Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 11:26:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кои традиции спазихте на вашата сватба!!
Семеен огън
Ритане на менче
Захранване
Плащане за булката
Чупене на чаши
Друго

Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Суеверия, поверия, обичаи - 3 част  (Прочетена 284640 пъти)
 
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #330 -: юли 09, 2013, 13:22:37 »

Това не съм го чувала, но звучи интресно.
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #331 -: юли 11, 2013, 22:46:43 »

Не знам дали това е най-подходящото място да питам за това, но има ли някакво поверие за фигурката от тортата? Пази ли се, подарява ли се, назаем дава ли се?
Мислех си да я подарим на нашите кумове, но не знам дали е редно... blush
Активен
artemida777
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 466



Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: юли 16, 2013, 21:20:19 »

Не знам дали има някакво поверие, но ние смятаме да си я запазим за спомен.
Активен
veseto85
Любопитен
*
Публикации: 22


Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: юли 18, 2013, 16:50:53 »

Здравейте, момичета! Моята сватба мина вече и искам да попитам има ли някакво поверие, че роклята не трябва да се пере една година след сватбата? Нашият ден беше много дъждовен и съответно роклята ми се поизкаля отдолу, а и я изцапах с червено вино и ми се искаше да я дам на химическо, но мои приятелки, които са женени казаха, че не се пере една година след сватбата. Кажете моля ви, чували ли сте за такова поверие?
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #334 -: юли 18, 2013, 21:33:35 »

Чували сме и какво от това? Нищо лошо няма да ти се случи. У секо село има различни поверия, не може да спазвате всички. Това значи да станете луди smile
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #335 -: юли 19, 2013, 14:59:26 »

Интересна темичка. Преди време във Варна всички булки изпадаха в ужас, да не срещнат друга булка в деня на сватбата. Било лошо и носело нещастие. Вече отмина това и булките спокойно се разминават, а някои дори се поздравяват. Не вярвайте на разни измислени поверия и суеверия. По-важното е - вие какво си мислите и в какво вярвате.
Активен
Allicia
Сватбар
***
Публикации: 211



« Отговор #336 -: юли 19, 2013, 15:09:49 »

Аз дори съм чувала, че не се пере, докато не се роди първото дете. Но това е според мен си е за много суеверни хора. А ако детето се е родило преди сватбата? И във форума има булки, които се женят, а вече имат и по 2 дечица даже. Всички е въпрос на избор! smile
Активен
miloto_m
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #337 -: август 06, 2013, 19:29:19 »

Здравейте момичета , незнам дали темате ми е на подходящото място но все пак мисля че е за тук. Моята най- добра приятелка планират сватба след месец,  два. Не са много заможни и мислят да съберат най- близките.Случката е следната - имали са някакви заделени пари(в банката )и са мислили с тези пари да направят малко тържество с близките, или ако не, да си направат нещо за къщата (отиват и в нова къща). Но на мъжът й близък приятел преди 2 седмици влезнал в болница и го помолил за пари. Той взел , че дал от тея заделените където били в банката. За да му каже да ги върне по скоро, няма как след като преди 3-4 дни приятеля му се върнал от болницата. И сега моята приятелка се страхува (притеснява) затова , че все пак тези пари са били заделени за нещо хубаво(сватба,или да направят нещо за къщата).От една страна помогнал , помогнал , но от друга май не е било редно да звима от тези пари(да му е отказал).Приятелката ми мисли ,че дори когато може да си ги върне човека , с тези пари няма да направи нещо хубаво, няма да ги даде за хубаво нещо, което да я зарадва, с една дума мисли че те ще са нещо като прокълнати.Имате ли представа дали нещо ще се случи или може да се случи ?Дали са някакви суеверия, или някакви въображения? Ще се радваме да споделите вашите мнения!
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #338 -: август 06, 2013, 21:13:54 »

Здравей,

Има тема за суеверия и обичаи, но нека да ти отговоря тук smile
До сега не съм чувала в живота такова нещо ако имаш заделени пари за нещо и ги дадеш на болен човек че не са добри тези върнати пари. Това е толкова хубаво дело което е направил мъжа и и само мога да кажа че е направил нещо добро и само добро може да му се върне. Не знам дори от къде на къде и и се родила тази идеа че тези пари са не са хубави! малко ми идва да ти кажа да и кажеш да се засрами, и да благодари на господ че и е дал толкова добър мъж който е готов да помогне на човек в болница и прави добри дела ...
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: август 06, 2013, 21:56:08 »

Направили са нещо благородно, помогнали са на приятел.Това не е суеверие, а чисто вътрешно си нейно притеснение.АКо се чувства зле, че са помогнали, по-добре да не правят и събиране.
Активен
geritta1
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #340 -: август 07, 2013, 07:31:23 »

Добро утро момичета! Искам да Ви попитам дали може вече омъжено момиче да облече булченска рокля за да направи една фотосесия от снимки?  smile
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: август 07, 2013, 08:21:16 »

Много булки правят фотосесия с роклите след сватбата си.Не виждам какъв е проблема.
Активен
_Ezra_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1114


много обичана


Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: август 07, 2013, 08:42:57 »

подкрепям,аз моята си я ползвах за снимки с милото на слънчогледите  smile
Активен
milenkata
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1136


I will love you... unconditionally...


« Отговор #343 -: февруари 02, 2014, 11:14:48 »

Момичета, на доста места чета различни суеверия, но въпросаа ми е за следното - цветята в менчето, което рита булката - кой цвят за какво е? на много места че червеното е за МОМЧЕ а бялото за момиче - даже на 2 такива сватби съм била, а иначе чета обратното че бялото е за момче, а червеното за момиче...

Кое е вярното?
Активен
Mashi
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 12



« Отговор #344 -: февруари 02, 2014, 16:00:17 »

Аз знам, че червеното е за момче, а бялото - за момиче. На всички сватби, на които съм била, е било така.
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines