Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 18:47:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име? - 2 част  (Прочетена 118217 пъти)
 
Yorka89
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 125


Младоженци :)))


Моят сватбен албум

« Отговор #420 -: май 04, 2010, 08:27:08 »

Аз нали съм си традиционалистка  smile Ще взема неговата, пък и ми харесва фамилията  good
Активен
Desi_Deskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 154



Моят сватбен албум

« Отговор #421 -: май 05, 2010, 15:52:58 »

Много се разочаровах от мнението на бъдещия ми съпруг за смяната на фамилията. Като отворихме темата и се оказа, че е абсолютно ограничен - "Традицията била такава?!?"  Oh my ..., общо взето жената няма думата. Опитах се да му обясня колко е глупаво да се бие в гърдите, че е мъж, а той ми се обиди  crazy Уж се рабрахме, аз така или наче не съм имала претенции за фамилията, само държа да сме с една и съща, но да видим дали няма да ме вбеси с коментарите си  bad
Активен
stefanel
Сватбар
***
Публикации: 212


Не искам много,искам всичко :)


Моят сватбен албум

« Отговор #422 -: май 06, 2010, 11:45:35 »

Desi,не разбирам какъв е проблема-ти искаш да си смениш фамилията,за да имате и двамата една и съща,той държи на традицията-значи сте на едно мнение и ще направите каквото искате и двамата.А,иначе мъжете си имат някакво мъжко его и това е напълно нормално.Просто сте подходили по-остро по темата отколкото е необходимо.
Активен
Desi_Deskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 154



Моят сватбен албум

« Отговор #423 -: май 07, 2010, 14:54:03 »

Просто споделих какво се получи при нас. Не ми стана приятно да ме дискриминира по този начин, това е. То е ясно че единият трябва да си смени фамилията, но би трябвало равноправно да се обсъди въпроса. Аз мисля да взема неговата фамилия защото е по-нетрадиционна и рядка, за разлика от моята.
Активен
Decu
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



Моят сватбен албум

« Отговор #424 -: май 11, 2010, 18:52:13 »

Честно казано ние не сме говорили "официално" по темата, но аз също съм си старомодна и традиционна и мисля да си сменя фамилията и да взема неговата  blush
Активен
♥ Тiama ♥
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 638


"Do you think that our love can create miracles?"


« Отговор #425 -: май 12, 2010, 19:46:16 »

И аз като Decu се считам за традиционалистка в това отношение и смятам да приема фамилията на бъдещия си съпруг  weddingday
Активен
dilqna86
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



Моят сватбен албум

« Отговор #426 -: май 12, 2010, 21:02:40 »

dilqna86, защо не добавиш неговата след твоята като четвърто име(без тире)? Има някаква наредба от 2008 г., с която това е възможно. Така запазваш своята, но и добавяш неговата. Ще се представяш навскъде с твоята, а що касае семейните ви въпроси - с неговата. pardon

И аз за това се замислям в последно време....., но по прицип съм против тази работа с 4-те имена, а и като знам колко място за имената има по формулярите......
Ох, мъка, мъка.
Вчера си поръчахме халкте и (понеже аз платихкапарото) ми поискаха имената. Като си казах фамилията- Котева, момичето вика "Много хубава фамилия", а аз "Не ми го казвайте, аз знам , ама ще я сменям".
Толкова ми става хубаво като водя котето на ветеринар и ме питат за име на стопанин и като си го кажа все се подсмихват.
Ееееххххх.............
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #427 -: май 13, 2010, 08:33:03 »

Намерих най-сетне отговор на това, дали е възможно да се добави без тире. Моя приятелка каза, че с големи букви имало инструкция как се попълват бланките в ритуалната и там изрично пишело да се добави с тире beating
Да, така е било до 2004 год., когато се отменя чл. 21 от Закона за гражданската регистрация. Явно като тръгна да се женя, ще ми се наложи да се бия с лелките там diablo От моите приятелки всички са приели фамилията му изцяло или с тире, защото не знаят за тази разпоредба  Girl_hide
Активен
didiilko
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 66



Моят сватбен албум

« Отговор #428 -: май 17, 2010, 22:52:23 »

Здравейте! И аз ще си сменя фамилията, но ме притеснява друго. Фирмата се води на моето име, аз съм управителът /МОЛ/, фирмената банкова сметка е с моето име и фамилия, БУЛСТАТ, нотариален акт и други важни документи. Само заради това се чудя как да ми бъде фамилията с тиренце или да я сменя изцяло? Харесвам неговата фамилия - Узунов. Не искам да срещам проблеми по различни държавни институции. Моля, посъветвайте ме!
Сигурно ако сменя фамилията, трябва да изкарам документ за идентичност, което доказва, че съм едно и също лице.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #429 -: май 18, 2010, 09:17:06 »

didiilko, дали ще е с тире, дали изцяло ще я сменяш - все същата хамалогия си е.  nea
Сменяш ЛК и от там тичаш по всички институции с нея да оставяш копие и да си сменят данните в системата.
Активен
didiilko
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 66



Моят сватбен албум

« Отговор #430 -: май 18, 2010, 09:18:25 »

Благодаря, че ми отговори. Значи ще си я сменя  Bravo
Активен
falenopsis
Любопитен
*
Публикации: 49



« Отговор #431 -: май 18, 2010, 12:04:12 »

didiilko , щом си смениш фамилията, а после и личната карта, по зако имаш срок, в който трябва да поадеш заявление за промяна на обстоятелства в търговския регистър. Срока не се спазва и глоби не се налагат, но все пак трябва да го свършиш.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #432 -: май 19, 2010, 09:36:12 »

didiilko ако фирмата ти е ЕТ задължително сменяш всичко,включително името на фирмата и си е доста хамалогия ако е дружество, тогава не сменяш нищо.
Активен
didiilko
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 66



Моят сватбен албум

« Отговор #433 -: май 19, 2010, 09:47:33 »

ООД е дружеството.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #434 -: май 19, 2010, 09:57:02 »

тогава нямаш притеснения никави, прави, каквото искаш мила. В някои институции ще ти искат акт за граждаснки брак - банки, общини и др.
Активен
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines