Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 14:02:06

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Поразяха пушачите  (Прочетена 16173 пъти)
 
MALENA
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 379



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: февруари 08, 2007, 00:25:04 »

Абе може много странно да звучи - принципно не пуша, но запалвам по една цигарка в много редките случаи когато сме на бар, да кажем събират ми се  5-6 цигари годишно. Много мразя да ми мирише по ресторантите, но по баровете??? Хайде сега - следващото нещо ще бъде да забранят да се пие там????
Откакто наложиха забраната в Ню Джърси на 4/15/06 не съм ходила на бар - просто не ми харесва стерилната обстановка. Барът си е бар - да мирише на алкохол и цигари!
По въпроса за пушенето в България - просто е невероятно какъв размер е достигнало. Някое от прибираниятя ми ходихме в това заведение "при кмета" - лелеееееееееееее, след 30 мин така ме заболя глава от дима - просто пълен кошмар - 0 вентилация и хората пафкат ли пафкат. Направо ми иде да ги избеся всичките   beating
Точно така  Bravo. А за ресторантите ние в София ходим само в 4-5 ресторанти и се разделени на пушачи и непушачи, никога не се осеща че се пуши. Ако в баровете забранят пушенето  shok, питие без цигар  drinks как ще стане?!
Я да се хращат с наркоманите и да остават на мира пушачите  Mad girl
Активен
tan4eto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 502



« Отговор #16 -: февруари 10, 2007, 01:44:07 »

Абе и аз пафкам някоя и друга цигара, ама ако ми го има това на кутията  shok
http://slackpack.net/?q=node/465
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: февруари 10, 2007, 18:39:14 »

Абе и аз пафкам някоя и друга цигара, ама ако ми го има това на кутията  shok
http://slackpack.net/?q=node/465

Олелееееее  girl_impossible bad
Активен
vanis
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1584



« Отговор #18 -: февруари 14, 2007, 17:13:13 »

 blush


* helpSmoking.jpg (25.93 KB, 440x313 - видяно 324 пъти.)
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: април 13, 2007, 10:52:09 »

Момичета да ви се похваля от месец и половина НЕ ПУША!Направо съм много горда със себе си!
Активен
screwball squirrel
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 855



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: април 13, 2007, 10:56:51 »

ЕЕЕ честито  good. Аз отказах цигарите преди година и половина и сега се чувствам много по - добре.
Дано да успееш за винаги да ги оставиш!  Good luck
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: април 13, 2007, 10:58:32 »

ЕЕЕ честито  good. Аз отказах цигарите преди година и половина и сега се чувствам много по - добре.
Дано да успееш за винаги да ги оставиш!  Good luck
Предполагам че се преборя,защото не изпитвам никаква нужда да пуша.И най-важното е че не надебелявам и съм много щастлива от този факт!
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: април 13, 2007, 11:03:21 »

Браво Фийби! Поздравявам те за постижението! Аз успях да накарам милото да спре цигарите почти веднага след като се запознахме и оттогава не е палил! Но за съжаление не мога да се преборя с този порок на баща ми, а опредлено виждам че вече много му вреди cray Кажи ползвали ли си новите лекарства за спиране на пушенето или само с воля успя?
Още веднъж моите адмирации Bravo Bravo Bravo
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: април 13, 2007, 11:05:32 »

Никакви лекарства!Някак си се получи обратен ефекет от  преумората и стреса ,вместо да пропуша повече изведнъж ги спрях.Даже скоро се опитах да запаля една цигарка и  bad.А сега на дневен ред е милото да го откажа,защото сигурно ще ми е мнго гадно като си дойде и като пуши постоянно край мен!
Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: април 13, 2007, 11:26:57 »

Баща ми е в обратния вариант - колкотo е по-уморен, толкова повече пуши...Не мога да излеза на глава с него.... Обеща да ги спре на рождения си ден през февруари по повод 50 -годишнината си, но единственото, което постигна бе драстично намаляване на бройката за 4-5 дни  и след това - отново като комин! Въобще не се трогва, а ние сме му наложили много сериозна изолация - от години пуши само на терасата - няма дъжд, няма сняг, няма пек... И имам чувството, че това го кали като пушач още повече cray Сега мисля да му взема от новите лепенки,ама ще видим! за съжаление не познавам някой, който да ги е пробвал, за да сподели опит! Ако има някой такъв сред форумците - HELP help help
Активен
ROSI KRASTEVA
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3674


ЩАСТЛИВИ ЗАЕДНО


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: април 13, 2007, 11:30:44 »

аз пу6а една кутиа за 3 дни, ама 6том трябва мисля 4е ще мога без проблем да ги спра
а милото не пу6и
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: април 14, 2007, 10:52:17 »

Harmonia  ето какво намерих за отказването на цигарите.
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: април 14, 2007, 11:09:06 »

Съжалявам,не зная кой е автора,а всъщност няма и значение.

"Колко вредни са цигарите

Здравейте, уважаеми читатели!
Решил съм днес да си говорим за това, колко вредни са цигарите.
Естествено едва ли ще ви учудя с това, че в 1 кубичен мм цигарен дим се съдържат между 0,3 и 3,3 милиарда твърди частички, катран, че огънчето на цигарата представлява миниреактор в който се генерират над 4 000 химически вещества, повечето от които представляват свръх агресивни молекули, увреждащи директно структурата на ДНК.
Това огънче, също така предлага на белия дроб и един канцерогенен джакпот от такива метали, като арсеник, полоний 210, кадмий, хром.
Едва ли има гражданин на страната, на който да не известен фактът, че тютюнопушенето лежи в основата на исхемичната болест на сърцето, белодробният карцином и хроничната обструктивна белодробна болест.
До тези състояния се достига бавно, и те засягат най-продуктивната възраст на хората - средната. Ето защо и този мой здравен вопъл едва ли ще достигне до младите хора, които пушейки сега, дробят кървава попара, която ще сърбат по-късно.
И все пак, надежда има! Прекратяването на тютюнопушенето носи, както далечни, така и непосредствени ползи. Така например само 6 месеца след спирането на вредния навик, рискът за сърдечно-съдов инцидент или мозъчен удар се изравнява с този на общата популация на непушачите. За изравняване на риска от белодробен карцином, обаче ще са нужни приблизително около 10 години въздържание, затова и издигаме призива - Кой, ако не ти! Кога, ако не сега!"



Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: април 14, 2007, 11:09:32 »

Мен лично такива призиви и подробни описания никога не са успявали да ме мотивират да откажа цигарите,но сега като ги чета,искрено се радвам,че вече съм "от другата страна".Никой,сигурна съм,не си въобразява,че дори и в малки количества цигареният дим е безвреден,всеки знае колко вредни са цигарите и все пак...Преди да ги откажа трайно съм си мислила няколко пъти да го направя,но явно не съм имала реално желание за това,по-хубаво ми е било с кафенцето или на кръчма с приятели,или дори самичка на терасата да запаля,мислила съм си "какво пък,едно от малките удоволствия" и често УЖ ги спирам,а пък все намирам повод да изпуша "една последна".След като ги спрях първият път(за около година),не качих килограми,хранех се сравнително здравословно,за собствено удоволствие,а не защото "трябва",не люпех семки по цял ден и не дъвчех девка след дъвка,не съм занимавала ръцете си с нещо друго,за да ги отклоня от вредния навик просто така да държат цигара,на заведения пиех не по едно,а по две кафета без цигара,и ДА,дразни ме,когато някой издухва дим в лицето ми,да не говорим,че има хора,които имат наглостта да ми кажат "ама вие още ли не пушите пред нея(Стела)?!Ми че тя е вече голяма,какво й се притесняваш?"??!!?!.........
Отказах ги няколко месеца преди да забременея,вече 2години не съм палила,не изпитвам никаква нужда,въпреки,че съм била "страстен" пушач...за което мога само много да се радвам Wink
Не казвам всичко това,за да навивам някого за каквото и да било,просто споделям моя поглед върху нещата и моя начин да се справя с този ПРОБЛЕМ!

Активен
Harmonia
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1039


хубавото винаги предстои ...


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: април 16, 2007, 08:10:42 »

Harmonia  ето какво намерих за отказването на цигарите.

Благодаря, Фийби!
Определено е интерсно като мнение, но едва ли би ни помогнало - През седмицата баща ми се храни веднъж дневно, при това обилно и задължително с месо! Единственият ден, в който майка ми би могла да направи нещо по въпроса е неделя. Това обаче едва ли ще е достатъчно!
Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines