Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:45:57

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кои традиции спазихте на вашата сватба!!
Семеен огън
Ритане на менче
Захранване
Плащане за булката
Чупене на чаши
Друго

Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Суеверия, поверия, обичаи - 3 част  (Прочетена 284587 пъти)
 
mari_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 216



Моят сватбен албум

« Отговор #285 -: август 04, 2012, 19:42:31 »

обаче и той го знае това, и твърди че ще ме изпревари...само от фустите на роклята не знам какво ще настъпи, ама да не ми съблече роклята, че ще стане много весело  danceg
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #286 -: август 04, 2012, 20:40:03 »

Да ви кажа досега не съм виждала много настъпани булки. Винаги се намира някой да изкрещи на булките "Настъпи гоооооо!!!"   laugh С моите фусти и обръчи трудно ще ми намери лапичките, ама и на мен ми мина мисълта, да не остана по прашки и жартиер  sarcastic
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #287 -: август 04, 2012, 21:03:20 »

Да ви кажа досега не съм виждала много настъпани булки. Винаги се намира някой да изкрещи на булките "Настъпи гоооооо!!!"   laugh С моите фусти и обръчи трудно ще ми намери лапичките, ама и на мен ми мина мисълта, да не остана по прашки и жартиер  sarcastic

Дългите фусти са голямо предимство. Освен това ние подписваме първи и докато младоженеца се връща към нас вече сме набелязали целта sarcastic

mari_m, на самата церемония толкова се спичат всички мъже, че е почти сигурно, че ще забрави :-)
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: август 04, 2012, 21:32:00 »

И аз го настъпих след като се върна, докато кумовете се подписваха.
Активен
mari_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 216



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: август 04, 2012, 21:33:37 »

булка по жартиер и прашки много ми хареса  pardon
ще видим, аз съм малко заплес така че всичко е възможно  blush
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #290 -: август 05, 2012, 07:53:04 »

Имаше едно такова клипче... на булката й падна полата при влизането в ресторанта  funnytooth Обаче ми се струва, че беше нагласено  pardon
Активен
geritta1
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #291 -: август 09, 2012, 17:05:05 »

Кажете момичета, ако на сватбата Ви видите друга булка какво е поверието? Трябва да се криете ли или ...кажете ако знаете?
Активен
veseto_87
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2189



Моят сватбен албум

« Отговор #292 -: август 10, 2012, 08:27:44 »

Кажете момичета, ако на сватбата Ви видите друга булка какво е поверието? Трябва да се криете ли или ...кажете ако знаете?
Трябва да си размените нещо.
За пореден път приканвам преди да се попита, да се чете! Във форума и в частност в темата, този отговор се среща на доста места. Казвам го с най-добри чувства. Просто така ще си спестим безкрайното повтаряне на въпроси и товаренето на форума.  girl_wink
Активен
MiIy
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #293 -: август 23, 2012, 15:54:21 »

Кажете момичета, ако на сватбата Ви видите друга булка какво е поверието? Трябва да се криете ли или ...кажете ако знаете?
Аз на сватбата си видях друга булка. Знаех за това поверие. Не знам защо тя беше решила да стои пред ритуалната зала на входа и аз нямах избор за минаване.Дори когато я видях се усетих ,че е булка защото не беше с булчинска рокля. Отидох при нея и и казах. Разменихме по нещо.
Но честно казано не знам все пак с какво е свързано това поверие ?! На какво носи лош късмет и ние като сме разменили по нещо "спасихме ли се "?  Ако както казва едно момиче по-напред в темата ,че мъжа да не я хареса,както е било в старите времена ,тогава поверието щеше да е младоженеца да не вижда друга булка ,а то е две булки да не се виждат ???  Ако има някакво значение тя беше подписала ,а аз влизах.

П.С. Знаете ли някакво суеверие за часа на сватбата ,за това дали е сутрин, на обяд ,след обяд или вечер ?

« Последна редакция: август 23, 2012, 16:40:00 от MiIy » Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #294 -: август 26, 2012, 14:55:15 »

Аз на сватбата си видях друга булка. Знаех за това поверие...

П.С. Знаете ли някакво суеверие за часа на сватбата ,за това дали е сутрин, на обяд ,след обяд или вечер ?



Не се притеснявайте, че сте видели друга булка. Нищо няма да се случи от това... Аз досега не съм чувал да е станало някакво нещастие на дадена булка, от това, че се е засякла на сватбата си с друга булка.

Относно денят на сватбата знам, че е най-добре да е в неделя, ритуалът да е сутрин и празникът в ресторанта  да бъде с тържествен обяд. Това се води традиционна българска сватба. Бях чел, че в събота не било хубаво да се правят сватби, но пък е факт, че съботата е най-предпочитания ден за този празник. Ако сте решили да е в друг ден (може дори и през седмицата), може също и да е вечерна... Всичко си е ваш избор. Важното е вие да се чувствате щастливи на този ден.
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #295 -: август 26, 2012, 16:23:23 »

stoyanov, това е така, защото в неделя все пак си е Божи ден. Съботата го смятат за ден на починалите и именно затова напоследък взеха да спазват каноните и да не правят венчавки в събота преди 17 часа. За съжаление обаче, живеем в държава, където трудно могат 150 човека да си вземат почивен ден понеделник. Все пак частните фирми не са това, което са били държавните предприятия преди `89 г.  pardon Особено за сватба като моята, на която ще присъстват хора от цяла България и ще им се налага да пътуват по над 300 км.
Активен
MiIy
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #296 -: август 26, 2012, 18:59:20 »

Благодаря ви момичета и на теб  stoyanov  butterfly
Не ми стана приятно честно казано при тази случка ,но мисля че реагирахме адекватно и двете.
« Последна редакция: август 26, 2012, 19:34:06 от MiIy » Активен
Seagirl
Сватбар
***
Публикации: 224


And lived happily ever after....


Моят сватбен албум

« Отговор #297 -: септември 19, 2012, 10:18:50 »

Момичета, искам да попитам някой знае нещо относно ходенето на гости след 40 дни, в къщата на момичето, което е хванало букета. Казаха ми, че по състоянието на букета нещо се гадаело..но какво и как, не знам. Също така трябва ли нещо специално да занеса? Ако някой има инфо по въпроса ще съм благодарна  give_rose
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #298 -: септември 19, 2012, 10:27:52 »

Доколкото съм чувала е трябвало да отидеш и да си го " откупиш " . Може да занесеш нещо да речем кутия бонбони и по този начин да си го откупиш.
Активен
sunbunni
Професор
****
Публикации: 455



« Отговор #299 -: септември 26, 2012, 08:34:17 »

Аз няма да си откупувам букета. Моя го хвана кумата. Ще си й остане за спомен  girl_wink
В гражданското аз го настъпих, 2/3 от питката отчупих... На излизане от нас като ритнах менчето щях да окъпя фотографа и видеото  tease
За семейния огън пигах сватбената организаторка, каза че не знае за този ритуал... явно е от друг край на България, затова не сме го правили.
В ресторанта ритах още веднъж менче, имахме захранване с питка с мед и сол, реч на кума, кумско и булченско хоро  Girl_hide
При посрещането в ресторнта правихме цветната дъга с трите ленти. Много ми хареса  Bravo на ДЖ.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines