Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 15:04:03

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ергенско и моминско парти: ЗА или ПРОТИВ  (Прочетена 177035 пъти)
 
veselyshko
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1013


красота :)


« Отговор #465 -: октомври 06, 2007, 22:51:32 »

Милички много се радвам за тези които са си изкарали страхотно на партитата браво  Bravo И аз бях изморена от работа и след партито два дни не можех да се наспя а ми предстоеше сватба, но не съжалявам изобщоооооо  Wink good
Естествено някой предпочитата да си починат и да нямат парти, което честно казано си е доста примамлив вариант като се има предвид колко е изтощителна подготовката точно последните дни  good И по- добре отпочинала и щастлива булка отколкото изморена и нещастна  good
А ти мила kleo_20 защо си мислиш че е странно да ходиш сама на спа- напротив  мила good Нищо странно няма ами отивай и се глези до насита и се наслаждавай на всяка минута  girl_in_love Да ти кажа и аз доста се замислях да отида, но не ми стигна времето- така че не му мисли ами бегом към спато  good girl_wink
Активен
didi_vla1983
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 808


най-прекрасния син на света!!!!!!!!!!!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: октомври 07, 2007, 09:55:58 »

сега като се замисля и аз наистина няма да имам и секунда време да си почина и още повече, че съм на работа и само 2 дни преди сватбата ще имам отпуск в които трябва да приготвя всичко и моминското е тогава на всичко отгоре!!!!!!!!!!Колко ли ще съм изтощена на сватбата незнам....
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #467 -: октомври 07, 2007, 11:13:51 »

didi_vla1983, няма ли кой да спретнеш да ти помага миличка? smile Не се настройвай, че ще си изтощена на сватбата Wink

А по темата да се изкажа - милички на мен лично не ми допада тази идея с тези партита NO. Това са някакви чужди традиции, които напоследък са ни заляли отвсякъде. Само изказвам мнение give_rose give_rose give_rose

Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: октомври 07, 2007, 12:00:05 »

Да,чужди са,ама то май вече всичко прилапахме от чужбина!Аз нямам нищо против това-поводи за празник да има!НО......само,ако това не представлява трудност и допълнителен ангажимент!Точно за това и аз мисля,че не е задължително това парти и ако го няма не е болка за умиране!А и всеки е различен темперамент,някои са по-бурни и имат женска компания и се забавляват с тези партита и нямат умора,а други предпочитат домашния уют и биха се чувствали неестествено размахващи прашки и викащи подир някой разголен левент :laugh:Така че момичета изборът си е изцяло ваш!
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: октомври 08, 2007, 08:57:22 »

isabel, по цял свят (вкл. и у нас) преди да се омъжи девойката, тя прекарва една вечер само със своите приятелки и роднини от женски пол. Какво правят през тази вечер зависи от желанието и възпитанието на жените, но в общи линии целта е да се помогне на момичето да изостави досегашния си начин на живот и да се подготви за семейство, докато я подготвят физически за самото тържество. (В Индия, например, рисуват бъдещата булка с хена, в Германия "продават" последните целувки и прегръдки. В България са замесвали сватбени краваи и т.н.) Така, че според мен, да се прави "моминско парти", не е чужд обичай. Факт е, че ако младоженците са живели заедно преди сватбата, няма какво толкова да се помага и да се разяснява на "срамежливата невеста", а и по самата булка няма какво толкова да се подготвя (чисто физически), затова масово моминските партите се използват за "луд купон". Но това не е взето от някоя друга култура или страна, а просто е наложено от начина ни на живот.
все пак, моминско парти може да се нарече както скромно събиране в дома на бъдещата младоженка, така и дива обиколка по клубове, предлагащи мъжки стриптийз и алкохол - кой както си избере Wink
Активен
tanichka
Сватбар
***
Публикации: 223



« Отговор #470 -: октомври 09, 2007, 16:45:45 »

Съгласна съм с  Alucinado. Просто едно време са се събирали, запрятали са ръкавите и са започвали да месят, да плетат, да предат и да обесняват на момата какво й предстой в първата нощ "като я награби оня ми ти голям, потен българин"  Wink , само че сега надявам се няма нещо, което да се налага баба ми и майка ми да ме учат за първата и следващите нощи и за това го обръщаме на веселба с приятелки, независимо дали ще излизате на дискотека или ще се съберете на следобедно кафе. То и на времето да не би да са пили само водичка я на тия седенки  drinkz drinks
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: октомври 09, 2007, 16:51:51 »

Милички в четвъртък имам партииииии yahoo yahoo yahoo
кумата ми се прави на потайна ама какво да си помисли човек на това "в четвъртък те искам на линия към 10ч"явно нещо има е тя си подсказа де но не казва къде ще ходим
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #472 -: октомври 09, 2007, 16:55:26 »

Момичета, организирам партито на една приятелка, коята се жени скоро  DANCE Основната ми идея е да е свързано с нещо/някой, който тя обича. Един от тези хора е Графа и сега издирвам в кое заведение ще пее /евентуално/ в началото на ноември. Преди засичах афиши с негово участие за клуб Ликьор. Някой да знае нещо по въпроса?
До колкото разбрах, сега е на турне, което приключва в края на този месец и се моля да не се отдаде на "заслужена" почивка. Всички дружки одобряват идеята и сме сигурни, че бъдещата булка много ще се зарадва  DANCE  
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: октомври 09, 2007, 16:56:29 »

Ох така се радвам за теб kleo_20 ! Bravo give_rose :girl_in_love:Само дето се тръшкаше за всичко!Видя ли,че се наредиха нещата и то перфектно!!!! :danceg:Направо чак на мен ми олекна *YAHOO*Значи ще чакаме и от теб подробно разказче!Имай късмет да не ни разкажеш всичко подробна след мъките,които изживяхме покрай терзанията ти! beating tease
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #474 -: октомври 09, 2007, 17:00:15 »

На всички бъдещи булки пожелавам страхотно парти  DANCE DANCE danceg danceg тези мигове са незабравими и безкрайно скъпи  Party time и каквото зависи от нас, приятелите, ще бъдe раздадено на MAX  DANCE DANCE

.... а пък ако знаете как искам един ден на моето парти Роби Уилямс да ми пее на уше  girl_in_love girl_in_love
« Последна редакция: октомври 09, 2007, 17:02:32 от Katitka » Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #475 -: октомври 09, 2007, 17:02:15 »

Ти пък си много скромна! O_OХората искат Графа,Деси Слава,това онова,а нашата Роби Уилямс 8PАма то знае ли човек :laugh:Пожелавам ти го от сърце! give_rose
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #476 -: октомври 09, 2007, 17:04:15 »

оххх какви палци ще стискам да ми се сбъдне това желание  Wink аз вече им говоря на моите дружки мили .... те да си знаят от сега  girl_in_love girl_in_love girl_in_love
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #477 -: октомври 17, 2007, 13:34:34 »

хайде мила kleo_20, чакаме те да се завърнеш и да ни заразказваш за всички емоции около моминското парти и сватбата в съответната темичка  DANCE DANCE DANCE
Сигурна, че е било много много весело  blum
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #478 -: октомври 17, 2007, 20:43:13 »

Аз май ще съм си без моминско парти, та за това ще се поглезя в деня преди сватбата, а така ми се купонясваа, но милите ми дружки са в Бургас  cray
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #479 -: октомври 17, 2007, 21:30:31 »

Вероника, ако искаш, можем да ти спретнем нещо по форумски  DANCE DANCE DANCE ще се получи импровизирано хубаво  danceg danceg danceg  аз поне съм ЗА  good
Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines