Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 21:38:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Украса на църквата?!  (Прочетена 22442 пъти)
 
Ирина
Любопитен
*
Публикации: 49



« -: април 06, 2006, 11:29:43 »

Днес научих за това нещо, не бях виждала някои да го прави.
А и църквите позволяват ли да се украсява? Много ми е интересно....
По филмите съм гледала такова нещо, но си мислех, че това е само в католическите църкви.
Активен
silvia
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #1 -: април 06, 2006, 15:04:48 »

Позволяват украсяване на църквата, поне там където е питала моя приятелка.
Активен
mariya
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304


Горда мама


« Отговор #2 -: април 07, 2006, 17:35:29 »

много ми е странно да се позволява...то се губи според мен онази магия, която си я има църквата, а и ако днес трябва за 5 часа да минат примерно 5 двойки...едва ли ще има време някой да слага и маха украси...
Активен
Teo
Отговорник
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Мъж
Публикации: 2277



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: април 08, 2006, 11:03:09 »

Не на всякъде биха позволили да се украсява църквата.
Преди време бяхме питали една църква и служителката много точно каза, че иконите са украсата в църквата. В католическите църкви, няма икони, има други орнаменти. Украсяването на църквата идва като обичай от запад.

Въпреки това украсата може да бъде използвана и за ресторанта. Цветя на входа на църквата и балони....
Всичко зависи от желанието ви...  heart
Активен
ani4ka
Сватбар
***
Публикации: 201



« Отговор #4 -: април 08, 2006, 19:38:15 »

съгласна съм с mariya наистина се губи магията...в крайна сметка ускрасено ще е в къщи, в ресторанта всичко ще стане много еднотипно ако се украсява и църквата...
Активен
mishle
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 56


Добро мишленце


« Отговор #5 -: април 08, 2006, 21:00:23 »

как украса по църквите...ее, това си е подигравка направо според мен shok
Активен
silvia
Любопитен
*
Публикации: 48



« Отговор #6 -: април 10, 2006, 09:16:16 »

как украса по църквите...ее, това си е подигравка направо според мен shok

Не е така...
Украсата е съвсем символична.
Активен
DIVA
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 725



« Отговор #7 -: април 12, 2006, 09:41:31 »

Съгласна съм с Мари и Аничка ... църквата сама по себе си излъчва някаква магия и 100000 % бих предпочела да съм сред нея, а не сред някакви хелийни балончета  nea
Айде да не падаме до нивото на западняците ....
Активен
Ирина
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #8 -: април 21, 2006, 11:29:20 »

Съгласна съм с Мари и Аничка ... църквата сама по себе си излъчва някаква магия и 100000 % бих предпочела да съм сред нея, а не сред някакви хелийни балончета  nea
Айде да не падаме до нивото на западняците ....

Напълно съм съгласна. Без украса, така е по-хубаво.  Wink
Активен
afrodita
Ентусиаст
**
Публикации: 104



« Отговор #9 -: април 26, 2006, 15:24:29 »

И аз мисля,че с украса става прекалена натруфено. shok
Активен
purity
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 33



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: август 15, 2006, 14:30:15 »

Нашата сватба ще бъде в протестантска църква,демек... църквите по филмите-с два реда пейки от двете страни,олтар,пастор...и голям кръст отзад.  yahoo Та...дайте идеи за украсата на тая зала-която не е малка... ясно че ще има панделки на пейките по цялата пътека,но от плат ли да са ... просто не знам...а може би аз ще украсявам с приятелки... Дайте ефикасни съвети-МОЛЯ!  smile  heart
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 15, 2006, 14:36:44 »

Хм, като се замисля...  smile

Ние ще сме в Катедрален храм Света Неделя (в София) и там по принцип украсяват с бели големи цветя, а и
църквата сама по себе си излъчва някаква магия и 100000 % бих предпочела да съм сред нея...
  heart LOVING angel angel
Мисля, че така пак ще е вълшебно!!!  angel
Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #12 -: август 29, 2006, 16:00:08 »

Украсата за църквата обикновенно включва цветя, панделки и орнаменти свързани с празника. Тя в никакъв случай не е претруфена и придава един по-празничен облик. Сама по себе си църквата е достатъчно украсена, но не мисля че слагайки допълнителна аранжировка нарушаваме тържествеността й, нито пък обезличаваме обликът й, защото какаво се случва около големите християнски празници именно в храмовете...........? Хората поставят цветя пред иконите :-))))))

А и тези цветя принципно след това се използват и в ресторанта Wink
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: септември 05, 2006, 11:56:12 »

Ние бяхме в църквата Св Неделя и в цената ни си беше включено украсяване което не е така претруфено както си мислите. Пътеката където минават младоженците отстрани се украсява с едни поставки високи в които са сложени бели цветя НЕ РОЗИ и се свързваха с бяла панделка това е украсата и е много по красиво и въобще не се губи магията на църквата или ритуала .
Активен
bdias
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #14 -: септември 10, 2006, 21:49:37 »

Здравейте, аз присъствах на сватбата на моя приятелка и там имаше украса с арка и 6 стойки с цветя и тюл. Взела ги е от сватбена агенция Вълшебниците, защото те и организираха цялата сватба. Но честно казано не знам дали може да се внесе във всяка църква нито имам идея дали тези от агенцията имат някакви специални договорки в църквите. сайта им е www.svatba-bg.com и телефона маи го пишеше там. чао и късмет
« Последна редакция: септември 11, 2006, 17:15:07 от Teo » Активен
Katerina
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 99



« Отговор #15 -: септември 11, 2006, 08:21:05 »

Някой може ли да посочи примерни цени на украса за църква?

Ще ходим на сватба на адвоката ни и обсъждайки някои детаили с него останах изумена от цените тук (Гърция)......за украсата в църквата се отделя средно около 1000 / 1500 евро  Oh my ... Oh my ... Oh my ... Това определено е ГОЛЯМА СУМА!!!
Активен
dgudge
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1007


Щастлива съпруга и майка


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: септември 11, 2006, 11:13:38 »

Аз както казах нашата украса беше включена в цената на църкват за ритуала и ни казах аче за украсата се плаща 10 лв! Какви са тези цени при вас 1000 !!!!!!!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: октомври 02, 2006, 12:04:13 »

При нас църквата си беше украсена с бели цветя, беше много хубаво!!! give_rose
Но не ни искаха никакви пари!!!
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #18 -: октомври 20, 2006, 12:57:14 »

Еййй, аман от тия нови потребители, дето всъщност са от въпросната фирма. Поне се маскирайте малко повече в изказванията си. Има си отдел за рекламни съобщения! stop
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: октомври 23, 2006, 11:56:31 »

Затова /за украсата в църкавата де/ пък въобще не бях се сещала да попитам дори агентката.А тя може би е помислила? sad
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #20 -: октомври 23, 2006, 13:24:06 »

Фиби, питай мила агентката, защото от ресторантите рядко предлагат украса, в църквата те рекетират за пари, нищо че е църква. Моя приятелка се жени скоро, добре, че пък нейна приятелка имаше фирма за украса. Иначе от ресторанта по принцип осигуряват бял "чаршаФФ" и менче за ритане. Такива работи като розови листенца по платното дори не съществуват. Особено ако е някой по-семпъл ресторант с нисък куверт. Макар че и от това правило си има изключения....

Зависи колко шаренко и украсено си мечтаеш да е!
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: октомври 23, 2006, 13:43:44 »

Искам да ви кажа, мили момичета, че аз/ние пази з аукраса на Цъкрвата НЕ сме дава, а и НЕ са ни искали!!!!!!! angel

Ние бяхме в Св. Неделя, там имаше много красива украса (може да видите на снимките в албума ни) от бели хризантеми, а поставките им бяха увите в прекрасен бял плат, наистина беше много красиво!!! LOVING
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #22 -: октомври 23, 2006, 14:24:02 »

Св. Неделя май е единствената църква в София, в която украсата е по подразбиране..... Въпреки, че ти казват предварително, че в цената е включена и тя. Наистина е красива, сепла и бяла.... А и попа беше много забавен. Всъщност те са поне трима на церемонията. На последната сватба нашите младоженци не спряха да се подсмихват, защото попа непрекъснато ръсеше някакви майтапи и всичко мина много приятно.... 
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 23, 2006, 14:30:00 »

Точно като при нас! Бяха 4 при нас! А беше и весело, защото сме познати с всички отци там от години и много се уважаваме! Беше приказно всичко там и много хубаво!!!
Активен
Ali
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 63



« Отговор #24 -: октомври 23, 2006, 14:56:53 »

Така изглеждаше украсата, която ние си бяхме поръчали за църквата, понеже такава не се включваше в цената, която платихме за църковния ритуал http://snimka.bg/album.php?album_id=64620&photo=61

16092006
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: октомври 23, 2006, 14:59:39 »

Украсата е чудесна, Али, поздравления за избора!!! Много ми допада!!! hiphip good give_rose
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: октомври 23, 2006, 16:00:42 »

Фиби, питай мила агентката, защото от ресторантите рядко предлагат украса, в църквата те рекетират за пари, нищо че е църква. Моя приятелка се жени скоро, добре, че пък нейна приятелка имаше фирма за украса. Иначе от ресторанта по принцип осигуряват бял "чаршаФФ" и менче за ритане. Такива работи като розови листенца по платното дори не съществуват. Особено ако е някой по-семпъл ресторант с нисък куверт. Макар че и от това правило си има изключения....

Зависи колко шаренко и украсено си мечтаеш да е!
О благодаря!За украската в ресторанта сме се разбрали.Аз държа на бели хризантеми.А и букета ми е от такива.Но за църквата-отбелязвам веднага в тефтерчето. Wink
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #27 -: октомври 25, 2006, 07:48:07 »

Фиби, смяташ ли че при всичките тези икони и орнаменти в нашите храмове е задължително да набутваш още пари за украса И в църквата?

Разбира се, преценката е твоя! Вярвам че ще се постараеш да направиш този ден най-красивия във всяко отношение. Целувам те!  LOVING
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: октомври 25, 2006, 09:39:32 »

Фиби, смяташ ли че при всичките тези икони и орнаменти в нашите храмове е задължително да набутваш още пари за украса И в църквата?

Замислям се вече доста над тия неща,защото аз определено съм заложила на доста семпла сватба.Просто не обичам претруфените неща с хиляди панделки и сърчица,така че възможно е и да няма украса.Още повече че ще бъде в една огромна и много красива катедрала във Велико Търново.Благодаря pleasantry Wink
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #29 -: октомври 26, 2006, 06:42:58 »

Стискам палци Фиби! kiss

Искам и аззззззз Плачещо момиче
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: октомври 26, 2006, 17:58:34 »

Катедралата е страхотна / не дразня никого/ и във Велико Търново.Там духът е невероятен.Добре че избрахме Велико Търново пред Стара Загора. yahoo
Активен
Sheila
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 263



« Отговор #31 -: октомври 27, 2006, 09:17:28 »

Някой може ли да посочи примерни цени на украса за църква?

Ще ходим на сватба на адвоката ни и обсъждайки някои детаили с него останах изумена от цените тук (Гърция)......за украсата в църквата се отделя средно около 1000 / 1500 евро  Oh my ... Oh my ... Oh my ... Това определено е ГОЛЯМА СУМА!!!



Ами аз някъде писах, че на моята приятелка и излезе 150 лв. с една софийска фирма. Обаче беше жестоко! Всичко беше потънало в сатен и цветя. Но разбира се, всичко беше под наем. Но сега гледам снимките и още хлипам.... Много готино беше, а аз бих дала мило и драго да разбера веднага датата ми догодина Плачещо момиче hysteric Толкова красив ден е сватбения...! look
Активен
irena_romeo2002
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 26



« Отговор #32 -: ноември 03, 2006, 12:07:53 »

Да ви кажа аз отначало имах огромно желание да украсяваме църквата, но всички около мен ми казаха, че е по- добре да не го правим защото Катедрарата във Варна си е красива сама по себе си и настина беше невероятно имаше цветя и имаше златни пилончета на пътеката, по която вървяхме.
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: ноември 03, 2006, 20:32:03 »

Да ви кажа аз отначало имах огромно желание да украсяваме църквата, но всички около мен ми казаха, че е по- добре да не го правим защото Катедрарата във Варна си е красива сама по себе си и настина беше невероятно имаше цветя и имаше златни пилончета на пътеката, по която вървяхме.

Хубавички сте :hiphip:И аз мисля да минем без украса,църквата си е достатъчно красива и така!
Активен
nev4e
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 34



« Отговор #34 -: декември 06, 2006, 23:39:41 »

аз също искам да си украся църквата, но още не съм питала дали мога, като попитам ще ти кажа, но определено съм и съгласна, че не всичко е подходящо като балони например изключено или прекалено много пайети и панделки.
аз искам само цветя и само бели и да не са прекалено много просто малко цветя, за да църквата по-различна от всеки друг ден


Моля, пишете САМО на кирилица!!! beating
« Последна редакция: декември 07, 2006, 20:26:17 от Bulechka_TS » Активен
desito07
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: април 08, 2007, 21:40:18 »

аз също искам да си украся църквата, но още не съм питала дали мога, като попитам ще ти кажа, но определено съм и съгласна, че не всичко е подходящо като балони например изключено или прекалено много пайети и панделки.
аз искам само цветя и само бели и да не са прекалено много просто малко цветя, за да църквата по-различна от всеки друг ден


Моля, пишете САМО на кирилица!!! beating

Съгласна съм с теб!!!!На мен също ми предстои църковен брак, но в католическа църква и се притеснявам за украсата!!Искам само стойки с цветя и нищо повече
Можете те ли да ми дадете линк за идеи???
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #36 -: април 08, 2007, 23:37:36 »

desito07, първо трябва да се допиташ до свещеника къде е разрешено да се поставят цветя--в нашия случай в католическата църква не позволяват да се слагат цветя на олтара, затова сме се спрели на колони с цветя от двете страни на олтара, както и големи панделки в бяло и сребристо на пейките в църквата.


* church.jpg (71.96 KB, 450x358 - видяно 461 пъти.)

* churchdecor2.jpg (43.27 KB, 300x225 - видяно 667 пъти.)

* churchdecor3.jpg (76.86 KB, 480x360 - видяно 475 пъти.)

* churchdecor4.jpg (75.21 KB, 480x360 - видяно 464 пъти.)
Активен
desito07
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 91



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: април 09, 2007, 14:22:56 »

desito07, първо трябва да се допиташ до свещеника къде е разрешено да се поставят цветя--в нашия случай в католическата църква не позволяват да се слагат цветя на олтара, затова сме се спрели на колони с цветя от двете страни на олтара, както и големи панделки в бяло и сребристо на пейките в църквата.

didibaby страхотна си!!! yahoo *YAHOO*Много стилни украси!!Аз до колкото знам на олтара не се слага нищо, защото там се извършва евхаристията и мястото е свято!!За това мисля да сложим само стойки отстрани, тя и църквата е малка и не искам да претрупвам с украсата и да затруднявам гостите
Вече попитах в агенцията и от там ми обещаха да ми осигурят украса  yahoo yahoo yahoo ,просто ми се искаше да видя някакви предложения за да няма изненади, а и ако мога с нещо да допълня това от агенцията

Активен
shaska
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 238



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: юни 16, 2008, 15:24:07 »

Чудя се дали тази украса не може да си я направя сама? crazy
Активен
Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines