Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:31:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кои традиции спазихте на вашата сватба!!
Семеен огън
Ритане на менче
Захранване
Плащане за булката
Чупене на чаши
Друго

Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Суеверия, поверия, обичаи - 3 част  (Прочетена 284585 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #345 -: февруари 02, 2014, 17:58:48 »

А, то пък едно гадаене е - 50%.  ;)Каквото каже водещият, това ще запомнят хората. По принцип, червеният цвят се възприема като за момиче - дрехи, количка....
Активен
Kristtine
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 5



« Отговор #346 -: февруари 14, 2014, 13:08:14 »

Здравейте дами,
Аз пък искам да попитам дали някой има идея как се прави, когато и двамата сме в хотел, далеч от моето вкъщи и далеч от негово вкъщи,  а гостите ще ни чакат пред гражданското. А в хотела заедно с нас още от предната вечер ще са кума и кумата, най-близки роднини и приятели, не повече от 10-15 човека. Сватбата в общи линии ще е на трето място, нито в София от където съм аз, нито Асеновград от където е Слънцето и в хотела ще правим празненството след  гражданското и църквата. А пък на нас ни се иска да си спазим традициите за откупуването на булката, водата пред колата и тнт. Ако някой има практика по въпроса или идеи ще бъда много радостна да ги сподели с мен.
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #347 -: февруари 14, 2014, 13:40:34 »

Няма никакъв проблем да си запазите традициите.Просто бъдете в различни стаи и си го проиграйте. Младоженеца тръгва първи, взима кумувете, после взимат булката и всичко останало след това.Ще трябва част от гостите да дойдат в хотела и нещата ще се случат.
Активен
bilyana_l
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 219


Стани звезда на своя празник!


« Отговор #348 -: февруари 18, 2014, 21:55:30 »

 Да, нещата се случват по същия начин smile Насроението в никакъв случай не е по-малко!

Още повече , че не всички булки, които са в града ги взимат от родните  им домове! girl_wink
Активен
kali87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: февруари 21, 2014, 12:55:21 »

Момичета, казаха ми, че ако носиш перли на сватбата, това било на сълзи.

И въпреки че не вярвам много, много в такива суеверия..ми стана кофти някакво, защото моята сватба ще е цялата в перли. Темата ми е рози перли, колието ми е перлено, ще имам перли в косата, даже на поканите ще има малки перлички
Активен
Vivi20
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 790



« Отговор #350 -: февруари 21, 2014, 12:57:18 »

Не се впрягай толкова. И моята тема беше с перли, била съм на сватба, където булката е носила перли - и тя и аз сме си  много добре. Колкото по-малко се връзваш на такива неща, толкова по-добре. Предвид перлите колко са популярни, половината свят трябваше да се е развел до сега.
Активен
kali87
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 144



Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: февруари 21, 2014, 13:01:40 »

Предвид перлите колко са популярни, половината свят трябваше да се е развел до сега.

Да, права си всъщност.. В крайна сметка суеверията "работят" когато с мислите си ги "зареждаме"

Благодаря
Активен
crazynelly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 720


твоя аз съм..


Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: февруари 28, 2014, 01:18:37 »

Мисля,че ще имаме само - Ритане на менче. Поне от тези изброените по-горе.
Няма да ме взима от вкъщи тъй като решихме да наемем две студиа в един хотел и там да се оправяме,да се снимаме, да сме с най-близките си - родители,кумове и приятели. Решихме да си спесим доста от традиците тъй като не сме им големи почитатели и всичко правим по наш си начин.
Активен
госпожица
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 923



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: февруари 28, 2014, 10:29:46 »

Кали, моят годеник ми купи страхотни пелени обеци за сватбата,  а сега съм в търсене на гривна и гребен също с перли и подаръкът ми за кумата също и перлена гривна, а съм безумно щастлива с човека до мен от вече почти пет години smile
Активен
Ice_Princess
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 73



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: август 24, 2014, 19:52:03 »

А как точно стои въпросът с взимане на кумувете? (в моето семейство никой не е дълбоко запознат с традициите, включително самите кумуве). Четох в интернет и едната от версиите беше, че младоженецът взима и двамата кумуве и идват да взимат булката. При друга верия булката е с кумата през цялото време и кумата даже й спуска воала, преди да дойде младоженеца. При трета версия младоженецът взима кума и ходят някъде другада да взимат кумата и чак после ходят за булката.  girl_impossible
Моля някой да ми обясни какво се прави!
Активен
Svetla_24
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 227



« Отговор #355 -: август 24, 2014, 20:10:26 »

Ice_Princess това са различни традиции. Всеки сам си преценява, според времето в деня на сватбата и мястото и т.н. Може изобщо да няма вземане на кумовете, може директно всички да тръгнат за булката. Чакат се някъде и тръгват. Може кумовете да отидат при младоженеца, черпят се и тръгват, това съм го виждала на сватби. 
При нас младоженецът и кумовете тръгват от хотела, там от единия апартамент до другия ще отиде младоженеца и ще се почерпят по нещо малко и тръгват към мен.  danceg  В същото време колата пристига  пред хотела, декораторката я украсява и донася букета ми и го дава на кумата. Тя като дойде ми го подарява. Забулване сме решили да нямаме, а и аз няма да имам було  pardon
Активен
Feli
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 614



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: август 25, 2014, 16:21:20 »

Ice_Princess, сто човека да питаш - 70 различни неща ще ти кажат!
Аз зная първия вариант, като кумата забулва булката преди булката да излезе от дома си. Виждала съм забулване в гражданското, а съм виждала и булки с було, но без забулване в гражданското. Същото е и за църквите, но там е по-рядко забулването.
То едно време и други традиции имаше. Помня като бях малка, че булото се махаше от кумата чак като булката отиде в новия си дом. Кумата го маха с точилка. Увива воала около точилката и "удря" с него ерген или мома и който удари, той ще е следвашия бракувал се smile Пък какви глупости зная за посрещането на булката в новия й дом... Навсякъде е различно. Вие преценете за себе си как искате да бъде smile
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #357 -: февруари 06, 2015, 16:49:19 »

Някой може ли дами каже 60 годишнина каква сватба е? 25г е сребърна, 50г е златна, а 60г ???  girl_impossible girl_impossible girl_impossible
Активен
lorka888
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 677



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: февруари 06, 2015, 16:51:12 »

Диамантена
Активен
AIVEN
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 878



« Отговор #359 -: февруари 06, 2015, 23:58:43 »

Благодаря. smile

Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines