Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 03:55:35

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кои традиции спазихте на вашата сватба!!
Семеен огън
Ритане на менче
Захранване
Плащане за булката
Чупене на чаши
Друго

Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 27   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Суеверия, поверия, обичаи - 3 част  (Прочетена 284605 пъти)
 
formite
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 341



« Отговор #240 -: юни 08, 2012, 12:41:46 »

Като сме почнали да привнасяме ритуали от чужди култури, ето още един интересен:
http://www.youtube.com/watch?v=CtLKBCeadTc&feature=related
Активен
Kiwi
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1003



« Отговор #241 -: юни 10, 2012, 13:06:51 »

Дами, какво да правя с букета?

Много беше хубав, но увяхна. Жал ми е да го хвърля в кофата, но трябва ли и него да го пазя? Вие какво направихте?
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #242 -: юни 10, 2012, 13:45:25 »

Има едно поверие, според което чистите неща не се хвърлят в кофата. Хвърли го в някоя река, но не в градския канал.
Активен
ivailogeorgiev
Ентусиаст
**
Пол: Мъж
Публикации: 86



« Отговор #243 -: юни 10, 2012, 14:01:32 »

Така е хвърля се в чиста течаща вода-тоест река ..................

При заснетите ми сватби изван София кадето има възможност  си е традиция дори в денят на сватбата да се спре на мост или се отиде нарочно до там  за да се хвърли обичаино едно венче от цветя от младоженците 
Активен
miauka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 793


"Не е важно какъв си-важното е да си добър човек!"


Моят сватбен албум

« Отговор #244 -: юни 10, 2012, 15:53:58 »

На моята сватба хвърлих булчинския си букет.Хвана го първа братовчетка на съпруга ми.Помолих я да го хвърли в река.И тя го е хвърлила в река Струма, два месеца по-кусно се сгоди  smile Чувала съм,че не е хубаво да се пазят увяхнали цветя,а водата е символ на живота!
Активен
jenifer
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 77



« Отговор #245 -: юни 28, 2012, 18:23:55 »

Здравейте, искам да питам късметчетата кога се хвърлят, след гражданското или църквата? И трябва ли отделно жито и стотинки, че всеки ми казва различно?
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: юни 28, 2012, 18:28:31 »

Здравейте, искам да питам късметчетата кога се хвърлят, след гражданското или църквата? И трябва ли отделно жито и стотинки, че всеки ми казва различно?
мила, няма "трябва "- някои хвърлят след едното, други - след другото. Някои не хвърлят нищо освен късметчетата, други не обичат да им се цапат косите с житото, трети хвърлят розови листенца, където им се позволи,разбира се. Ти избираш !
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #247 -: юни 29, 2012, 05:58:37 »

Здравейте, искам да питам късметчетата кога се хвърлят, след гражданското или църквата? И трябва ли отделно жито и стотинки, че всеки ми казва различно?
Еми, ти е казала вече - няма правило. На моята сватба след гражданското ще се хвърлят късметчета, а след църквата жито и стотинки. Всеки сам си решава къде какво ще хвърля.
Активен
mari_m
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 216



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: юли 01, 2012, 11:57:02 »

в тази връзка и аз искам да попитам като ще се подписваме през седмицата а в деня на сватбата ще е изнесен ритуал, при мен май хвърлянето на късметчетата отпада  crazy
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: юли 01, 2012, 14:32:20 »

ако има кой да хвърли след подписването жито или ориз върху вас, колкото ако ще правите снимки, или просто за радост - няма лошо smile
Активен
marojinka
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #250 -: юли 16, 2012, 22:42:24 »

Здравейте,
Знаете ли дали има някакво суеверие свързано със смяна на датата? Определихме и даже поканихме повечето гости, но ни се иска да променим датата? Братовчедка ми каза, че не било хубаво, но н еказа защо.
Активен
emmmmmy
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4265



Моят сватбен албум

« Отговор #251 -: юли 17, 2012, 07:05:48 »

Здравейте,
Знаете ли дали има някакво суеверие свързано със смяна на датата? Определихме и даже поканихме повечето гости, но ни се иска да променим датата? Братовчедка ми каза, че не било хубаво, но н еказа защо.
аз не съм чувала, а и в крайна сметка щом като така го чувствате че ще е по-добре, значи трябва да се доверите на своите усещания. smile
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #252 -: юли 17, 2012, 17:53:02 »

Здравейте,
Знаете ли дали има някакво суеверие свързано със смяна на датата? Определихме и даже поканихме повечето гости, но ни се иска да променим датата? Братовчедка ми каза, че не било хубаво, но н еказа защо.

Няма такова нещо. Сменяй си я колкото пъти е необходимо. good Някои хора във всичко търсят суеверия.
Активен
mery_bery
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 223



Моят сватбен албум

« Отговор #253 -: юли 25, 2012, 09:26:36 »

момичета, знаете ли какво се прави с  бялото  платно и счупените чаши?
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: юли 28, 2012, 22:51:19 »

момичета, знаете ли какво се прави с  бялото  платно и счупените чаши?

От заведението изхвърлят останалите стъкла и си прибират платното за следващата сватба  pardon
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 27   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines