Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 01:55:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашата козметика  (Прочетена 183467 пъти)
 
Lupercola
Гост
« Отговор #390 -: ноември 27, 2008, 12:50:44 »

Не, не означава, че не са медициниска козметика.
Просто го посочих като факт, щото ми стана смешно, че BaBy дава като пример за най-долна и обикновена гама Лореал (явно става въпрос за L'Oreal Paris). Те милите имат една от най-големите лаборатории в света и продават молекули на много марки от лукса, но и аз въобще не ги обичам   pardon

Така наречената "медицинска козметика" е клас козметични продукти, разработени под фармакологичен контрол, в чиито състав не влизат вещества предизвикващи алергични реакции (и които съответно не правят чудеса, защото супер-ефекта на козметиката е свързан със супер-химичните разработки и никой не може да избяга от този факт). Предимството им е, че могат да се използват от бременни и кърмачки. Клиентелата към която са насочени е "Клиентката търсеща сигурност" - фактът, че се продават само в аптеките е "гаранция" за тяхната безопасност и качество.
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #391 -: ноември 27, 2008, 13:16:28 »

inaxastra, даваш полезна информация, благодаря  give_rose
Все още не съм открила моята козметика, но опитвам различни неща, за да я "усетя". Не съм била много суетна към кожата си до сега, ползвала съм повече хидратиращ крем Garnier, както и Anew на Avon, като от последния не съм много доволна или просто не са за моя тип кожа, но все тая, няма да го повтарям. Искам да опитам Vichi или Avene, защото чувам и чета добри отзиви, но ще се консултирам и в аптеката преди за избера. Козметичката ми ползва френски продукти GUINOT и когато ходя на процедури при нея, после винаги се чуствам много свежа  smile
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #392 -: ноември 27, 2008, 22:06:49 »

Лелеле каква кавга съм отнесла....

Стана ми смешно, защото точно така бих го казала и аз. Нали казах, че въпреки супер лабораторията им за която тръбят ги недолюбвам. Просто бих се изразила абсолютно по същия начин и затова ми стана забавно. Особено марката им Лореал Париж, която за мен също е нисък клас козметика.

А за другото съвсем не си ме разбрала правилно  blush
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #393 -: ноември 27, 2008, 22:11:09 »

И за да потвърдя твърдението си-за по-мързеливите или неразбиращи аптекарки у нас, днес за пореден път и с надежда влизам в една от аптеките Ремедиум и си търся дневен, оцветен крем за мазна, акнетична кожа с фактор, поне 30, ами какво да ви кажа, първо, момичето беше любезно и се опитваше да ми помогне, не мога да отрека, но около 40 минути ми предлагаше или само оцветен крем, без фактор, или неоцветен с фактор, или оцветен и с фактор, но не за мазна кожа, а за суха... Е, кажете ми, какво да направя, накрая разбрах, че у нас явно още не го внасят този крем, защото има един- на биодерма, с фактро 50 и оцветен, но цвета му е на препечен въглен-или по-ясно да кажа, когато съм била на море около 2 седмици, мога и да си позволя този крем. tease Т.е. и проблема с вносителите също не е малък, защото те си преценяват от коя серия, кое да внесат smile
Иначе, Кате, Ина е права, че ако се чувстваш добре с един крем, значи е твоят, но при мен и това не е водещо, защото тези, с които се чувствам добре, до един час лъщя като мазен тиган, или пък ми се запушват порите след време и ставам пъпка до пъпка, а тези пък, които ми лекуват-прекалено ми изсушават и тя почва да се бели...и става омагьосан кръг:)
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #394 -: ноември 27, 2008, 22:12:38 »

Искам официално да се извиня на Ина, за дето я нападнах така, не бях права, не съм я разбрала правилно!!!  cray и бях доста избухнала и заядлива! Съжалявам, Инаксастра!!! blush
Просто не искам да правите грешки, които аз съм правила, ходила съм при всякакви козметички и лекарки, също и сама съм си причинявала какво ли не-от изгаряне със салицилова киселина, до замръзване с лед, ходила съм на полинги, избелващи процедури, излющвания и какво ли не, и пак-благодаря на Господ, че все още приличам що-годе на човек! tease
« Последна редакция: ноември 27, 2008, 22:36:41 от BaBy » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #395 -: ноември 27, 2008, 22:36:19 »

Аз не знам, Ина, на какво се смееш тъй като нищо смешно не съм казала! И аз трябва да ти се смея ако ти си разбрала, че имам предвид Лаборатории Лореал, а не най-ниския им и евтин клас. И второ незнам какво учиш, ама не е в медицински факултет явно, щом съветваш момичетата да не ходят на лекар и твърдиш, че дерматолозите не разбират от козметика и били само при болести на кожата. Както се рабра по-рано си се отдалечила от Бг действителността и ако съветваш някого да се довери на магазинер, а не на лекар по-скоро си смени специалността, защото ако аз посъветвам някого да отиде в общината да пита к'вото го интересува и не му дам правилен правен съвет, надали някой ще дойде втори път при мене! Wink

Не уча в медицински факултет. Уча "Козметични продукти".
Всъщност нямах предвид да дам съвет на момичетата да не ходят на дерматолог. Казано така звучи наистина много тъпо. Исках просто да кажа, че ако имаш нормална здрава кожа (била тя и мазна, защото това не е отклонение все пак) няма нужда да ходиш на дерматолог. Той ще ти направи диагностика, ще ти определи типа продукти, но едва ли ще ти каже марки и прочие. В никакъв случай на съм имала предвид, че дерматолозите не разбират от козметика. Нещо така се притесних, че дори не мога да се изкажа както трябва.

Както и да е. Може би просто трябва да спра да пиша тук.
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #396 -: ноември 27, 2008, 22:37:37 »

Искам официално да се извиня на Ина, за дето я нападнах така, не бях права, не съм я разбрала правилно!!!  cray и бях доста избухнала и заядлива! Съжалявам, Инаксастра!!! blush
Просто не искам да правите грешки, които аз съм правила, ходила съм при всякакви козметички и лекарки, също и сама съм си причинявала какво ли не-от изгаряне със салицилова киселина, до замръзване с лед, ходила съм на полинги, избелващи процедури, излющвания и какво ли не, и пак-благодаря на Господ, че все още приличам що-годе на човек! tease
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #397 -: ноември 27, 2008, 23:21:50 »

Случват се недоразумения. Особено при писане, често се получават двусмислици, които могат да бъдат зле разбрани  pardon

Важното е да се изяснят навреме  good
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #398 -: ноември 27, 2008, 23:59:09 »

Инче,аз нямам проблем с кожата,но незнам какви грижи да полагам за нея! :girl_impossible:Ако можеш да ме насочиш към нещо ще ти бъда много благодарна! Wink
Активен
_MuMeTo_
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 285


Ако имаш мечта , позволи и да се сбъдне!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #399 -: декември 07, 2008, 20:27:59 »

Трябва да определиш нуждата на кожата Примерно дали искаш хидратация  , матиране , минимизиране на порите фини линии или нещо такова. Според мен е хубава да се използва хидратиращ крем независимо дали е мазна или суха кожата , особено за зимата освен ако не се притесняваш за бръчици, но ми се вижда рано за теб да използваш по силен крем.  Има Хидратиращ крем на Кларанс , който е доста добър от моите впечатления с две молекули хеуронова киселина едната прониква в дълбочината на кожата , а другата остава на повърхността и ! Ако ти е по мазна кожата може да използваш флуид , който не е толкова богата консистенцията има и на клиник хидратиращ крем без мазнини само дето не знам как се казва. Може да използваш и около очен крем пак хидратиращ. До колкото съм запозната от дехидратирана кожа се получават бръчиците не говоря за бръчките а за фините линии има един тест може да си го направиш лесно е заставаш пред огледалото повдигаш леко бузката и ако има едни линийки значи ти е де хидратирана кожата.
Това мога да те посъветвам до колкото съм запозната с кремовете. Дано да съм ти помогнала 

Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #400 -: декември 09, 2008, 16:48:56 »

_MuMeTo_ ,благодаря за изчерпателния отговор ,миличка! give_rose give_rose give_rose
Активен
Daisy_d
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 88


Моят сватбен албум

« Отговор #401 -: април 12, 2009, 19:37:57 »

Pisetata, идеята да отидеш при дерматолог дори и да нямаш проблем е добра, защото той ще те насочи какви са подходящите продукти за теб и ще ти да де полезни съвети! Аз бих ти препоръчала д-р Малчевски, работи в клиника Малинов (София, бул. Гоце Делчев 49). Аз съм ходила при его и съм много доволна! Приятен ден!
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #402 -: април 21, 2009, 17:37:50 »

Някоя от вас ползвала ли е маслата за тяло на Fruttini? Влязох в една много заредена аптека предимно за козметика и сума ти време разглеждахкакви ли не лосиони и масла, направи ми впечатление, че тези имат страхотен аромат и не са много скъпи 11лв/500гр. и са под формата на т.нар. butter.
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #403 -: април 21, 2009, 18:12:34 »

Аз съм ползвала други техни продукти, но Вики, честно да ти кажа, не са много висок клас, в смисъл, ако искаш сега за бременността да ти е мазничко и пълноценно все пак по-добре си вземи от същото масло, но на greenland, имат от кокос и манго и някакво друго, а има и едни страхотни продукти в аптеката на ъгъла на Пир.прохор и Род.извор, млеката има за тяло са в кутии като за истинско мляко, но и за двете марки цените са по-високи за съжаление, но със сигурност са по-подхранващи и по-натурални!!! Това е, което аз мога да ти дам като съвет, ако има други момичета с други мнения да казват!:)
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #404 -: април 21, 2009, 18:20:35 »

Йоаннка аз и там влизах, но не видях такива масла в кутии, следващия път директно ще ги питам. Иначе тези на Фрутини ги гледах в аптеката на Родопски извор до магазина на СБА. Много е заредена. По принцип си търся нещо за сутрешното мазане, защото  вечер се мажа с един крем със зехтин,който си правя сама /споделяла съм рецептата някъде из форума/ и ми действа много добре на кожата, но е прекалено мазен за сутрешна употреба.
Активен
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines