Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 01:53:52

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашата козметика  (Прочетена 183464 пъти)
 
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #375 -: октомври 12, 2008, 19:07:29 »

Преди време бях писала тука, но сега наново да кажа, че за моята проблемна кожа - суха и мазна едновременно, с лишеи от време на време, открих страхотна козметика - БИОДЕРМА!!! Препоръчвам горещо! good good
Активен
nudi
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #376 -: ноември 19, 2008, 11:52:02 »

Аз си постригвам косата на 6месеца, но нямам проблем със цъвтежа, моята е много суха и къдрава, и ако не я постригвам просто става ужасна!
Активен
nudi
Любопитен
*
Публикации: 46



« Отговор #377 -: ноември 25, 2008, 12:11:17 »

 Makeup :вече нямам време за това
и гледам по по-бързата процедура да се справям, но все пак грижата за косата за мен си остана важна!


* 111.jpg (23.25 KB, 184x258 - видяно 4869 пъти.)
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: ноември 25, 2008, 23:29:12 »

Днес гледах някакво предаване за кожата и с какви кремове трябва да се маже...и да ви ка жа честно съвсем се обърках. pardon
Кажете къде и кой би ми казал какъв крем ще е подходящ за моето лице? smile
« Последна редакция: ноември 25, 2008, 23:39:08 от Pisetata » Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #379 -: ноември 25, 2008, 23:32:15 »

В който и да е добър магазин за козметика, продавачките би трябвало да са достатъчно компетенти да ти направят диагностика и да ти препоръчат подходящи продукти.
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: ноември 26, 2008, 00:14:13 »

inaxastra, мила ти май не живееш в Бг, няма такива продавачки, за които говориш-те освен да те оглеждат пренебрежителни и да пушат пред магазина, просто продават! tease
Според мен, Pisetata , трябва да отидеш на дерматолог-лекар най-добре ще ти каже каква е твоята кожа и какви са нейните специфични нужди, ще ти даде тестери на различни кремове и измиващи средства, за да видиш как ти действат и след това да прецениш кое да си купиш! 
Отивайки пък в аптека, просто аптекрка, която е завършила фармация -те поглежда и през фон дьо тена ти, като с "рентгенов" поглед, на луминисцентна светлина и ти поставя доста авторитетно диагноза и отсича-Ей това е точно за тебе-най-новото, най-доброто! Ама ни те знае, нито е лекар, просто се опитва да те накара да хвърлиш 60 до 100 лева за цяла серия, щото без това не може, а без другото, направо кожата ти не знам как е още жива!?!?!?  И така, без въобще да си прави труд дори да си помисли да ти даде тестери, защото те са за нея, не за хората, а и може да не се върнеш да си купиш нищо, пък тя няма изгода от това, и едва ли не- те изнудва да си купиш нещо, което само тя е решила, че е за теб, а то може или да ти навреди, ако не за твоята кожа точно, или просто да се мажеш два три месеца с нещо, което ти опъва при миене, щипе при мазане, люти на очите или да получиш алергия, или просто неблагоприятна реакция.
Аз съм минала по този път и знам, че само на определени дерматолози мога да се доверя, защото и сред тях има много некадърни или просто искат да ти вземат парите. Имам проблемна, смесена и много чувствителна кожа-позвала съм Биодерма, Виши, АкнеАут, Джонсън, Лед, Ексфолиак, Авен, Лиерак, Клиник, Ларош Посей, Ейвън, Юриаж, Мариа Галанд, Биотерм, Есте Лаудер, Мари Корф, освен това от антибиотиците Имекс, Далацин Т, Зинерит и какво ли още не и НЕ мога да кажа, че съм намерила моята козметика, защото имам специфични нужди, освен това кожата е различна през всеки сезон и различните месеци, и дори дни в месеца. И не може, понеже аз съм много доволна или не от нещо, това да важи и за теб, дори и да имаме едни симптоми, кожите са различни, като ДНК, като отпечатъците и т.н.
Съжалявам за дългия пост!!! blush Исках да съм полезна, не да ви отегчавам.
Сега пробвам при моята козметичка една нова козметика-израелска GiGi, пак е медицинска, надала ми е тестери и се надявам скоро да открия най-подходящото за мен! Независимо от кожата ви обаче, не забравайте, че дори и зимата дневният ви крем трябва да е с фактор!!! Има всякакви и за сухи и за мазни и за чувствителни кожи, а и оцветени, вместо ФДТ smile Успех на всички в търсенето, защото, както казваше пра-баба ми- Лице дупе продава!!! Bravo
« Последна редакция: ноември 26, 2008, 00:23:54 от BaBy » Активен
_MuMeTo_
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 285


Ако имаш мечта , позволи и да се сбъдне!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #381 -: ноември 26, 2008, 21:41:25 »

Аз пък отидох в един голям козметичен магазин направиха ми перфектна консултация и съм много доволна, отделиха ми поне половин час най – малко.
Моята кожа е мазна,  момичето ми обясни, че по мазните кожи са по проблемни т.е. ако не се почистват добре излизат пъпчици. т.к. себума събира праха и мръсотията порите си увеличават от себума който излиза на повърхността на кожата. Посъветва ме да използвам ексфолиант поне два три пъти дневно Обясни ми , че трябва да е добре хидратирана защото и една мазна кожа може да се лющи. Кумих си трите стъпки на Клиник и хидратиращият крем, който е без мазнини, мисля че няма фактор , но ползвам друг продукт , който има. Момичето ми даде на друга марка ескфолиант , защото нямаха мостра на клиник. В момента кожата ми се чувства много добре. Bravo
 Дано всички да попадате на такива консултантки  усмивки

Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #382 -: ноември 26, 2008, 22:08:50 »

Първо да ти кажа, че ако ти е казала да използваш ексфолианта два три пъти дневно, значи е луда, два три пъти седмично също е много, защото ексфолианта, освен да почиства, той и разнася-което значи, че ако имаш пъпчици с бели връхчета, по-вероятно е да станат повече, а и колкото повече се използва екфолианта, толкова по-често ще имаш нужда от него. Второ козметиката на Клиник и особено трите стъпки е козметична серия, а не медицинска, т.е. ти временно решаваш проблема си и със същия успех можеш да ползваш и Лореал. А колкото до продавачката-предвид това, че си дала 120 лева и повече е нормално, да е любезна и така трябва да е, само, че се случва рядко. smile
Но не знам защо коментирам тези въпроси, проблема у нас, не е какви за продавачките и аптекарките, а нежеланието и отхвърлянето на медицинската помощ. Предпочитеме да дадем стотици левове, да омрънкаме света, но не и да отидем на лекар и той да реши проблемите ни, защото лекарите знаят най-добре, все пак затова са учили, както когато имаме юридически проблем отиваме при адвокат и т.н. good
Говоря от личен опит и личен пример, не искам да засегна никого good
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #383 -: ноември 26, 2008, 22:19:16 »

BaBy не, не живея в България  blush Съжалявам, ако съм се изказала неподготвена, но според мене това е нормалното, което явно е неприложимо при определени условия...  sad

Мимето, с ексфолиране 2-3 пъти дневно ще си съсипеш лицето ако наричаш ексфолиране това дето аз си мисля. Ако става въпрос само за втората фаза на Клиник е приемливо (все още).

Ексфолирането представлява излющване на един много повърхностен слой на кожата, което за нея е вид агресия, на която тя отговаря с удебеляваме на кератина, за да се защити т.е. кожата загрубява ако е подложена на непрекъсната ексфолиация. И продукти със съдържание на алкохол (имам съмнения, че три-базика на Клиник е между тях (за лосиона става въпрос)) са за избягване дори и при мазна кожа. Разбира се ако ти усещаш комфорт, значи продуктите са добре за теб. Само следи в по-продължителен период как ще ти се отразят (след две седмици, месец). Прекаленото обезмазняване предизвиква все по-усилено производство на себум (в дълготраен аспект).
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #384 -: ноември 26, 2008, 22:39:11 »

Второ козметиката на Клиник и особено трите стъпки е козметична серия, а не медицинска, т.е. ти временно решаваш проблема си и със същия успех можеш да ползваш и Лореал.

И само да добавя по въпроса за медицинската козметика - Виши, Ла Рош Позе, Инеов, Санофлор са все марки на Лореал  Wink
Активен
_MuMeTo_
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 285


Ако имаш мечта , позволи и да се сбъдне!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: ноември 26, 2008, 22:42:42 »

Първо да ти кажа, че ако ти е казала да използваш ексфолианта два три пъти дневно, значи е луда, два три пъти седмично също е много, защото ексфолианта, освен да почиства, той и разнася-което значи, че ако имаш пъпчици с бели връхчета, по-вероятно е да станат повече, а и колкото повече се използва екфолианта, толкова по-често ще имаш нужда от него. Второ козметиката на Клиник и особено трите стъпки е козметична серия, а не медицинска, т.е. ти временно решаваш проблема си и със същия успех можеш да ползваш и Лореал. А колкото до продавачката-предвид това, че си дала 120 лева и повече е нормално, да е любезна и така трябва да е, само, че се случва рядко. smile

Опа моя грешка! Седмично естествено. Аз нямам гнойни пъпки smile момичето ме предупреди ,че не трябва да го използвам когато имам пъпчици. Не съм разказала цялата консултация т.е. трябваше да пиша до утре ама мисля , че ми помогна девойката , не мога да разбера защо ги нападате!!! А се чувствам доста добре със трите стъпки , ползвам ги от два месеца и ще продължа да ги ползвам ! Не мисля че съм за лекар щом кожата ми е мазна smile. Специално на мен ми допада обслужването.

усмивки
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #386 -: ноември 26, 2008, 22:47:43 »

Не бе, аз никой не нападам, защото нямам наблюдения. Поясних някои неща, защото това уча и смятам, че е добре хората да ги знаят.

Затова специално отбелязах, че да си чувстваш кожата комфортно е най-добрият признак, че козметиката ти е правилно подбрана. Така че  good И разбира се, че не си за лекар, заради мазна кожа. Никой не е казал нищо подобно. 90% от средиземноморския европейски тип кожи са такива - мазни и смесени.

ПП. Все пак смятам, че и три седмично е много. Веднъж е оптимум  pardon
Активен
Pisetata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 675



Моят сватбен албум

« Отговор #387 -: ноември 27, 2008, 11:34:22 »

Момичета,благодаря и моля не изпадайте в конфликти/няма смисъл/... smile
Аз все пак мисля да посетя дерматолог и той да ми каже какво да нанасям на моята кожа,така,че,ако ми препоръча за София,ще му бъда много благодарна! blum
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #388 -: ноември 27, 2008, 11:55:25 »

Писе, някакви специфични проблеми с кожата имаш ли ?
Не знам дали си за дерматолог. Те се занимават по-скоро с разните болестни състояния и не съм убедена, че познават задълбочено козметичните продукти.
Теб марка ли те интересува, тип козметика ли или просто съвети как да се грижиш за лицето си ?
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #389 -: ноември 27, 2008, 12:27:15 »

inaxastra явно си навътре в тея работи. Кажи кои са добрите марки. А това " Виши, Ла Рош Позе, Инеов, Санофлор са все марки на Лореал " означава ли че не са медицинска козметика? И какво е това медицинска козметика всъщност и защо е по-добра от другата евентуално?
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines