгладят?
Помагайте, PLS!
« Последна редакция: март 31, 2009, 10:16:50 от fiibi_bg » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: август 22, 2006, 08:31:20 »

Аз мисля, че не е необходимо химическо!!! Даже в никакъв случай, че току-виж са направили някоя беля там!!!  hysteric

Моя съвет е да я сложиш на малко влажно място, за да се изправи от влагата самичка, примерно в банята след като някой се е къпал! Аз така съм си изправяла дрехи и няма проблем! Опитай, дано и при тен се получи!!! good

И успех!  give_rose

Пожелавам ти вълшебен сватбен ден, хубави емоции и много забавление!!!  LOVING  danceg yahoo  Dance

И после чакаме снимки!  Wink
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #24 -: август 22, 2006, 08:43:45 »

А аз мисля, че трябва да се пробваш с химическото чистене *THUMBS*Хората са професионалисти все пак! Ами ако я повредиш в домашни условия?? sad А защото не се обадиш на фирмата, която ти я е шила? Сигурно ще вогат да ти дадат съвет! good Желая ти успех и много приятни емоции в сватбения ден! give_rose heart
Активен
denisimo
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 424


Анна - 01.05.2007 г.


« Отговор #25 -: август 22, 2006, 08:52:10 »

Joy, не знам какво да кажа, аз лично моята си я гладих сама без проблем, но плата май е италиански сатен (или нещо там от сорта) и няма обръчи и т.н. и си се глади като обикновена рокля. Не знам с колко време разполагаш, но ако не виждаш да се оправя сама мисля, че дори някоя професионална шивачка би могла да ти я оглади, поне ще е наясно с материята, пък и от опит знам, че те докато шият най-различни неща непрекъснато им се налага да гладят. А ако е много специфично попитай в някое химическо дали могат да се справят или да ти препоръчат място. Знам, че и в много перални се предлага гладене, но това не означава, че могат да ти огладят добре роклята според мен. Само не се шашкай, всичко ще се нареди  heart
Активен
V.L.
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: август 22, 2006, 11:33:49 »

Според мен ХИМИЧЕСКОТО  не е никак добра идея.Има материи които се увреждат от  химическо чистене и затова е необходимо да се указва на етикета на дрехата как да се почиства.В случая ,обаче , става въпрос за булчинска рокля и никое шивъшко ателие от това направление не слага подобни етикети.Затова моят съвет е да си изгладиш роклята вкъщи.Аз лично така направих с моята рокля.Първо пробвай с по-ниски градуси на ютията и задължително с пара, т.к. парата ще овлажни плата и по-лесно ще се изглади; след това я закачи на някой полилей вкъщи да виси ,така че да не се опира никъде.
Желая ти весело изкарване и нека сватбеният ти ден остане един незабравим спомен в бъдещия ви съвместен живот
Активен
bobiva
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #27 -: септември 04, 2006, 10:29:07 »

 help   Къде бихме могли да продадем сватбената рокля ?  Питахме в няколко магазина , където се дават под наем, но те се снабдявали по някакъв си техен начин. 
Активен
hrisi
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88



« Отговор #28 -: септември 04, 2006, 10:35:37 »

Може би можеш да пуснеш обява тук във форума, а и също в някои сайт за обяви...
Активен
Яни
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 526



« Отговор #29 -: септември 04, 2006, 13:49:04 »

Аз лично съм засичала подобни обяви из местните вестници. но би могла да попиташ във фирмата, която ти я е шила дали не могат да ти помогнат. Моята рокля си стои, но аз съм по-сантиментален човек и не бих я продала, а ти щом си решила-успех  good.
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines