Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 18:38:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще си запазите ли моминското име? - 2 част  (Прочетена 118213 пъти)
 
maria_lakova
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4170



Моят сватбен албум

« -: февруари 16, 2008, 19:00:52 »

Старата тема е ето ТУК!  good
Активен
team
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #1 -: февруари 20, 2008, 15:56:53 »

Със сигурност НЯМА да си сменя фамилията.Обичам фамилията си , а там от където съм означава много.Може да добавя неговата към моята.
като се замисля моето мило няколко пъти ме е питал дали може мъжете да вземат фамилията на жените си.Някой знае ли нещо по този въпрос?
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: февруари 20, 2008, 16:01:05 »

Браво на твоя мъж! Доколкото знам може човек да си смени фамилията, но май трябва да има законово основание.
Активен
team
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 14



« Отговор #3 -: февруари 20, 2008, 16:03:30 »

Е първо ще трябва да ми предложи.Дано да му дойде акъла 5г минаха вече.Почвам да се отчайвам sad
Активен
elenceto
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 130



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: февруари 20, 2008, 16:06:28 »

В декларацията за сключване на граждански брак , всеки еди от двамата посочва каква ще бъде фамилията му след брака!Така, че бъдещия ти съпруг, ако има желание може да вземе твоята фамилия *THUMBS*Това ми хареса Bravo, ще предложа на моя да видим как ще реагира laugh
Активен
nina_nikole
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 517



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: февруари 20, 2008, 16:10:39 »

А някой знае ли за такива случаи? В държава като нашата ми е много чудно, ако изобщо се намерят и 5 такива мъже
Активен
pretty
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 49



« Отговор #6 -: февруари 20, 2008, 16:52:24 »

Скоро четох в един вестник, че вече е модерно и миналата 2007 година - много мъже са приели фамилията на жените си  - тук в БГ
Активен
gingerina
Ентусиаст
**
Публикации: 87



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: февруари 20, 2008, 16:59:08 »

Винаги съм си мислела, че ще си сменя името. И когато моята половинка се пали при идеята, че няма да му взема фамилията винаги се подсмихвам. Но като наближава времето и направо не мога да си представя, че ще заменя името, което много харесвам и с което съм свикнала, с неговото, което никога не ми е звучало добре... sad.
От друга страна за мен е неприемливо да сме семейство и да имаме различни фамилии. Незнам как ви звучи, но за мен най-справедливо е новото семейство да си има нова фамилия, негова си. pardon
Активен
HeYkpoTuMa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 40


обичана!


« Отговор #8 -: февруари 27, 2008, 11:05:23 »

Скоро четох в един вестник, че вече е модерно и миналата 2007 година - много мъже са приели фамилията на жените си  - тук в БГ
good

Ето например моя приятел се шегува, че ще вземе моята фамилия, защото било модерно, но истината е, че му е широко около врата, защото и двамата сме с еднакви фамилии по принцип.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: март 09, 2008, 15:18:25 »

момичета закона не прави разлика между съпрузите и мъжът може да вземе фамилията на съпругата ако иска  но в България мъжете са доста консервативни има обаче и случаи в които мъжът взима фамилията на съпругата но това става главно когато фамилията му не е хубава или смешна или ако и е станала ноторно известна
аз да ви кажа много се чудя дали да си запазя моята фамилия или да добавя неговата защото съм стана известна в обществото с моята си фамилия и нещо друго ако се разведем и той не иска да мо дава да ползвам неговата повече какво става само си сменяш фамилията
ако пък добавя неговата много дълго става и всеки път трябва да изписвам и двете имена
но пък така като станете по-голямо семейство децата няма да се чудят майка им защо е с друга фамилия smile абе имам още 4 месеца да помисля
вие ако сте решили кажете споделете
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: март 09, 2008, 17:04:44 »

охх и аз съм изпаднала в едни мисли за тирето и за смяната на фамилията  crazy
проблема при мен е, че имам диплома от чужда държава, в която вече не живея, защото заминах за друга. Сигурно ще ми се създаде голям стрес да сменя сертификата, отделно имам няколко публикации  т.е. имам вече някакъв статус създаден с моминската ми фамилия. Ако сложа с тире ще трябва ли да си сменям вс. документи(задгр. паспорт, банкови сметки и всички такива производни) или тирето не го налага?

милото се сърди, че не искам дори и с тире фамилията му, но не мога да се възприема с неговата  някак си blush а и отделно бюрокрацията, ако приема тирето и въпреки това трябва смяна на вс. документи ме изважда извън релси  beating
освен това много харесвам как се изписва на латиница малкото ми име и фамилията ми  tease оххх знам, че трябва да реша, но точно по тази тема имам голям проблем  cray
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: март 10, 2008, 10:49:16 »

И аз бая чудене му ударих и накая реших да съм с тиренце, сега съм сигурно с най дългото име на света  angry, но поне съм доволна фамилията ми е Симеонова - Цоцовска pardon
Активен
Wienerin
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 491


Живеем истински, тогава когато умираме от любов!


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: март 10, 2008, 15:10:50 »

И аз бая чудене му ударих и накая реших да съм с тиренце, сега съм сигурно с най дългото име на света  angry, но поне съм доволна фамилията ми е Симеонова - Цоцовска pardon

а смени ли си вс. документи като си с тире, или то просто е формалност? благодаря ти!
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #13 -: март 10, 2008, 16:02:40 »

Аз мисля (без да съм сигурна), че човек може да си извади документ, който да свидетелства, че дори и със сменена фамилия, това си ти. Дипломите няма да спрат да ти важат я!
Можеш да си използваш новата фамилия (с тире) в банката, данъчното и други такива институции, а в работата можеш да си запазиш старата.

Моят приятел в работата си използва и бащиното и фамилното си име според случая.
На проектите върху които работи се разписва с бащиното си име, а заплатата и осигуровките са на фамилното му име. Никой от колегите му не рабира съвсем защо той има толкова имена, но проблем за сега не е имал.
Активен
kalnamalina
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 13



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: март 10, 2008, 16:05:41 »

Аз твърдо съм решила да си сменя фамилията!
От Кръстева ще стана Николова!!! heart heart heart
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines