Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 20, 2024, 16:32:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нашата козметика  (Прочетена 183866 пъти)
 
Picolina
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2748



Моят сватбен албум

« Отговор #165 -: април 18, 2007, 13:53:52 »

най-добре според мен е Фитнеса-здравословно е!!!
Активен
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« Отговор #166 -: април 18, 2007, 14:01:14 »

Темите се припокриват, така че не мисля че е необходимо да са отделни  pardon
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #167 -: април 18, 2007, 14:06:58 »

Аз лично нямам нужда от отслабване и се надявам при мен да не се получи така,както споделят някои момичета-как в последните дни преди сватбата стопяват някое и друго килце и роклята  им "увисва" леко smile Цял живот съм спортувала и още от тинейджърските си години подържам 53кг/1.72см(с изключение на бременността ми,когато качих 22кг,но бързо си възстанових фигурата и сега пак съм си като преди Wink ).Не признавам диети и не мога да се подложа на такова мъчение,за мен спорта е най-добрият и приятен начин за подържане на фигура(при една "гола" диета може да се постигне отслабване,но не и стягане)-тичане,фитнес,колело,прохождащо бебе Wink ,домашни упражнения good ...А,имам и едно предимство-не обичам сладко...
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #168 -: април 18, 2007, 14:20:10 »

Ети и диетат, на която се подложих

Много е важно от менюто да се изключат всички сладки неща, хляб, картофи, ориз, захар.

Сутрин на гладно се пие по една с.л. зехтин Extra Virgin. Той помага за очистване на организма от токсини и особено много благоприятсва ако имаш колит.

На ден се пие по 2 литра вода. Трябва да имаш 4 яденета на ден като непосредствено преди всяко ядене пиеш по една чаша мин. вода, за да можеш да стимулираш метаболизма.

Примерно меню:

Сутрин:
1 с.л. зехтин
Фреш - плода е по желание
10:30 Половин кофичка кисело мляко 2%(може и 0,5 и ако обичаш канела можеша да добавиш малко)

На обяд
пиле със броколи и моркови
или
пиле със спанак
или пиле със някаква салата
Освен това можеш да ядеш и риба и бяло сирене (но не дунавия)
Всички зеленчуци (изключение картофи ) се разрешават. Принципа е на разделното хранене ,разликата е че простите въглехидарти са забранени. Тъй като на организма му са необходими въглехидарти, и не е хубаво тотално да се изключват от менюто, те се набавят от плодовете , млякото и някои зеленчуци.

Между 16 и 17 ч

Половин кофичка мляко  или плод

Вечерята е лека но не по-късно от 19:30 часа

таратор, или салата или някакви задушени зеленчуци.

Забележка: Заеленчуците се приготвят само със зехтин и ябълков оцет.

Надявам се да съм била изчерпателна и да мога да помогна. Ако имаш някакви допълнителни въпроси - питай. И незбравяй да пиеш вода. Първите два дни може да имаш главоболие, но това е защото организма се пречиства от токсините.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #169 -: април 18, 2007, 14:24:49 »

Rossistela,   и аз бях до преди 8 месеца слабичка , тъй като спортувах много , а и 7 години съм се занимавала с класически балет. Но се подложих на хормонлана терапия с Клостилбегит и прогестерон , тъй като нямах цикъл, а съответно и овулация поради поликистоза. Резулатът от терапията беше напълняване , не толкоа драстично, но колегите ми , които ме гледат всеки ден казват , че леко съм се позакръглила. Сега освен този режим , с който не глаадувам, много помага плуването 2 седмица и 2 седмица пилатес. Така, че момичета мога само да ги препоръчам.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #170 -: април 18, 2007, 15:30:27 »

ти поне не си качила много от хормоналната терапия аз качих 14 кг за 4 месеца без да си променя грам навиците а се свалят толкова трудно но аз вече свалих 9 остават по трудните 5 че и още искам да сваля.
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #171 -: април 18, 2007, 16:31:40 »

Наистина последните килограми се свалят най-трудно. Аз всъщност избягвам да се меря на кантар, защото все пак мам доста мускулна маса , която е по-тежка от мастната. По дрехите най-добре съдя дали съм отслабнала или не. Gucci пожелавам успех с последните 5 кг. Стискай палци и аз да успея да ги сваля моите до сватбата.
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #172 -: април 18, 2007, 17:33:53 »

при мен положението е   girl_impossible след като започнах противозачатъчните качих около 8кг, а и от преди това си имах 3-4 отгоре..... cray сега уж се мъча да ги смъкна, ама.....  nea трябва да спра противозачатъчните и ще стане, само че проблемът е в това, че другите им действия са положителни и не ми се иска да ги спирам..... а и така ( с тях) на сватбата се пада да не съм в цикъл..... уф много е заплетено  cray не зная какво да правя честно казано  pardon
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #173 -: април 18, 2007, 20:56:59 »

Solecito,  какви противозачатачни пиеш? Аз минах на Ясмин от които не се пълнее , защото съдържат ниско ниво на хормона , от който се пълнее, освен това имати добър ефект на кожата. Аз не напълнях от противозачатъчните, а други хормони, които стимулитрат овулацията. От както взимам Ясмин имам чувството , че и афинитетът ми към сладкото доста е намалял.
Активен
Аni
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 580



Моят сватбен албум

« Отговор #174 -: април 18, 2007, 21:10:58 »

Честно да ви кажа не виждам никакъв смисъл в тези по-специални грижи преди сватбата.Съгласна съм с масажа и почистването на лицето,избелване на зъбите,но си мисля,че всички процедури не трябва да се правят само преди сватбата,а постоянно! Не мога да разбера тази еуфория,маски за коса и лице,диети и т.н А след сватбата какво,ще спрете да се грижите за себе си?!
Съжалявам ако съм ви обидила,но мисля,че грижите за самите нас трябва да са перманентни!Аз си правя домашни маски за коса и лице,винаги поддържам хубав маникюр,когато напълнея малко,минавам на диета и т.н,но го правя за себе си,не заради сватба,рожден ден или нещо друго!
Активен
didibaby
Баш Майстор
**
Публикации: 1881



« Отговор #175 -: април 18, 2007, 21:21:34 »

Съгласна съм с масажа и почистването на лицето,избелване на зъбите,но си мисля,че всички процедури не трябва да се правят само преди сватбата,а постоянно! Не мога да разбера тази еуфория,маски за коса и лице,диети и т.н А след сватбата какво,ще спрете да се грижите за себе си?!

Ани, много съм съгласна с теб--една жена винаги трябва да се поддържа. Но за тези, на които не остава време, сватбата е един повод, когато могат да се поглезят.
За диетите точно преди сватбата съм много против--не трябва да се очаква за два месеца да заприличаме на модели, ако по принцип не сме. Освен това, ако не се внимава след сватбата пак ще си качим килограмите. Тук има така наречените "bridal bootcamps" през което време бъдещите булки се подлагат на специални диети и физически упражнения, с една дума да се вкарат в линия за сватбата. Но според мен ако не сме постоянни в грижите за себе си, какъв е смисълът да го направим само за един ден.
Активен
Rossistela
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1863



Моят сватбен албум

« Отговор #176 -: април 18, 2007, 21:43:14 »

след като започнах противозачатъчните качих около 8кг
solecito,аз пия противозачатъчни вече от около година след раждането и нямам никакви странични ефекти от тях!Аз го побърках моя д-р като ми ги изписваше:дали няма да напълнея(че тогава имах и да свалям килограми едно на ръка girl_impossible ),дали няма да се окосмя,дали няма да мутирам едва ли не crazy ,той ми се смя,смя...Не зная ти какви използваш,но има толкова съвременни нискодозирани контрацептиви,ако при теб тези,които пиеш имат негативен ефект,мисля,че след задължителната консултация с гинеколога ти е добре да ги смениш(а всъщност защо въобще да започваш нови,нали ще се жениш ROFL good  )
Активен
Marina
Професор
****
Публикации: 489



« Отговор #177 -: април 18, 2007, 21:55:30 »

след като започнах противозачатъчните качих около 8кг
solecito,аз пия противозачатъчни вече от около година след раждането и нямам никакви странични ефекти от тях!Аз го побърках моя д-р като ми ги изписваше:дали няма да напълнея(че тогава имах и да свалям килограми едно на ръка girl_impossible ),дали няма да се окосмя,дали няма да мутирам едва ли не crazy ,той ми се смя,смя...Не зная ти какви използваш,но има толкова съвременни нискодозирани контрацептиви,ако при теб тези,които пиеш имат негативен ефект,мисля,че след задължителната консултация с гинеколога ти е добре да ги смениш(а всъщност защо въобще да започваш нови,нали ще се жениш ROFL good  )

Сигурно не е това правилната тема, дано модераторите ни простят. Моя приятелка смени три вида от най-нискодозираните хапчета и от всички имаше ужасни странични ефекти (казваше например, че всяка сутрин на слизане от метрото по път за работа тича към най-близкия кош, защото неизменно и се гади ужасно по това време  bad) Друга моя приятелка получи странно окосмяване по корема. Аз лично съм се борила само с леко гадене, но различните хора реагират по различен начин...
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #178 -: април 19, 2007, 05:51:25 »

Много странно , че се е окосмила твоята приятелка, но обикновеноно контрацептивите ги предписват точно при свръх продукци
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #179 -: април 19, 2007, 05:57:49 »

Безда искам натиснах сенд и не си довърших мисълта  huhhuh.gif Т иаксха да кажа , че ги изписват при свръх продукция на андрогени и тестостерон , които водят до окосмяване. Малко взехме да се отклоняваме от темата .
Честно да ви кажа не виждам никакъв смисъл в тези по-специални грижи преди сватбата.Съгласна съм с масажа и почистването на лицето,избелване на зъбите,но си мисля,че всички процедури не трябва да се правят само преди сватбата,а постоянно! Не мога да разбера тази еуфория,маски за коса и лице,диети и т.н А след сватбата какво,ще спрете да се грижите за себе си?!
Съжалявам ако съм ви обидила,но мисля,че грижите за самите нас трябва да са перманентни!Аз си правя домашни маски за коса и лице,винаги поддържам хубав маникюр,когато напълнея малко,минавам на диета и т.н,но го правя за себе си,не заради сватба,рожден ден или нещо друго!
Съгласна съм с масажа и почистването на лицето,избелване на зъбите,но си мисля,че всички процедури не трябва да се правят само преди сватбата,а постоянно! Не мога да разбера тази еуфория,маски за коса и лице,диети и т.н А след сватбата какво,ще спрете да се грижите за себе си?!

Ани, много съм съгласна с теб--една жена винаги трябва да се поддържа. Но за тези, на които не остава време, сватбата е един повод, когато могат да се поглезят.
За диетите точно преди сватбата съм много против--не трябва да се очаква за два месеца да заприличаме на модели, ако по принцип не сме. Освен това, ако не се внимава след сватбата пак ще си качим килограмите. Тук има така наречените "bridal bootcamps" през което време бъдещите булки се подлагат на специални диети и физически упражнения, с една дума да се вкарат в линия за сватбата. Но според мен ако не сме постоянни в грижите за себе си, какъв е смисълът да го направим само за един ден.

Аз също смятам , че една жена трябва да се грижи за себе си постоянно, но начинан ни на живот понякога ни лишава от по-интензивни грижи. Относно отслабването , не казвам, че трябва да осталбнеш точно преди сватбата и роклята да ти провисне, но ако си натрупал повечко килца, можеш да се подложиш на лек режим  и спорт като сватбата да ти бъде мотивация за него, а след сватбата да продължиш да се поддържаш теглото си.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines